امروز : سه شنبه 6 آوریل 2021
تاریخ : 2021/04/06 - 6:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرند نارنجی شد!!

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اعلام کرد: با توجه به تغییر وضعیت کرونایی در این شهرستان از رنگ زرد به نارنجی، محدودیت‌های ویژه شرایط کرونایی اعمال می‌شود.

به گزارش #جوان_فردا
جلسه ستاد مقابله با کرونا روز یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۵با حضور اعضای ستاد به ریاست دکتر داود گرشاسبی معاون استاندارو فرماندارفرمانداری ویژه شهرستان مرند در سالن سردار دلها در ساختمان فرمانداری در حال برگزاری است
دکتر طاهری رئیس شبکه بهداشت ودرمان گفت ساده انگاری کرونا موجب شده است وضعیت کرونایی شهرستان مرند رو به بدتر شدن می رود.
اعطازاده دبیر ستاد کرونا گفت وضعیت کرونایی شهرستان از زرد خارج شده و نارنجی گردیده است .
طاهری از رسانه ها خواست حتما مانند گذشته در امر فرهنگ سازی اجرای پروتکل بهداشتی فعال باشند

با توجه به وضعیت کرونایی شهرستان مرند باید در بعضی ازروستاها قرنطینه از منظر نظارتی اعمال گردد.

دکتر داود گرشاسبی در جلسه ستاد کرونای شهرستان مرند با بیان اینکه ۱۴ ماه است با ویروس کرونا مقابله می کنیم، اظهار کرد: در طول این مدت، تعامل عالمانه و عاقلانه با ویروس کرونا از طرف مردم و مسوولین، هزینه ها را کاهش داده ولی سهل انگاری و عادی انگاری عده ای شرایط را بدتر کرده است.

فرماندار مرند افزودبا توجه به تشدید بیماری و وضعیت نارنجی شهرستان گروههای شغلی سه و چهار تعطیل خواهند شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه آمار مراجعه و بستری در بیمارستان بیشتر شده که نشان از خطا در رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

وی با اشاره به نارنجی شدن وضعیت کرونایی در شهرستان مرند اظهار داشت: در شرایط کنونی، باید با اعمال برخی محدودیت ها، از بدتر شدن شرایط جلوگیری کرده و با تثبیت آن، به سمت بهبود وضعیت حرکت کنیم.

فرماندار ویژه مرند ضمن تاکید بر رعایت فاصله گذاری هوشمند و پویا، زدن ماسک و عدم حضور در اجتماعات گفت: مردم باید موضوع را جدی گرفته و پروتکل‌های مربوط به شرایط نارنجی را رعایت کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: هر کس در مراسم عزاداری و عروسی شرکت نکند در واقع به بشریت خدمت کرده و موجب بهتر شدن اوضاع می شود.

گرشاسبی همچنین با اشاره به نزدیکی ایام انتخابات گفت: همه ما باید در انتخابات حضور پرشور و مشارکت فراگیر در انتخابات داشته باشند تا حقانیت جمهوری اسلامی ایران در دنیا ثابت شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مرند نیز با اشاره به افزایش ۲ برابری بیماران بستری شده کرونایی نسبت به اوایل عید امسال گفت: بر اساس تعداد بستری ها، وضعیت کرونایی شهرستان از روز گذشته به نارنجی تغییر یافته است.

صمد طاهری با بیان اینکه متاسفانه تاکنون تعداد ۵۲۲ نفر در شهرستان مرند بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند، افزود: از افرادی که به کرونای انگلیسی مبتلا شده بودند خوشبختانه مورد فوتی نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا با رعایت شیوه نامه ها، اطلاع رسانی، آموزش و حذف مهمانی های غیرضروری، موج چهارم شیوع ویروس کرونا را نیز مهار کنیم.

متن اکتسابی از سایت فرمانداری مرند

ارسال دیدگاه