سوریه| افشای سفر مقامات قطری و ترکیه‌ای به مناطق تحت کنترل تروریست‌ها/ ادامه تجاوزات شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا

ادامه اقدامات تجاوزکارانه شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا در الحسکه و اعزام گسترده نیرو و تجهیزات ارتش سوریه به اطراف شهر «الطبقه» در حومه الرقه از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir خبرگزاری تسنیم به نقل از الوطن سوریه، ساکنان استان الحسکه سوریه در تجمعی در میدان اصلی این شهر، اقدامات اشغالگران آمریکایی و ترکیه و عوامل وابسته به آنها را در قطع آب آشامیدنی ابراز و محاصره الحسکه از سوی شبه‌نظامیان قسد و ممانعت از ورود غذا و مواد معیشتی به شهروندان را محکوم کردند و از جامعه جهانی خواستند که مانع از اقدامات اشغالگران آمریکایی و ترکیه و مزدوران آنها شوند.

 

در این راستا «غسان خلیل» استاندار الحسکه به الوطن گفت: این تجمع در محکومیت جنایاتی است که همه معیارها و قوانین بین‌المللی و انسانی را زیر پا گذاشته است.

وی افزود: ملتی که ۱۰ سال پایداری کرده و استوار ایستاده است، هرگز سر تعظیم فرود نخواهد آورد و سیاست گرسنه نگه داشتن و فقر و محاصره راه به جایی نمی‌برد.

اعزام پلیس نظامی روسیه به الحسکه

شبکه روسیاالیوم به‌نقل از سرگرد «دیمیتری سونتسوف» گزارش داد: یگان‌های پلیس نظامی روسیه وارد الحسکه شدند تا مراکز دیده‌بانی مشترک روسی ـ سوری تقویت و به ساکنان محلی کمک شود.

از سوی دیگر منابع وابسته به مخالفان سوری اعلام کردند که یک هیئت روسی شامل افسران روس و فرماندهان آنچه نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) نامیده می‌شود در «عین‌عیسی» در حومه شمالی «الرقه» نشستی برگزار کردند و پس از آن روسها عازم نشست با نیروهای ترکیه در «شرکراک» شدند.

ادامه اقدامات شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا علیه ساکنان الحسکه

منابع میدانی به الوطن سوریه اعلام کردند که نیروهای «قسد» به اقدامات جنایتکارانه خود علیه ساکنان الحسکه ادامه می‌دهند و مانع حاضر شدن کارکنان اداره آب و فاضلاب و بیمارستان قامشلی و نیز کارکنان اداره نفوس و مجتمع قضایی در این شهر بر سر کارهایشان شدند.

کشور ترکیه , کشور سوریه ,

این منابع بیان کردند: نیروهای قسد جاده قامشلی به الحسکه و نیز الحسکه به «جبل کوکب» در این شهر را برای پنجمین روز متوالی بسته‌اند و مانع حاضر شدن کادر بیمارستان ملی که شامل پزشکان و پرستاران می‌شود به سر کارهایشان شده‌اند. آنها همچنین مانع از حضور کارکنان ثبت احوال و مجتمع قضایی در شهرک «تل‌تمر» در شمال غرب الحسکه برای سومین روز متوالی شدند.

منابع مذکور بیان کردند: نیروهای قسد مانع از حضور کارکنان شرکت آب و فاضلاب در کوی «العزیزیه» حسکه شدند و سه نفر از آنها را ربودند.

اعزام تجهیزات نظامی گسترده ارتش سوریه به اطراف شهر «الطبقه» در حومه غربی الرقه

منابع وابسته به معارضان سوری از اعزام تجهیزات گسترده ارتش سوریه به اطراف شهر «الطبقه» در حومه غربی الرقه با هدف استقرار در خطوط تماس با شبه‌نظامیان قسد در منطقه، خبر دادند و اعلام کردند: نیروهای ارتش سوریه مواضع خود را در نزدیکی شهرک «دبسی عفنان» در حومه شهر الطبقه تقویت کرده‌اند. این نیروها و تجهیزات از حومه حماه به این منطقه اعزام شده‌اند.

استاندار ادلب: آماده پذیرایی از ساکنان ادلب هستیم

«محمد نتوف» استاندار ادلب اعلام کرد: دولت سوریه آمادگی کامل برای پذیرایی از سوری‌هایی دارد که در اردوگاه‌های تحت کنترل تروریست‌ها و نیروهای ترکیه در بدترین شرایط به‌سر می‌برند.

وی افزود: گذرگاه روستای «ترمیه» در جاده «اریحا ـ سراقب» از سوی دولت سوریه باز و آماده خدمات‌رسانی به شهروندان در هر لحظه است. آنها اگر بتوانند از دست تروریست‌ها فرار کنند همه امکانات در مناطق تحت کنترل ما وجود دارد.

نتوف تأکید کرد: گروه‌های تروریستی با حمایت ترکیه اجازه عبور سوری‌ها را نمی‌دهند و با ایجاد خاکریز و موانع مانع خروج آنها می‌شوند. اردوگاه‌های تحت کنترل تروریست‌ها و ترکیه فاقد حداقل امکانات به‌ویژه با توجه به شرایط نامساعد آب‌وهوایی در این مناطق است.

کشور ترکیه , کشور سوریه ,

وی گفت: ساکنان خواستار خروج به‌سوی مناطق تحت کنترل ارتش سوریه هستند اما ترکیه و تروریست‌ها اجازه نمی‌دهند و خواستار استفاده از آنها به‌منظور بهره‌برداری سیاسی و باج‌گیری از اروپا هستند تا سالانه میلیاردها دلار به جیب بزنند به این بهانه که به آوارگان کمک می‌کنند.

استاندار ادلب فاش کرد: چند روز پیش «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه به‌همراه هیئت قطری به اردوگاه‌های تحت کنترل تروریست‌ها رفته و به آنها وعده‌های دروغین داده است که برای آنها سرپناه می‌سازد و آنها را تهدید کرده است که به مناطق تحت کنترل دولت سوریه بازنگردند.

وی گفت: ترکیه نگران خروج ساکنان از مناطق تحت کنترل سوریه در ادلب و از دست رفتن برگه باج‌گیری سیاسی است. سوریه طی ماه‌های آتی انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌کند و رژیم ترکیه به‌دنبال آن است که مانع بیان موضع واقعی ساکنان ادلب شود و از آنها به‌عنوان برگه‌های رسانه‌ای استفاده کند.

ساکنان ادلب خواهان رهایی از چنگال تروریست‌ها هستند

منابع سوری از اردوگاه «دیرحسان» واقع در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها در جنوب ادلب اعلام کردند: ترکیه صد دلار به هر خانواده در داخل این اردوگاه داده است تا آنها را ساکت کند و مانع اعتراضات آنها شود. ساکنان این اردوگاه که بیشتر آنها از ساکنان استان ادلب تحت کنترل تروریست‌ها هستند این دروغ‌ها را باور ندارند و خواهان رهایی از چنگال گروه‌های تروریستی و زندگی تحت سیطره دولت سوریه و زندگی‌ای که سزاوار آنهاست، هستند.

ادامه عملیات ارتش سوریه علیه تروریستها در حمص و دیرالزور

منابع سوری اعلام کردند: نیروهای ارتش سوریه به عملیات خود برای امن کردن جاده حمص ـ دیرالزور با پشتیبانی جنگنده‌های روسی ادامه دادند و نیروهای ارتش در جریان پیگرد تروریست‌های داعشی با این تروریستها درگیر شدند و شماری از آنها را در صحرای «السخنه» از پا درآوردند.

کشور ترکیه , کشور سوریه ,

از سوی دیگر جنگنده‌های روسی حملات شدیدی به داعش در مناطق واقع در مثلث حماه ـ حلب ـ الرقه انجام دادند.

کشته‌شدن دو کودک بر اثر انفجار مین در حومه حمص

منابع سوری از کشته شدن دو کودک بر اثر مین به‌جای‌مانده از تروریستها در اطراف روستای محسه در منطقه «القریتین» در حومه جنوبی حمص خبر دادند.

پاسخ کوبنده ارتش سوریه به حمله تروریستها در حومه شمال‌غربی حماه و جنوب ادلب

یک منبع سوری از حمله گروههای تروریستی با سوءاستفاده از آب‌وهوای نامساعد در مناطق «سهل الغاب» در مشال غربی حماه و محورهای جنوبی ادلب خبر داد و گفت: ارتش سوریه این حملات را دفع کرد و با توپخانه و راکت‌انداز مواضع تروریست‌ها را در «سهل الغاب» و مناطق «فلیفل»، «بینین»، «الباره» و «الفطیره» در حومه جنوبی ادلب زیر آتش گرفت.

ورود ستون جدید ارتش ترکیه به ادلب

کشور ترکیه , کشور سوریه ,

همچنین منابع سوری از ایجاد مرکز نظامی از سوی نیروهای روسیه در ورودی شهر «سراقب» در نزدیکی جاده ادلب و به‌فاصله ۵۰متری از محل استقرار ارتش سوریه در این منطقه خبر دادند، این منابع با اشاره به ایجاد مرکز نظامی جدید ترکیه در شهر «قسطون» در «سهل الغاب» در شمال غربی «حماه» اعلام کردند: یک ستون جدید از نظامیان ترکیه از گذرگاه «کفرلوسیون» مرزی با «لواء اسکندرون» وارد اراضی سوریه شده است و به‌سمت مناطق استقرار ارتش ترکیه در «جبل الزاویه» در جنوب ادلب رفته است.