امروز : جمعه 24 سپتامبر 2021
تاریخ : 2021/09/24 - 15:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سردار فدوی:‌ حضورمان در هر نقطه عامل برقراری امنیت است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت:‌ مدت زیادی است روند اخراج آمریکا از منطقه شروع شده است. امروز آمریکا و متحدانش در شرایطی هستند که آنها باید در مقابل ما بازدارندگی ایجاد کنند و در موضع انفعال در برابر انقلاب اسلامی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir به نقل از  خبرگزاری فارس،‌ سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه در برنامه گفتگوی ویژه خبری طی سخنانی، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس برای اولین مرتبه دو ابرقدرت با هم متحد شدند و در برابر ما قرار گرفتند اما قدرت انقلاب اسلامی باعث انفعال آنها شد.

وی افزود: در طول ۴۳ سال گذشته آمریکایی ها یک پیروزی در مقابل انقلاب اسلامی نداشته اند. این در حالی است که بعد از دفاع مقدس مبارزه تمام نشد و در ابعاد دیگری ادامه پیدا کرد.

سردار فدوی با بیان اینکه تمام فعالیت آمریکا در غرب آسیا برای این بوده است که به ما دسترسی پیدا کنند گفت: هدف آنها این بود که در برابر انقلاب اسلامی به پیروزی برسند اما یک پیروزی هم بدست نیارودند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هرجا نمی از وجود انقلاب دمیده شده است متحول شده گفت: نمونه بارز این حرف یمن است. نمایشگاهی که یمن از دستاوردهای موشکی و پهپادی خود برگزار کرد، اگر تمام کشورهای عربی جمع شوند نمی توانند چنین نمایشگاهی برپا کنند. امروز کسانیکه جنگ یمن را آغاز کردند التماس می کنند که ما را از بحران نجات دهید.

سردار فدوی ادامه داد: امروز با فرمول های دشمن نمی توان مشکلات اقتصادی را حل کرد چون آن روش ها با توجه به شرایط آنها نوشته شده است و برای حل مشکلات باید به سراغ نسخه های بومی رفت. ضمن اینکه در حوزه اقتصادی بسیار راحت از حوزه نظامی توان کار کرد.

وی عنوان کرد: مدت زیادی است روند اخراج آمریکا از منطقه شروع شده است. امروز آمریکا و متحدانش در شرایطی هستند که آنها باید در مقابل ما بازدارندگی ایجاد کنند و در موضع انفعال در برابر انقلاب اسلامی قرار دارند.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز نقش ما در معادلات جهانی مشخص است و آمریکایی ها قادر نیستند جلوی ما را بگیرند. امروز آمریکایی ها هستند که در مقابل ما عقب نشینی می کنند و ما در حیاط خلوت آمریکا حضور داریم. عقب نشینی آمریکا از منطقه از زمان پیروزی انقلاب شروع شده است امروز این موضوع تجلی پیدا کرده است که همه عالم می توانند آن را ببینند.

سردار فدوی در تشریح وضعیت خلیج فارس عنوان کرد: آمریکایی های در حقیقت نتوانستند اتحادی برای امنیت در خلیج فارس ایجاد کنند زیرا کسی که سرمنشا همه نا امنی ها است نمی تواند امنیت ایجاد کند. اما در طرف مقابل ما هرجا رفتیم امنیت ایجاد کردیم. شاهد این موضوع هم وضعیت امروز لبنان، سوریه و عراق است.

وی افزود: ما در حوزه نظامی دنباله رو دیگران نیستیم و خودمان سرمنشا این حوزه هستیم. ما در کشور از نیروی انسانی بسیار خوب برخوردار هستیم و به همین لحاظ در حوزه نظامی جلودار و پیشرو هستیم. ما امروز در حوزه علم کوانتوم در عرصه نظامی جلودار هستیم اما به دلیل مسائل محرمانه خیلی قادر به صحبت در این حوزه نیستیم.

جانشین فرمانده سپاه درباره فعالیت گروهک های تروریستی در منطقه گفت: وقتی خود آمریکا نمی تواند علیه ما اقدامی کند قطعا سرورهای دست چندم آنها خیز قادر به تحرکی علیه ما نخواهند بود. البته ما به کشورهای دوست هم اعلام کردیم که اگر آنها گروهک های تروریستی را جمع نکنند ما قادر به جمع کردن آنها هستیم.

ارسال دیدگاه