امروز : دوشنبه 17 می 2021
تاریخ : 2021/05/17 - 6:25 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارائه ۷۱۱ طرح و لایحه به مجلس یازدهم در یک سال اول کاری

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: از ابتدای کار مجلس یازدهم تاکنون ۷۱۱طرح و لایحه به مجلس ارائه شده که تاکنون ۲۷ مورد آن به قانون تبدیل شده است.

 به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی جوان فردا javanefarda.ir  حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز شورای هماهنگی هیات رئیسه با روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس گفت: در این جلسه طرح‌ها و لوایح در دستورکار مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طبق آمار اعلام شده در این جلسه از ابتدای کار مجلس یازدهم تاکنون ۷۱۱ طرح و لایحه به ملجس ارائه شده که پیش بینی می‌شود این مقدار تا پایان ۴ سال مجلس یازدهم به ۱۸۰۰ طرح و لایحه برسد.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: از بین ۷۱۱ طرح و لایحه ارائه شده تاکنون ۴۷۷ مورد اعلام وصول شده و ۲۷ مورد هم به قانون تبدیل شده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: در این جلسه این نکته پیشنهاد و مطرح شد که پس از روی کار آمدن دولت جدید یک ستاد هماهنگی بین قوه مقننه و قوه مجریه تشکیل شود تا طرح‌ها و لوایحی که به مجلس ارائه می‌شود را مورد بررسی قرار دهد تا طرح‌ها و لوایح ارائه شده از پختگی بیشتری برخوردار باشد.

وی افزود: در این جلسه همچنین بر انجام کارهای نظارتی و تقویت هر چه بیشتر این بعد کاری مجلس و نیز موضوع اصلاح آیین نامه مورد تاکید قرار گرفت.

ارسال دیدگاه