امروز : شنبه 27 فوریه 2021
تاریخ : 2021/02/27 - 16:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دغدغه‌ها و نگرانی‌های امام خمینی: نمایش غلط از اسلام به واسطه اعمال بعضی از روحانیون

امام در تذکر به طلاب جوان می گویند که مراقب باشید که به حسب اعمال شما چهره روحانیت و اسلام غیر از آنچه هست، نمایش داده نشود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarada.ir  نهضت امام خمینی و به دنبال آن پیروزی انقلاب اسلامی در سایه توکل و حمایت الهی، رهبری حکیمانه امام و وحدت و همدلی مردم کشور روی داد، انقلابی که می توان آن را معجزه نامید چرا که با هیچ یک از انقلاب های مردمی قابل مقایسه نبوده و نیست. مسلما پس از پیروزی در همه انقلاب ها دغدغه هایی وجود دارد که این در حکومت های دینی دوچندان شده و برای شخصیت بزرگی مانند پیر جماران که از درایت و تیزبینی خاصی برخوردار بودند، به مراتب بیشتر و بیشتر. ایشان در سخنرانی ها و پیام های مختلف به این نگرانی های خود اشاره کرده اند که با قرار گرفتن در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به تناوب بخش هایی از این دغدغه ها را در اختیار مخاطبان قرار می دهیم.

از جمله نگرانی های امام درباره درست عمل نکردن روحانیت به ویژه نیروی جوان این قشر در رفتارهایی که هرچند دلسوزانه انجام شود، بود. ایشان در بخشی از پیامی که به مناسبت دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خطاب به ملت صادر کردند، به این موضوع اشاره کرده اند:

«من خوف آن دارم که جوانهاى روحانى که مکلف به حفظ آبرو و حیثیت اسلام و روحانیت هستند، به حسب اعمالى که بعضى از آنها و لو با حسن نیت انجام مى ‌دهند، چهره روحانیت و اسلام را غیر از آنچه هست نمایش دهند. من بیم آن دارم که شیاطینى که براى شکست جمهورى اسلامى با قلمهاى مسمومشان نشسته ‌اند تا یکى را صد کنند و اعمال بى‌ رویه اشخاص را به پاى جمهورى اسلامى محسوب دارند، با فریاد وا اسلاما جمهورى اسلامى را مشوه کنند.».

صحیفه امام؛ ج‌۱۴، ص۷۵-۷۶

ارسال دیدگاه