امروز : شنبه 13 فوریه 2021
تاریخ : 2021/02/13 - 14:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سوریه| نشست سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اروپا با سرکرده‌های داعش و افشای طرحی خطرناک

نمایندگان سرویس‌های اطلاعاتی سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس با سرکرده‌های داعش دیدار داشته‌اند و قرار است که آنها را تجهیز کنند تا به ارتش سوریه و شهرهای سوری حمله‌ور شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir  به نقل از  خبرگزاری تسنیم، یک منبع آگاه به خبرگزاری اسپوتنیک عربی گفت که نمایندگان سرویس‌های اطلاعاتی غربی سلسله نشست‌هایی با سرکرده‌های داعش در سوریه در سال جاری میلادی داشته‌اند.

 

این منبع بیان کرد: بر اساس اطلاعات موثق، از ابتدای سال جاری میلادی در منطقه «التنف» تحت اشغال آمریکا در جنوب شرق سوریه و نیز در کشورهای مجاور سوریه، سلسله نشست‌هایی میان نمایندگان سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، فرانسه و انگلیس و برخی کشورهای منطقه برگزار شده است که در این نشست‌ها سرکرده‌های داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مشارکت داشته‌اند.

درباره موضوع این نشست‌ها هم، درباره تشدید حملات به نیروهای ارتش سوریه و دیگر گروه‌های متحد دمشق و نیز پایگاه‌های نظامی رویه در سوریه بحث و فهرستی از کلیساهای مسیحیان، مساجد و مراکز مقدس دیگر طوائف گنجانده شده است.

در راستای توافقات انجام‌شده؛ گروه‌های تروریستی مورد حمایت مالی و تسلیحاتی قرار می‌گیرند و به تسلیحات مدرن تجهیز می‌شوند.

این منبع بیان کرد: تروریست‌های داعشی که از عراق منتقل شده‌اند و نیز آنانی که از زندان و دیگر مراکز بازداشت موقت تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک در غرب رود فرات آزاد شده‌اند، تحت نظارت نظامیان آمریکایی، آموزش می‌بینند تا از آنها برای انجام حملات کمک گرفته شود.

منبع مذکور فاش کرد: قرار است که شبکه‌های داعشی خفته گروه‌های تروریستی در جنوب و جنوب غرب سوریه و دیگر شهرهای بزرگ در مرکز این کشور فعال شوند.

این منبع تأکید کرد: آنچه مایه نگرانی است اهداف در اولویت تروریست‌هایی است که مطابق دستورات سرویس‌های اطلاعاتی غرب حرکت می‌کنند و آن هدف قرار دادن نظامیان روسی موجود در سوریه است.

اسپوتنیک در پایان گزارش داد: سوریه در راستای فهرست مناطق ژئوپولیتیک حساسی است که گروه‌های ضدروسی برای فشار به مسکو از آن بهره می‌برند.

ارسال دیدگاه