امروز : یکشنبه 16 می 2021
تاریخ : 2021/05/16 - 14:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رسانه صهیونیست: اسرائیل با خطری حیاتی مواجه و در مرحله فروپاشی قرار گرفته است

یک رسانه اسرائیلی اعتراف کرد در دور جدید درگیری با گروه‌های فلسطینی اسرائیلی‌ها خطر حیاتی برای ادامه بقای خود را با پوست و گوشت احساس کردند.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir  به نقل از  خبرگزاری تسنیم، آری شاویت تحلیلگر پایگاه اطلاع‌رسانی ماکورریشیون در یادداشتی در این رابطه نوشت: حملات موشکی گروه‌های مقاومت تنها دغدغه و نگرانی اسرائیلی‌ها نیست بلکه تصاویر رسیده از عکا، بات‌یام، اللد، ام‌الفحم، طبریا، الخضیره و… همگی وحشت را به جان اسرائیلی‌ها انداخته است.

این تحلیلگر معتقد است: هر کسی که تاکنون متوجه نشده است باید بفهمد که اسرائیل اکنون در مقابل یک خطر وجودی و حیاتی قرار گرفته است، زیرا در حالی که حماس به ما حمله می‌کند،  مشکلات داخلی نیز گریبان ما را گرفته است و با بحرانی داخلی هم دست و پنجه نرم می‌کنیم.

او می‌افزاید: امروز گرچه، حماس، حزب‌الله و ایران برای ما خطرساز هستند اما چنددستگی و بحران‌های داخلی ما را به‌شکلی حقیقی تهدید به فروپاشی می‌کند.

امروز مشکلات داخلی آینده اسرائیل را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است در حالی که سایه جنگ داخلی هر لحظه بیشتر می‌‌شود و اگر کاری نکنیم به‌سادگی و شفافیت باید گفت که اسرائیل فرو خواهد پاشید.

این تحلیلگر اسرائیلی اعتراف می‌کند: با وجود تمامی تلاش‌های صورت‌گرفته فلسطینیان ۱۹۴۸ همچنان خود را فلسطینی می‌دانند و تنها یک جرقه کافی بود تا در سال ۲۰۲۱ ما مجدداً به بحران سال ۱۹۰۹ بازگردیم.

ارسال دیدگاه