امروز : چهار شنبه 29 سپتامبر 2021
تاریخ : 2021/09/29 - 13:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سردار پاکپور خطاب به مسوولان عراقی: در صورت عدم اخراج تروریست‌ها از شمال عراق، پایگاه‌های آنان را منهدم خواهیم کرد

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مسوولان عراق و اقلیم کردستان توصیه کرد تا عناصر و اعضای گروهک‌های تروریست و ضدانقلاب را از شمال عراق بیرون کنند و گفت: در صورتی که این درخواست محقق نشود ما به وظیفه خود برای انهدام مقرات و پایگاه‌های آنها اقدام خواهیم کرد.

به گزارش    javanefarda.ir   به نقل از  خبرگزاری فارس از سنندج، سردار محمد پاکپور در گردهمایی رزمندگان پیشمرگ مسلمان کرد با عنوان یاد یاران در سنندج با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پیشمرگ مسلمان کرد، اظهار داشت: شهید بروجردی در تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان کرد زحمت زیادی کشید و آن شهید عزیز بر گردن مردم کردستان و ایران حق دارند.

وی با یادی از شهیدان صالحیان، توفیقی، شهسواری، عثمان جهانی، ناصر امینی و شکیبا سلیمی از شهدای پیشمرگ مسلمان کرد و سپاه بیت‌المقدس کردستان، اذعان داشت: پیشمرگان کرد مسلمان در کنار سایر رزمندگان اسلام با جانفشانی خود ریشه امنیت را در این استان پایه‌گذاری کردند.

سردار پاکپور گفت: بعد از انقلاب اسلامی غائله‌های زیادی در مناطق مختلف قومی کشور پیش آمد و غائله کردستان یکی از آنها بود که از بدو پیروزی انقلاب شروع شد، توسعه پیدا کرد و در یک مقطع زمانی تمامی شهرهای کردستان در اختیار ضدانقلاب قرار گرفت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب در مناطق قومی کشور غائله‌های زیادی با طراحی استکبار جهانی توسط مزدوران آنها پیاده شد و در این زمان اتفاقاتی در کردستان افتاد و برخی از شهرها به دست ضد انقلاب سقوط کرد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه  تصریح کرد: اسفند ۵۸ برای پاکسازی شهر سنندج آمده بودیم، کسی نمی‌توانست زندگی کند، وقتی در پادگان ۲۸ سنندج بودیم همه خیابان‌ها در دست ضدانقلاب بود این وضعیت شهر سنندج بود و سایر شهرها مانند سقز، بانه و غیره نیز شرایط مشابهی داشتند.

سردار پاکپور به عملیات جاده بانه سردشت هم گریزی زد و تصریح کرد: در جاده بانه ـ سردشت قریب دو ماه جنگ بود و از یک ستون عظیم  تنها چند خودرو آن به سردشت رسید .

وی افزود: غائله ترکمن صحرا و جنگل در شمال کشور، خلق عرب در جنوب همه و همه توطئه‌های دشمنان بود که هیچ کدام به ثمر ننشست ودر آن زمان بود که صدام را به میدان آوردند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: رژیم بعث به بهانه‌های مختلف، اروندرود و غیره جنگ را شروع کرد.

سردار پاکپور خاطرنشان کرد: در حالی جنگ هشت ساله به ما تحمیل شد که ساختار اداری و سیاسی کشور به خاطر نوپا بودن انقلاب نا بسامان  بود و نیروی مسلح منسجمی هم نداشتیم.

وی گفت: ارتش در حال سازماندهی مجدد توسط شهید صیاد شیرازی و چند افسر جوان انقلابی دیگر بود و سپاه هم در کشور تازه تشکیل شده بود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: در حقیقت سپاه در کردستان خود را آماده کرد و بعد از این منطقه بود که ما به مناطق عملیاتی جنوب رفتیم و در عملیات‌های مختلف شرکت کردیم.

سردار پاکپور اضافه کرد: در آن دوران حجم، ساختار و تجهیزات سپاه به گونه‌ای نبود که بتواند با جنگی که علیه ما تحمیل شده و ارتش تا دندان مسلح بعث عراق که شرق و غرب ان را پشتیبان می کرد ، مقابله کند.

وی اذعان کرد: درایت و فرماندهی بی‌نظیر و مثال زدنی امام در جنگ موجب شد در یک مقطع حرکت‌ها و هجوم ارتش بعث عراق را سد کنیم با وجود اینکه سد کردن حرکت آفندی وپیشروی ارتش عراق بسیار کار سختی بود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اظهار کرد:  و بعداز سد حرکت ارتش بعث بود  که آماده بازپس‌گیری مناطق اشغال شده شدیم.

وی عنوان کرد: ما با بسیاری از کمبودها و نبود پشتیبانی‌ها که لازمه هر جبهه جنگی است، در مقابل دشمنان ایستادگی و به پیروزی رسیدیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: تجهیزات ما با رژیم بعث قابل مقایسه نبود..

وی افزود: در سال ۶۱ خیلی از مناطق اشغالی  از اشغال ارتش بعث خارج شد  تجهیزات و امکاناتی را که در دو عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس به دست آوردیم قابل توجه بود ما در این عملیات‌ها کمر ارتش عراق را خرد کردیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: ما با این شرایط جنگیدیم و یک ارتشی که تمام دنیا پشت سر آن بود به حول و قوه الهی شکست دادیم بعد از اینکه جنگ تمام شد ما در برخی نقاط مانند کردستان همچنان مشکلات داشتیم.

وی در ادامه تصریح کرد: نقش پیشمرگان کرد مسلمان در آزادسازی مناطق و شهرها از دست ضد انقلاب تعیین کننده بود، خیلی از پیشمرگان کرد عزیزی که به شهادت رسیدند تا آخرین فشنگ با دشمن جنگیدند.

وی گفت: با اتفاقاتی که از سال ۸۵ افتاد و یک تعدادی از برادران محلی و پاسداران به شهادت رسیدند از سال ۹۰ عملیات‌های خود را در منطقه سردشت و پیرانشهر و غیره شروع کردیم و همه مناطق از دست ضدانقلاب گرفته شد و ضدانقلاب به آن طرف مرز رانده شد.

وی گفت: برخی حرکت‌ها را در اقلیم کردستان عراق می‌بینیم و گروهک‌های تروریست وضدانقلاب مقر ایجاد کردند که ما قبلا اعلام کردیم این شرایط را نمی پذیریم و به شدت برخورد خواهیم کرد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مسوولان عراق و اقلیم کردستان توصیه کرد تا عناصر و اعضای گروهک‌های تروریست و ضدانقلاب را از شمال عراق بیرون کنند و در صورتی که این درخواست محقق نشود ما به وظیفه خود برای انهدام مقرات و پایگاه‌های آنها اقدام خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: الان در شرایطی قرار داریم که آمادگی‌های نظامی ما برای مقابله با هرگونه اقدام تهدیدآمیز به حد اعلا رسیده است .

ارسال دیدگاه