امروز : جمعه 28 می 2021
تاریخ : 2021/05/28 - 7:31 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قطر: «نسخه‌ای سخت» در تاریخ روابط کشورهای عضو شورای همکاری پیچیده شده است/ آتش‌بس موقت غزه ریشه‌ مشکلات را حل نمی‌کند

وزیر امور خارجه قطر اعلام کرد که «نسخه‌ای سخت و دشوار» در تاریخ روابط بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس پیچیده شده است، اما برای بازگشت امور به شرایط قبل به زمان نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا   javanefarda.ir  به نقل از خبرگزاری تسنیم، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر با اشاره به اجلاس «العُلا» (که در آن آشتی شکننده‌ای میان دوحه با سایر کشورهای عضو شورای همکاری صورت گرفت) گفت که «نسخه‌ای سخت و دشوار در تاریخ روابط بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس پیچیده شده است».

محمد بن عبدالرحمن که با شبکه «العربی» گفت‌وگو می‌کرد، تصریح کرد: «اما در عین حال برای بازگشت امور به شرایط قبل، همچنان به زمان نیاز داریم».

وی درباره روابط قطر و امارات گفت: «کمیته‌های مشترک طی هفته‌های گذشته، جلسات متعدی با امارات برگزار کرده است که نگاه ما به این جلسات مثبت است».

وزیر خارجه قطر با اشاره به روابط کشورش با مصر اظهار داشت که «تنش‌های زیادی بین دوحه و قاهره وجود داشت، اما قطر روابط حداقلی را همیشه حفظ کرد و همکاری با مصر در ارتباط به پرونده فلسطین نتایج مثبتی را به همراه داشت».

 وی همچنین در گفت‌وگو با شبکه «MSNBC» اظهار داشت که «آتش بس غزه موقت است (پایدار نیست) و آتش بس موقت ریشه مسایلی مانند اقدامات تحریک آمیز اسرائیل در قدس و فقدان چشم انداز صلح را حل نخواهد کرد».

عبدالرحمن تأکید کرد که «قطر می‌تواند بستری را برای طرفین درگیر فراهم کند تا بتوانند با هدف حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات خود گفت‌وگو کنند».

ارسال دیدگاه