امروز : سه شنبه 7 دسامبر 2021
تاریخ : 2021/12/07 - 15:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir ؛ گسترش واکسیناسیون در کشور تاثیر خود را بر کاهش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا گذاشته و تاکنون بیش از ۱۰۸ میلیون دوز واکسن تزریق شده است. به گفته کارشناسان بهداشت و درمان ، اغلب استان های کشور تا حدود […]

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ir ؛ گسترش واکسیناسیون در کشور تاثیر خود را بر کاهش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا گذاشته و تاکنون بیش از ۱۰۸ میلیون دوز واکسن تزریق شده است.

به گفته کارشناسان بهداشت و درمان ، اغلب استان های کشور تا حدود زیادی از بحران کرونایی عبور کرده اند و البته با شناسایی سویه جدید با نام اومیکرون احتمال ایجاد جهش‌های جدید، سویه‌ها و نیز پیک‌های جدید در آن وجود دارد، اما با روند افزایشی واکسیناسیون در کشور امنیت مناسبی ایجاد شده و نگران کننده نیست.

هرچند روند جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا در اکثر استان ها رو به کاهش است اما این بدان معنا نیست که شیوع ویروس کرونا در کشور متوقف شده است و می‌توان به زندگی قبل، بدون در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی بازگشت بلکه باید همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرد تا از شرّ این ویروس منحوس در امان بمانیم.

به گفته مسوولان بهداشت و درمان در حالی که روند کاهشی نرخ ابتلا به ویروس کرونا نسبت به هفته های قبل همچنان ادامه دارد، اجرای قرنطینه هوشمند این امیدواری را به وجود آورده که بتوانیم بحران این بیماری را کنترل کنیم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اجرای سیستم کنترل هوشمند کرونا از ۱۵ آذر، گفت: حضور در اماکن سربسته فقط با کارت واکسن امکان پذیر است.

کمال حیدری افزود: در ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد محدودیت‌ها با کارت واکسن صورت بگیرد یعنی آن دسته از افرادی که کارت واکسن دریافت کردند، می‌توانند در محیط‌های سربسته با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی براساس اهمیت موضوعی و تعداد مراجعات حضور یابند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از آغاز نوبت سوم واکسیناسیون کووید ۱۹ برای گروه سنی ۴۰ سال به بالا از روز گذشته خبر داد.

محمد مهدی گویا تصریح کرد: اکنون در مرحله دوم برای افراد ۴۰ سال به بالا ، این افراد می توانند در سراسر کشور به مراکز جامع سلامت و پایگاه های واکسیناسیون مراجعه کرده و نوبت سوم واکسن خود را دریافت کنند.

در زمان حاضر دو شهر کشور در وضعیت قرمز، ۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۵۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۸۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و ۳۲۱۳ مبتلا نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ، از دیروز(دوشنبه) تا امروز(سه شنبه) ۱۶ آذر ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۵۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۸۴ نفر از آنها بستری شدند.

تا کنون ۵۸ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۷۸۷ نفر دُز اول، ۴۸ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۶۲ نفر دُز دوم و یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۹۸۲ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۸ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۱۳۱ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته نیز ۴۷۴ هزار و ۴۹۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آخرین وضعیت کرونایی استان ها

بر اساس اعلام ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل ، آمار مبتلایان بستری کرونا در مراکز درمانی این  استان  به ۱۵۶ نفر در شبانه روز گذشته کاهش یافته که ۷۴۱ نفر کمتر از بالاترین آمار ثبت شده در ۳.۵ ماه پیش است.

در ادامه روند کاهشی شیوع کرونا در استان اردبیل، طی شبانه روز گذشته ۳۱ فرد جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری شدند که این میزان بستری نیز پایین ترین رقم در ۳.۵ ماه پیش بوده و نسبت به بالاترین آمار ثبت شده، ۱۵۸ نفر کاهش را نشان می‌دهد.

آمار جان‌باختگان کرونا در استان اردبیل نیز کاهش یافته و با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان، مجموع فوتی‌های پنج موج شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان، به رقم ۲ هزار و ۵۸۱ نفر رسید.

هم اکنون شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان در وضعیت آبی قرار دارد و شاخص شمار ابتلای جدید، آمار بستری همزمان و تعداد جان‌باختگان روند پایداری را طی می‌کند.

از استان گیلان گزارش شده ، مبتلایان به کرونا که پس از طی دوران نقاهت بهبود یافته‌اند تنها در صورتی می توانند از پروازهای فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت بهره‌مند شوند که نشان سلامت شان در سامانه هوشمند درج شده باشد.

سید محسن میرحسینی مدیرکل فرودگاه گیلان گفت : با توجه به بخشنامه صادر شده از سوی وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر جلوگیری از حضور مبتلایان به کرونا در ناوگان عمومی تا زمان اطمینان از سلامت، لذا افرادی که نامشان در سامانه با عنوان بیماران مبتلا به کرونا ثبت شده است تا زمان درج سلامت ( پی .سی .ار منفی) در همان سامانه، نمی توانند از پرواز های این فرودگاه بهره مند شوند.

 وی اظهار داشت: همچنین،افرادی که تاکنون واکسن نزده اند و تصمیم به انجام واکسیناسیون ندارند می بایست ۷۲ ساعت قبل از پرواز به دریافت نشان سلامت از کرونا ( پی .سی .ار منفی) اقدام کنند.

 مدیرکل فرودگاه گیلان با تاکید بر اهمیت اولویت سلامت مردم اعلام کرد: کارت انجام واکسیناسیون مسافرانی که نسبت به کرونا واکسینه شده اند نیز می بایستی در سامانه تایید شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر نیز گفت که با نظارت روزانه این شبکه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس ، ۲ مدرسه این شهرستان که طی روزهای گذشته چند دانش آموز مشکوک به کرونا در آنها مشاهده شده بود ، تعطیل شدند.

حمید رضا مبشری افزود : آموزش حضوری یک مدرسه در منطقه اشکور و یک مدرسه نیز در ساداتشهر به خاطر شناسایی دانش آموزان مشکوک به کرونا متوقف شده است و  نظارت بر مدارس به صورت جدی ادامه دارد.

وی تعداد دانش آموزان شناسایی شده مبتلا به کووید ۱۹ در این مدارس را هشت نفر اعلام کرد و گفت که ۲۷ دانش آموز مشکوک به ابتلا هم شناسایی شده اند.

فرماندار بانه نیز با بیان اینکه باید همه پایبند پروتکل های بهدشتی باشند گفت: رعایت پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی دوران کرونا در این شهرستان از سوی کم رنگ شده و نوعی عادی انگاری در جامعه گسترش یافته که نیاز است همه به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشیم.

اسماعیل رستم پور اظهار داشت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا کاهش اما مرگ و میر مبتلایان به کرونا افزایش یافته که لازم است مردم در بحث واکسیناسیون همکاری بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: واکسیناسیون اصلی ترین مسئله برای کاهش مرگ و میر بیماران است و روند واکسیناسیون در شرایط مطلوبی است اما باید این روند افزایش پیدا کند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه نیز گفت: با توجه به پیشرفت روند انجام واکسیناسیون در آمار بستری ها و مبتلایان به کرونا در شهرستان کاهش یافته و اکنون حدود ۱۶ نفر در بیمارستان بستری هستند که باتوجه به آمار بسترهای هفته گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است.

بر اساس اعلام  رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین ، تاکنون ۳۰ هزار و ۷۰۰ دُز واکسن کرونا از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون سراسری، برای جامعه هدف بالای ۱۸ سال در این شهرستان تزریق شده است.

دکتر رضا منصوری افزود: از مجموع واکسیناسیون انجام شده ۱۷ هزار و ۲۰۰ دُز در نوبت اول و ۱۳ هزار و ۵۰۰ دُز در نوبت دوم تزریق شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان نیز گفت: براساس اطلاعات موجود در حال حاضر ۱۸۶ هزار و ۲۰۶ نفر معادل ۹۰.۶ درصد دانش آموزان بالای ۱۲ سال استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

ایرج بیت اللهی افزود : دریافت واکسن دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله هرمزگان در تامین سلامت و ایمنی دانش آموزان و تسهیل مراحل بازگشایی مدارس مؤثر است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز نیز اعلام کرد که با تلاش مدافعان سلامت خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ گونه مورد فوتی ناشی از کرونا در این استان نداشتیم.

دکتر شهرام صیادی گفت : پس از فروکش کردن موج پنجم کرونا این سومین روز است که در استان البرز شاهد مرگ و میر کرونایی نیستیم .

از کیش گزارش شده است که با جانباختن یک خانم ۵۸ ساله تعداد قربانیان ویروس کرونا در این جزیره به ۵۹ نفر رسید.

محمدرضا رضانیا رییس مرکز توسعه سلامت کیش اظهار داشت: این فرد با علائم تنگی تنفس ، تب و لرز، بدن درد و سرفه بدون بیماری زمینه ای در بیمارستان کیش بستری شده بود که امروز به علت کرونا جان خود را از دست داد.

خیز پنجم کرونا از ابتدای تیر ماه در کشور آغاز شد و وزارت بهداشت هشتم مهر ماه از عبور این خیز از کشور خبر داد.

این خیز در ۲۸ مرداد و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار تلفات از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.

همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این مدت چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از ابتدای شیوع کرونا در کشور رسید.

با این وجود، احتمال ورود سویه جدید کرونا با نام «اومیکرون» هشدارهایی را در پی داشته است.

هرچند بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم آذر ماه گفت: تا به امروز موردی از ابتلا به سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی شایع شده، در کشور گزارش نشده است.

اما در کنار واکسیناسیون، مردم باید همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند تا از گزند کرونا و سویه های مرگبار آن در امان بمانند.

شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به حدود ۱۳۳ هزار نفر رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۴۰ مورد جدید کرونا طی۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۳۲ هزار و ۹۵۸ نفر رسید.

سید محمد هاشمی‌ شهری روز سه شنبه اظهار داشت: با فوت یک نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته شمار درگذشتگان ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۶۴۱نفر رسید.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۱۵۷ بیمار حاد تنفسی و ۴۸ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را بخوبی رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس براساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان‌ تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در داروهای ضد ویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد گفت: براساس مطالعات انجام شده واکسیناسیون عمومی از شمار مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به شدت کاسته و این روند کاهشی موارد ابتلا به کرونا در این استان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است.

۷۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در لرستان ثبت شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت:۷۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در این استان شناسایی شد و مجموع مبتلایان به ۱۹۶ هزار و ۲۸۹ نفر رسید.

دکتر “مریم کوشکی” روز سهشنبه به رسانه ها اعلام کرد:یک بیمار مبتلا به کرونا نیز طی شبانه روز گذشته در این استان جان باخت و شمار قربانیان به ۲ هزار و ۶۷۱نفر رسیده است.

وی اظهار داشت:۱۷۴مبتلا یا بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان بستری و در حال درمان هستند.

وی تصریح کرد: اکنون شهرستان های پلدختر، رومشکان، دلفان، چگنی، خرم‌آباد، ازنا و الیگودرز در وضعیت زرد و شهرستان های دورود، بروجرد، سلسله و کوهدشت در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند.

فوتی های کرونا در قزوین طی شبانه روز گذشته به صفر رسید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: در شبانه روز گذشته خوشبختانه هیچ یک از بیماران مبتلا به کرونا در استان فوت نکرده اند.

عبدالله دیدبان عصر سه شنبه با اعرام این خبر افزود: در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان قزوین شناسایی و ۴۴ نفر نیز در این مدت بستری شدند.

وی اظهار داشت: با احتساب این تعداد بستری‌ها، کل بیماران بستری در سطح بیمارستان‌های استان قزوین به ۲۰۷ نفر رسید و ۲۹ نفر از بیماران نیز در این مدت از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین افزود: طی این مدت همچنین هشت بیمار بدحال به دستگاه کمک تنفسی ونتیلاتور متصل هستند.

دکتر دیدبان اضافه کرد: تعداد کل فوتی‌های استان قزوین از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲ هزار و ۶۴۶ نفر و تعداد کل بستری‌ در بیمارستان ها نیز در این مدت ۴۴ هزار و ۴۶۶ نفر بوده است.

۵۹ مبتلای جدید کرونا در خراسان شمالی بستری شدند

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: شبانه‌روز گذشته، ۵۹ مبتلای جدید کرونا در استان بستری و یک بیمار دیگر نیز فوت شد.

دکتر سیدجواد پورنقی روز سه شنبه اظهار داشت: هم اینک ۱۳۵ بیمار دارای علائم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های خراسان شمالی بستری هستند.

وی با بیان این که رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای مهار بیماری کووید ۱۹ امری ضروری است، افزود: تصور ایمنی کاذب به جهت تزریق واکسن موجب به مخاطره افتادن سلامت عمومی و خسارت های جبران ناپذیر می شود.

پورنقی با اشاره به این که هم اکنون حدود ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در استان واکسینه شده اند، خاطرنشان کرد: شهروندانی که هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند، سریع تر نسبت به این امر اقدام کنند زیرا با افزایش آمار واکسیناسیون، ایمنی عمومی در برابر ویروس کرونا ایجاد می شود.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد،  شهرستان های مانه و سملقان،  رازوجرگلان،  فاروج و گرمه در وضعیت رنگبندی آبی کرونایی و چهار شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین و جاجرم نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

کرونا ۲ خانواده دیگر را در استان همدان داغدار کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که با مرگ ۲ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون به سه هزار و ۱۴۰ نفر رسیده است.

دکتر «محمد طاهری» روز سه‌شنبه افزود: همچنین با شناسایی ۴۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان همدان، مجموع بیماران بستری مثبت استان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا به ۳۱ هزار و ۲۳ نفر و بیماران سرپایی مثبت نیز به ۹۹ هزار و ۶۴۹ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۹ نفر بود که ۵۲ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

طاهری افزود: ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان همدان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۵ بیمار وخیم گزارش شده است.

وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در اسدآباد یک هزار و ۶۴۵، بهار یک هزار و ۵۶۷، تویسرکان یک هزار و ۵۸۲، رزن یک هزار و ۲۳۸، درگزین ۴۱۸، فامنین ۴۱۴ و کبودراهنگ یک هزار و ۵۴۱ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون پنج هزار و ۷۷۹ نفر در ملایر، چهار هزار و ۱۵۴ نفر در نهاوند و ۱۲ هزار و هشت نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، شهرستان های “بهار، اسدآباد، فامنین، درگزین و رزن” در وضعیت آبی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی هستند.

آمار مبتلایان به کرونا در کرمانشاه به ۱۸۵ نفر کاهش یافت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه گفت: هم‌اکنون ۱۸۵ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۱۳ نفر کمتر است.

«مهدی محمدی» عصر سه‌شنبه افزود: از این تعداد، ۵۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و حال هشت نفر آنها وخیم است.

وی با اشاره به فوت یک نفر دیگر در شبانه روز گذشته براثر ابتلای قطعی به کرونا گفت: مجموع جان‌باختگان استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۹۰۳ نفر رسیده است.

محمدی اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۴۱ نفر شامل ۹ بیمار مثبت بستری و ۳۲ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که نسبت به روز قبل چهار نفر کمتر است.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ نفر در مراکز درمانی استان با علایم کرونا بستری و ۷۶ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

محمدی ادامه داد: ۱۴ بیمار هم در شبانه روز گذشته در مراکز درمانی استان برای تزریق رمدسیویر بستری موقت شدند که در مقایسه با روز قبل تعداد آنها چهار نفر بیشتر است.

پنج شهرستان استان کرمانشاه در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت

براساس رنگ‌بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پنج شهرستان این استان از روز شنبه ۱۳ آذر در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند که شامل شهرستان‌های قصرشیرین، کنگاور، ثلاث باباجانی، اسلام آبادغرب و دالاهو است و شهرستان‌های کرمانشاه، ‌هرسین، سنقر وکلیایی، پاوه، گیلانغرب، جوانرود، سرپل ذهاب، روانسر و صحنه هم در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۵ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

روند کاهشی بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی ادامه دارد

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان در ادامه روند کاهشی به ۵۱۷ نفر رسیده که ۶۰ نفر کمتر از ۲ روز گذشته است.

علی احمد آقاپور روز سه شنبه افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶  نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و ۳۹ درصد این تعداد معادل ۸۴ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.

وی اضافه کرد: از کل بستری شدگان ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان غربی، ۳۱ نفر معادل ۳۷ درصد کل استان مربوط به مراکز درمانی ارومیه است.

وی با اشاره به روند کاهشی امیدوارکننده بستری شدگان در مراکز مراقبت های ویژه بیمارستان های استان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۳۵ نفر در این مراکز بستری هستند و ۳۰ نفر نیز تنها با استفاده از دستگاه ونتیلاتور تنفس می کنند.

رییس کارگروه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته، متاسفانه پنج بیمار ازجمله ۲ نفر در ارومیه جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

آقاپور گفت: با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان به هفت هزار و ۱۶۶ نفر رسیده است.

تاکنون بیش از ۳۲۱ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و ۲.۲ درصد از این تعداد، جان خود را از دست داده اند.

همچنین تاکنون حدود چهار میلیون و ۳۵۰ هزار دُز واکسن در آذربایجان غربی تزریق شده است.

بهبودیافتگان کرونا در گیلان تنها با ارائه نشان سلامت پرواز می‌کنند

مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: مبتلایان به کرونا که پس از طی دوران نقاهت بهبود یافته‌اند تنها در صورتی می توانند از پروازهای فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت بهره‌مند شوند که نشان سلامت شان در سامانه هوشمند درج شده باشد.

سید محسن میرحسینی روز سه شنبه افزود: با توجه به بخشنامه صادر شده از سوی وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر جلوگیری از حضور مبتلایان به کرونا در ناوگان عمومی تا زمان اطمینان از سلامت، لذا افرادی که نامشان در سامانه با عنوان بیماران مبتلا به کرونا ثبت شده است تا زمان درج سلامت ( پی .سی .ار منفی) در همان سامانه ،نمی توانند از پرواز های این فرودگاه بهره مند شوند.

 وی اظهار داشت: همچنین،افرادی که تاکنون واکسن نزده اند و تصمیم به انجام واکسیناسیون ندارند می بایست ۷۲ ساعت قبل از پرواز به دریافت نشان سلامت از کرونا ( پی .سی .ار منفی) اقدام کنند.

 مدیرکل فرودگاه گیلان با تاکید بر اهمیت اولویت سلامت مردم اعلام کرد: کارت انجام واکسیناسیون مسافرانی که نسبت به کرونا واکسینه شده اند نیز می بایستی در سامانه تایید شود.

میرحسینی با بازگشت ظرفیت صد درصدی ظرفیت پروازها گفت: در زمان حاضر ۶۴ سورتی پرواز در هفته به ۹ مقصد شیراز،عسلویه ،مشهد ،تهران بندرعباس ،اصفهان ،تبریز ،کیش و اهواز انجام می شود.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری (OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.

این فرودگاه دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و با مساحت کل ۲۲۰ هکتار در ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

ارسال دیدگاه