امروز : شنبه 27 فوریه 2021
تاریخ : 2021/02/27 - 16:33 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سوریه| شبه نظامیان آمریکایی آرد و نان مردم الحسکه را غارت کردند

کشته شدن یک جوان ۲۵ ساله سوری بر اثر مین برجای مانده از تروریست‌ها و ادامه اقدامات ظالمانه شبه نظامیان قسد وابسته به اشغالگران آمریکایی علیه مردم الحسکه از جمله مهمترین اخبار سوریه است.

ه گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از  خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، یک منبع در دمشق اعلام کرد:  یک مین برجای مانده از تروریست‌ها در «السبینه» در حومه جنوبی دمشق به کشته شدن یک جوان سوری منجر شد.

این منبع اعلام کرد: مین برجای مانده از تروریست‌ها هنگامی که یکی از کشاورزان که جوانی ۲۵ ساله بود در حال کاشت درخت انجیر در مزرعه خود درمحله «کوم الحجر» در «السبینه» در منطقه «بیلا» در حومه جنوبی دمشق بود، سبب زخمی شدن این جوان شد.

جوان مذکور سریعا به بیمارستان «السلام» منتقل شد؛ اما به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

گروه‌های تروریستی قبل از فرار مناطق تحت کنترل خود و منازل را بمبگذاری کرده‌اند. مین‌های کارگذاشته شده در اراضی کشاورزی سبب شده است که کشاورزان از بیم این مین‌ها به اراضی خود بازنگردند.

آرد و نان مردم «الحسکه» از سوی شبه نظامیان آمریکایی به یغما رفت

اقدامات تجاوزکارانه شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا «قسد» در الحسکه همچنان ادامه دارد و این بار دستگاه آسیاب گندم و نانوایی‌های عمومی و خصوصی را تحت تصرف خود درآوردند و آنچه از نان و آرد که در آن وجود داشت به یغما بردند و مردم این مناطق را عامدانه از داشتن نان محروم کردند.

«سطم هویدی» عضو دفتر اجرایی در الحسکه به خبرنگار سانا اعلام کرد: تهیه نان در حال حاضر امکان پذیر نیست و این منوط به بازگشت آسیاب‌ها و نانوایی‌ها به چرخه تولید است.

هویدی افزود: نانوایی‌های دولتی که هنوز تحت اشراف اتحادیه نانوایی‌ها کار می‌کنند دارند نان را برای ساکنان تامین می‌کنند.

همچنین شبه نظامیان (قسد) مورد حمایت نیروهای اشغالگر آمریکا تعدادی از مراکز توزیع علوفه مؤسسه عمومی علوفه در الحسکه را تصرف کردند.

منابع سوری اعلام کردند: مراکزی در «الحسکه»، «قامشلی»، «عامودا» و «القحطانیه» توسط شبه نظامیان(قسد) تصرف شد.

وی افزود: حدود ۱۳ هزار و ۵۰۳ تن سبوس و ۱۸۰۰ تن جو علوفه‌ای در این مراکز وجود داشت.

ارسال دیدگاه