امروز : جمعه 28 می 2021
تاریخ : 2021/05/28 - 7:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گروه‌های مقاومت: آماده مقابله با هر تجاوزی علیه فلسطین هستیم/ البطش: موشک‌های مقاومت جلوی عربده کشی صهیونیست‌ها را گرفت

رهبران گروه‌های فلسطینی اعلام کردند که مقاومت هر لحظه آماده مقابله با هرگونه تعرض و تجاوز علیه ملت و مقدسات فلسطین است.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir  به نقل از  خبرگزاری تسنیم، جنبش حماس برای تقدیر از خانواده های شهدای جنگ اخیر جشنواره ای را در شخر خان یونس واقع در جنوب باریکه غزه برگزار کرد.

در این جشنواره رهبران حماس از جمله یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی این جنبش در نوار غزه و دیگر گروه ها و جریان های ملی و اسلامی فلسطینی حضور داشتند.

خلیل حیه از رهبران حماس در این جشنواره خاطر نشان کرد: قدس همچنان قبله گاه ملت و مقاومت فلسطین است، این قضیه ماست و ما برای آزادی و رهایی از اشغالگری مبارزه می کنیم.

حیه تصریح کرد که ما امروز در جایگاهی ایستاده ایم که توانستیم با سلاح مقاومت هیبت و شوکت پوشالی دشمن را در هم شکنیم و جایگاه این رژیم را در بین کشورهای دنیا متزلزل سازیم.

وی گفت: ما امروز از شهر غزه اعلام می کنیم که دشمن را به زانو درآوردیم و هیبت آن را در هم شکستیم و شهرهای اسرائیلی را به شهر ارواح و ترس و وحشت تبدیل کردیم و اشغالگران باید بدانند که در این سرزمین هیچ جایگاهی ندارند.

این رهبر حماس تصریح کرد که این حق ماست امروز شاد باشیم و ما یقین داریم که پیروزی از آن ماست و ما بخشی از آنچه به دنبالش بودیم را بدست آوردیم و امید به پیروزی و دستاوردهای بیشتر داریم.

خلیل حیه خطاب به دشمن صهیونیستی تاکید کرد: اگر بازگردید و دوباره دست به تجاوز بزنید، ما نیز بازخواهیم گشت و اگر تجاوزات خود را شدت بخشید ما نیز حملاتمان را شدت می بخشیم، همانگونه که مقاومت نیز قبلا هشدار داده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حیه در پیامی به ملت قهرمان فلسطین که با اتحاد در نبرد شمشیر قدس شرکت کرد و پیروز شد بیان کرد: خون ما، سلاح ما و اهداف ما یکی است، شمشیر قدس بر کشیده شده و تا آزادی این شهر در غلاف نخواهد رفت.

از سوی دیگر، خالد البطش از رهبران جهاد اسلامی نیز در سخنانی در این جشنواره به نمایندگی از جریان های ملی و اسلامی فلسطین گفت که پایبندی گروه های مقاومت به آتش بس به میزان پایبندی دشمن به این توافق بستگی دارد.

البطش اظهار داشت که موشک های مقاومت جلوی عربده کشی و تجاوزات دشمن صهیونیستی را گرفت.

وی تصریح کرد که محله شیخ جراح، قدس، تجاوزات علیه مسجد الاقصی و ترور فرماندهان مقاومت خطوط قرمز هستند.

خالد البطش افزود :قضیه قدس به عنوان پایتخت فلسطین مجددا مطرح شده و در راس اولویت های امت قرار گرفته و عموم ملت فلسطین و مقاومت پشت این قضیه با هم متحد شده اند.

وی بیان کرد که آنچه اخیرا در غزه شاهد بودیم، پی ریزی مطرح آزادسازی فلسطین و نقطه تحولی مهم در تاریخ نبرد با دشمن صهیونیستی بود.

البطش تصریح کرد که ما باید نتایج این نبرد را در نظر بگیریم و برای مذاکرات با دشمن صهیونیستی جهت دست یابی به صلح و سازشی دروغین تقلا نکنیم. وی گفت: ما بر وحدت سرزمین، ملت و دشمن تاکید داریم و مقاومت تنها گزینه کارساز برای بازداشتن دشمن است، بر خلاف پروژه عادی سازی روابط و صلح نامبارک با این رژیم.

این رهبر جهاد اسلامی تاکید کرد که مقاومت و فرماندهان آن در این نبرد در قول و عمل صادق بودند و بسیاری از آنان زیر و روی زمین مبارزه کردند و شهیدشدند.

خالد البطش عنوان کرد که دشمن صهیونیستی تحمل هیچ شکستی را ندارد و این جنگ ضعف و ناتوانی آن را به اثبات رساند.

البطش خاطر نشان کرد که با آغاز جنگ، دشمن صهیونیستی منطق عربده کشی و قلدری را در پیش گرفت و با وساطت ها برای توقف تجاوزات و جنایاتش مخالفت کرد اما موشک های که به سرتاسر اراضی اشغالی شلیک شده، حال آنان را سرجا آورد و از خواب غفلت بیدارشان کرد.

همچنین ابوانس یکی از فرماندهان میدانی گردان های قسام نیز در این مراسم گفت: مقاومت غزه همچون شمشیر و سپری محکم برای قدس و مقدسات خواهد بود.

وی تاکید کرد که ما به راه جهاد و آماده سازی نیروهایمان برای نبرد مقدس و پیروزی قطعی یعنی آزادسازی فلسطین و مقدسات آن ادامه می دهیم و نبرد شمشیر قدس مرحله مهمی از این نبرد اصلی بود.

ابوانس تصریح کرد که مقاومت به وعده خود پایبند است و مجددا اعلام می کند که هرگونه تجاوز علیه ملت و مقدسات فلسطین خط قرمز است و در صورت هرگونه تجاوز، مقاومت آماده پاسخگویی است.

وی اظهار داشت که نبرد قدس باید در هر مکانی اعم از غزه، کرانه باختری، سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ و خارج ادامه داشته باشد و قطب نمای امت همچنان باید به سمت قدس باشد.

ارسال دیدگاه