اسرائیل نقشه راه پیشنهادی آرنز را اجرا میکند

احتمال تشدید اوضاع در غزه؛ صهیونیست‌ها اسیر بازدارندگی گروه‌های مقاومت

صهیونیست‌ها اسیر بازدارندگی گروه‌های مقاومت شده‌اند. آنها که پیش از این، هر اقدامی را در هر موقعیتی علیه مقاومت و نوار غزه شکل می‌دادند، حالا باید با اقدامات مقاومت خود را آماده کنند و حتی جرأت پاسخ به گروههای فلسطینی همچون گذشته را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقلب از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، طی هفته گذشته، گروه‌های مقاومت با اعلام هشدار به رژیم صهیونیستی و تهدید این رژیم به حملات موشکی جدید از جانب مقاومت اعلام کردند در صورتی که مانع تراشی‌های رژیم صهیونیستی استمرار یابد در آغاز حملات جدید درنگ نخواهند کرد و یک بار دیگر «شمشیر قدس» را به رخ صهیونیست‌ها خواهند کشید.

مانورهای ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه

با اعلام هشدارهای گروه‌های مقاومت فلسطین و تهدید جدی آنها، رژیم صهیونیستی مانور گسترده‌ای را در اطراف مرزهای نوار غزه با سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ آغاز کرد. این مانور وسیع شامل تمام خطوط تماس مرزهای نوار غزه با سرزمین اشغالی است و به گفته سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی چند روز نیز به طول خواهد انجامید. در این مانور که از روز یکشنبه آغاز شده، واحدهای فن آوری، لجستیک، عملیات، تمام نیروهای پیاده نظام و هزاران نفر از نیروهای واحدهای احتیاط حضور خواهند داشت. علاوه بر این واحدهای کمک رسان، پلیس نظامی، واحدهای پزشکی و حفاظت از مناطق شهری و همچنین واحدهای حمل و نقل و حمایت و پشتیبانی عمومی نیز در این مانور شرکت خواهند کرد.

مانورهای مقاومت، در پاسخ به مانورهای رژیم صهیونیستی

پس از آغاز مانور رژیم صهیونیستی در مرزهای نوار غزه، گروه‌های مقاومت دو اقدام را در دستور کار خود قرار دادند: در وهله نخست، با بالابردن درجه آماده باش نیروها، تمام نیروهای مقاومت در مرحله اقدام قرار گرفتند تا اگر دشمن صهیونیست قصد فریب مقاومت را در قالب مانور داشت ، موجب غافلگیری مقاومت نشود. در گام دوم، گروه‌های مقاومت مجموعه‌ای از مانورهای نظامی را برای روزهای آینده برنامه ریزی کردند. این مانورها شامل دو دسته مانور است که در بخش اول تمامی گروه‌های مقاومت در طول مرزهای نوار غزه اقدام به برگزار مانور عملیاتی کرده، توان نظامی خود را به رخ دشمن خواهند کشید. در بخش دوم، گردان های «عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش حماس دو مانور جداگانه دیگر را جدای از سایر گروه‌های مقاومت در دستور خود قرار می‌دهد که این مانورها در شمال و جنوب نوار غزه برگزار شد.

  

رمزگشایی از مانور رژیم صهیونیستی

اینکه رژیم صهیونیستی در مقطع کنونی با هشدار و تهدید مقاومت اقدام به برگزاری مانوری وسیع در اطراف نوار غزه می‌کند پیام هایی را با خود دارد.

نکته اول این است که رژیم صهیونیستی هشدار و تهدید گروه‌های مقاومت را کاملاً جدی گرفته است و به وعده صادق مقاومت در عمل کردن به گفته‌هایش ایمان دارد. این ناشی از ثبات قدم مقاومت در گذشته به ویژه عملیات «شمشیر قدس» است که حالا نشان می‌دهد بازدارندگی مقاومت در حال ثبات یافتن بیشتر است.

نکته دوم این است که صهیونیست‌ها به بازدارندگی به وجود آمده از سوی مقاومت کاملاً آگاهند و خود را برای توسعه نیافتن این بازدارندگی آماده می‌کنند. آنها به خوبی می‌دانند این بازدارندگی همان ابزاری است که به آزادی فلسطین و پایان موجودیت صهیونیست‌ها ختم خواهد شد لذا برای مقابله با آن دست به کار شده‌اند.

نکته سوم، آنکه دشمن به سمت مردمی کردن مقابله حرکت کرده است. همانگونه که در سطور بالا اشاره شد در مانوری که ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه آغاز کرده است علاوه بر نیروهای ارتش، نیروهای خدمات عمومی نیز حضور دارند. صهیونیست‌ها در حال الگوگیری و کپی کردن مدل مقاومت در جبهه مقابل مقاومت فلسطین هستند.

نکته چهارم اینکه مقاومت حالا به نقطه‌ای رسیده که دشمن را برای فرار از بازدارندگی به وجود آمده به برگزاری مانور مجبور کرده است و آنقدر آمادگی دارد که حتی برای خدعه احتمالی دشمن هم برنامه ریزی کند و دشمن را تهدید کند که اگر دست به خدعه و نیرنگ ببرد جزایش بسیار سنگین خواهد بود.

 

تمام آنچه گفته شد حکایت از آن دارد که صهیونیست‌ها اسیر بازدارندگی گروه‌های مقاومت شده‌اند. آنها که پیش از این هر اقدامی را در هر موقعیتی علیه مقاومت و نوار غزه شکل می‌دادند حالا باید با اقدامات مقاومت خود را آماده کنند و حتی جرأت پاسخ به مقاومت همچون گذشته را ندارند چرا که می دانند پاسخ مقاومت می‌تواند آنقدر دندان شکن باشد که آنها تحملش را نداشته باشند و این حاصل یکی شدن گروه‌های مقاومت و اتحاد مقاومت فلسطین در مقابل دشمن و رها کردن دیدگاه‌های وهم آلودی است که پیش از این تلاش می کرد دشمن اشغالگر را شکست ناپذیر جلوه دهد. این مسیری است که استمرار آن آزادی فلسطین را به همراه خواهد داشت.