امروز : یکشنبه 21 فوریه 2021
تاریخ : 2021/02/21 - 14:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان

شرکت‌ها در نوروز ۱۴۰۰ اجازه ابطال پرواز ندارند/مسیر چابهار به چارتری‌ها اضافه شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروازهای چارتر امکان افزایش قیمت بیش از سقف تعیین شده را ندارد، از امکان چارتری شدن پرواز مسیر چابهار گفت و افزود: در نوروز ۱۴۰۰ شرکت ها اجازه ابطال پرواز ندارند.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir خبرگزاری فارس، تورج دهقانی زنگنه امروز در نشست خبری درباره پروازهای نوروزی اظهار داشت: به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است که براساس توان عملیاتی و ساعت پرواز تعیین شده و تعداد ناوگان آماده به کار در فرودگاه‌های پر ترافیک برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: همه شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند، هواپیماهای جایگزین داشته باشند تا در صورت نقص فنی نسبت به جابجایی هواپیما برای اعزام مسافران اقدام کنند و از ابطال پروازها جلوگیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به شرکت‌های هواپیمایی تاکید شده است در ایام نوروز نباید پروازها باطل شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به شرکت ها الزام شده است، قبل از اخذ مجوز پرواز از فروش بلیت خودداری کند و تعهد بیش از توان هم ایجاد نکنند و با اولویت کسب رضایت مسافر در بروز تاخیرات نسبت به اطلاع رسانی سریع اقدام کنند.

زنگنه گفت: سازمان هواپیمایی کشوری موظف به برخورد قاطع با سایت ها و دفاتر متخلف که اقدام به فروش بلیت بالاتر از نرخ مصوب می‌کنند، است.

وی افزود: شرکت‌ها باید حتماً در ایستگاه یک نماینده مستقر پاسخگو داشته باشند تا جوابگوی مردم باشد، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی هم باید حتما سایت های غیرمجاز را تعطیل کند.

وی اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا و در آن چارچوب در نوروز پرواز برای مردم خواهیم داشت.

زنگنه گفت: سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌ها در مورد پروازهای نوروزی تابعه ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا هستند. ممکن است در نوروز سفر به همه نقاط امکانش فراهم باشد.

ساخت هواپیمای ۱۰۰ نفره در مرحله مطالعه

وی درباره هواپیماهای ۱۰۰ نفر گفت: ساخت این هواپیماها در مرحله مطالعات است پیشرفت مناسبی داشتیم، شرکت‌های بزرگ در حوزه ساخت موتور فعال هستند و به موقع گزارشی به سمع و نظر مردم می‌رسانیم.

* نوروز ۱۴۰۰ قیمت بلیت هواپیما گران نمی‌شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه در ایام نوروز هیچ افزایش قیمت بلیت هواپیما نداریم، گفت: تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا امتیازی به شرکت‌های هواپیمایی بدهیم تا موضوع نرخ ها رعایت شود در حال حاضر نرخ کف ندارد، ولی سقف دارد.

آغاز به کار یک شرکت هواپیمایی از امروز

وی اظهار کرد: امروز شرکت هواپیمایی پارس ایر اولین پرواز خود را آغاز کرد.

دهقانی زنگنه درباره پارس ایر اظهار داشت: این یک شرکت هواپیمایی منطقه ای است که هواپیماهای کوچک دارد با تعداد مسافر کم و در فرودگاه‌هایی که سطح فعالیت کمتری دارند عملیات دارد.

* مذاکره هما با بویینگ

وی درباره مذاکره با بوئینگ گفت: ایران ایر مذاکراتی انجام داده است، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

وی در پاسخ به این سوال که خرید هواپیماهای ای تی آر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: به عنوان نماینده دولت می‌گویم که در آن قرار دادها به هر حال تفکری بوده است اما می‌توانستیم به جای آن ۵ فروند ای تی آر هواپیماهای بهتری بگیریم.

زنگنه اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد شرکت‌های هواپیمایی موضوع ۶۰ درصد ظرفیت و فاصله‌گذاری اجتماعی رد پروازها را رعایت می‌کنند.

* مسیر چابهار هم به پروازهای چارتری اضافه شد

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره پروازهای چارتری گفت: در مناطق نفت‌خیز، قشم و کیش پرواز چارتری داریم و به تازگی پرواز چابهار هم چارتر شده است.

وی افزود: در پروازهای چارتری هم شرکت‌ها مجاز نیستند بالاتر از سقف قیمتی بلیت بفروشند.

آسمان ایران کاملا امن است

زنگنه گفت: سطح ایمنی آسمان ایران بسیار بالا و کاملا امن است.

وی افزود: ما تا قبل از پیک کرونا پرواز های زیادی بر فراز اسمان کشور داشتیم که با شیوع کرونا کاهش یافت ضمن انکه برخی مسیرهای بین المللی هم که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شد.

وی با بیان اینکه پروازهای فرانکفورت، کلن، هامبورگ، ترکیه، عراق و وین برقرار است گفت: در مورد پرواز های عراق هنوز الزامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا نداشته‌ایم.

دستور وزیر برای بازخوانی مکالمه خلبان پرواز ترکیه‌ای

وی درباره موضوع پرواز ترکیه ای (استانبول-تهران) و رفتن آن به فرودگاه امام گفت: در فلایت پلن پرواز ترکیه فرودگاه باکو به عنوان فرودگاه آلترناتیو و جایگزین مشخص بوده است، اما وزیر دستور داده است مکالمات خلبان گوش داده شود.

ارسال دیدگاه