تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های ایران|بی‌توجهی به پروتکل‌ها مساوی موج چهارم است / ۱۰ شهرستان همچنان در وضعیت قرمز + نقشه

گروه استان‌ها ـ رعایت دقیق‌تر پروتکل‌ها و محدودیت‌ها جدید کرونایی با توجه به کاهش محسوس دما در اغلب نقاط کشور الزامی است، چون در این شرایط احتمال سرایت بیماری بالاتر است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir  به نقل از  گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، روز گذشته براساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی ستاد ملی کرونا  ۲۵۲ شهر در سراسر کشور در شرایط آبی کرونایی قرار گرفتند و تقریباً ۱۶۳ شهرستان هم در محدوده زرد رنگ هستند تا مشخص شود بخش عمده‌ای از کشور در شرایط نسبتا مناسبی از وضعیت همه‌گیری کرونا اما شکننده قرار دارند.

انتشار این آمار نوید بخش در زمینه همه‌گیری ویروس منحوس و البته اخبار مربوط به تولید واکنس و احتمال آغاز فرآیند تزریق در آینده‌ای نزدیک امیدواری مناسبی در میان هموطنان ایجاد کرده است اما در این بین مسئولان تأکید دارند برای تثبیت شرایط و همچنین بهبودی بیشتر رعایت پروتکل‌های بهداشت و دقت به محدودیت‌های کرونایی الزامی است.

البته نگرانی مسئولان نسبت به رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌های مربوطه بی‌مورد نبود چون در تازه‌ترین اخبار منتشر شده از سوی ستاد ملی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته تعداد موارد بستری مبتلایان به کووید۱۹، با ۴٫۸ رشد نسبت به روز قبل، ۲۸۴ بیمار گزارش شده است، نکته نگران کننده در این زمینه مربوط به سیر افزایشی مراجعه‌کنندگان سرپایی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است .

متخصصان در این زمینه معتقدند درصورت ادامه همین روند در نیمه دوم بهمن احتمال خیزش مجدد همه‌گیری در پایتخت و البته ۱۰ شهرستان قرمز رنگ استان مازندران وجود دارد که باید برای جلوگیری از چنین شرایطی برنامه‌ریزی کرد.

این درحالی است که جدید‌ترین آمار مبتلایان کرونا در ایران به تأیید ستاد ملی کرونا اینگونه است که با شناسایی شش هزار و ۲۰۴ نفر مبتلای جدید مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز (پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹) به یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۵۲۰ نفر رسیده است و از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۵۴۹ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

به تأکید مسئولان در ستاد ملی کرونا هموطنان باید جدا از سفر‌های غیرضروری خود به سایر نقاط کشور خودداری کنند و همچنان ورود خودروها با پلاک غیر بومی به مناطق قرمز و نارنجی که عمدتاً در استان‌های شمالی کشورمان هستند، ممنوع است.