امروز : جمعه 28 می 2021
تاریخ : 2021/05/28 - 7:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان

«بشار اسد» با رای قاطع رئیس جمهور جدید سوریه شد

« بشار اسد» رئیس جمهور فعلی سوریه با کسب اکثریت مطلق آرا به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور برای یک دوره هفت ساله انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir به نقل از  خبرگزاری تسنیم، «حموده صباغ» رئیس مجلس سوریه در کنفرانس خبری در دمشق با اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری سوریه گفت: بشار اسد رئیس جمهور این کشور با کسب ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۸۹۰ آرا یعنی معادل  ۹۵٫۱% به عنوان رئیس جمهور جدید برای یک دوره هفت ساله انتخاب شده است.

رئیس پارلمان سوریه همچنین اعلام کرد که «محمود مرعی» و «عبدالله سلوم عبدالله» دو رقیب بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری هر کدام به ترتیب ۳٫۳ و ۱٫۵ درصد آرا را کسب کردند.

میزان مشارکت ۷۸درصد

بنابر اعلام رئیس پارلمان سوریه، در این دور از انتخابات ۱۴ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۱۴۰ نفر معادل ۷۸ درصد شرکت کردند.

بیش از ۱۸ میلیون سوری در این دوره واجد شرایط رای دادن بودند و کسانی که ۱۸ سال سن داشتند می‌توانستند در این دوره در رای‌گیری شرکت‌ کنند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه روز چهارشنبه (۵ خرداد ماه)  با مشارکت گسترده شهروندان سوری و با رقابت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و محمود احمد مرعی از چهره‌های معارض داخلی  و عبدالله سلوم عبدالله عضو حزب اتحاد سوسیالیست در آرامش کامل و بدون نقص امنیتی برگزار شد.

پیام تشکر بشار اسد از ملت سوریه

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در پیامی از حضور باشکوه مردم این کشور در پای صندوق‌های رای‌گیری تشکر کرد.

در این پیام آمده است: انتخابات به پایان رسید و زمان شروع کار است. از همه سوری‌ها به سبب میهن پرستی عالی آنها و مشارکت گسترده در این فرایند ملی قدردانی می‌کنم. درود بر ارواح شهیدان ما که اگر نبودند، سوریه پابرجا نمی‌ماند. آرزوی شفای عاجل برای زخمی شدگان داریم. درود بر دلاورمردان ارتش سوریه. به خاطر همه فداکاری‌های آنها و برای آینده کودکان و جوانان سوریه،  بیایید از فردا مرحله کار را برای تقویت امید به ساخت سوریه آنطور که باید آغاز کنیم.

ارسال دیدگاه