امروز : شنبه 27 فوریه 2021
تاریخ : 2021/02/27 - 16:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خطیب زاده: ایران همانند گذشته در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند

سخنگوی وزارت امور خارجه که در چارچوب همکاری‌های دو جانبه ایران و سوریه در حوزه‌های دیپلماسی عمومی، رسانه‌ای و فرهنگی به آن کشور سفر کرده بود، در نشست‌ها و جلسات اندیشکده‌ای، رسانه‌ای و نخبگانی شرکت‌ کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir  به نقل از  خبرگزاری تسنیم، در خلال این سفر، خطیب زاده با فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه دیدار و در مورد آخرین وضعیت روابط دو کشور و همکاری های فرهنگی و رسانه ای بین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و‌ سوریه گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر خارجه سوریه بر ضرورت توسعه همکاری های دو کشود در حوزه فرهنگی و رسانه‌ای تاکید نمود.

 خطیب زاده در ادامه دیدارهای خود، با وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ، وزیر علوم و خانم دکتر بثینه شعبان، مشاور ارشد رئیس جمهوری سوریه دیدار نمود. در این ملاقات‌ها، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه همکاری های فرهنگی و رسانه‌ای دو کشور، از مقاومت مردم سوریه در گذار از مرحله مقاومت نظامی در برابر تروریسم ابراز خوشحالی کرده و تاکید نمود که جمهوری اسلامی ایران همانند مرحله گذشته، در بازسازی اقتصادی و همکاری های فرهنگی در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند.

مقامات سوری نیز در این دیدارها تاکید نمودند که ملت سوریه هیچگاه ایستادگی ایران در کنار ملت سوریه را فراموش نخواهد کرد.

خطیب زاده در ادامه برنامه های خود، علاوه بر سخنرانی در آکادمی دیپلماتیک سوریه و همچنین نشست در موسسه مطالعات راهبردی این کشور، در جلسه‌ای مشترک با اصحاب رسانه های سوریه شرکت کرده و‌به سوالات آنها پاسخ داد.

دیدار با بشار جعفری، قائم مقام وزارت خارجه سوریه و برخی دیدارهای جانبی دیگر در چارچوب همکاری های دیپلماسی عمومی دو کشور از جمله برنامه های این سفر بودند.

ارسال دیدگاه