امروز : شنبه 27 فوریه 2021
تاریخ : 2021/02/27 - 15:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارش جدید بانک مرکزی از تحولات قیمتی مسکن/ “مسکن” در بهمن گران شد

در بهمن ماه متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحدهای مسکونی شهر تهران ۲۸۳.۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳.۷ و ۹۷.۲ درصد افزایش نشان میدهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از  خبرگزاری تسنیم، گزارش جدید بانک مرکزی از تحولات قیمتی مسکن در شهر تهران نشان میدهد که در بهمن ماه ۱۳۹۹ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۳٫۹ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۱۱٫۴ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۰٫۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بر این اساس تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در یازده ماهه سال ۱۳۹۹ به حدود ۷۸ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶٫۴ درصد افزایش نشان می دهد.

در این ماه متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحدهای مسکونی شهر تهران ۲۸۳٫۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳٫۷ و ۹۷٫۲ درصد افزایش نشان میدهد.

لازم به ذکر است بررسی تحولات متوسط قیمت مسکن به تفکیک مناطق شهر تهران موید آن است که در بهمن سال جاری تعداد ۸ منطقه از مجموع ۲۲ منطقه، کاهش قیمت مسکن نسبت به ماه قبل از آن را ثبت کرده اند.

همچنین در ماه مورد بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهرتهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۳۰٫۶ و ۲۲٫۹ درصد رشد نشان میدهد.

گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در بهمن ماه سال ۱۳۹۹» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

ارسال دیدگاه