سازمان انرژی اتمی ایران 

اسلامی:‌ مرکز «رسا» آماده شتاب‌دهی تحقیقات و عملیاتی‌سازی پژوهش‌های هسته‌ای است

رئیس سازمان انرژی اتمی از آغاز به کار مرکز فناوری و نوآوری رسا به عنوان اولین مرکز نوآوری تخصصی در زیست بوم نوآوری صنعت هسته‌ای خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد اسلامی» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: مرکز فناوری و نوآوری رسا به عنوان یکی از مراکز تازه تاسیس در سازمان انرژی اتمی ایران و اولین مرکز نوآوری تخصصی در زیست بوم نوآوری صنعت هسته‌ای با هدف تسهیل تجاری سازی دستاوردهای دانشمندان در حوزه هسته‌ای آغاز به کار کرده است.

وی افزود: این مرکز با برنامه ریزی انجام شده و همچنین اهداف ترسیم شده درصدد شتاب‌دهی تحقیقات و عملیاتی‌سازی  پژوهش های دانشجویان و متخصصان علوم و فناوری هسته‌ای است. در این مسیر توجه به کاربرد پرتوها در صنایع غذایی و کشاورزی، تولید رادیودارو، پرتودرمانی و توسعه نیروگاه‌ها در اولویت پژوهشی و تبدیل ایده به محصول این مرکز قرار دارند.

اسلامی خاطرنشان کرد: به یاری خداوند در این مرکز همکاری موثری با بخش خصوصی خواهیم داشت و فضایی علمی و پژوهشی را  برای فارغ‌التحصیلان علوم و فناوری هسته‌ای فراهم می‌کنیم تا این عزیزان و سرمایه‌های کشور بتوانند با سازمان انرژی اتمی و پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ارتباط تنگاتنگی داشته باشند.

وی گفت: امیدوارم که این مرکز با همکاری جامعه دانشگاهی، نخبگان، پژوهشگران و همچنین اکوسیستم نوآوری کشور گامی موثر در جهت تجاری سازی طرح های علمی پژوهشگران و بهره مندی جامعه از کاربردهای انرژی صلح آمیز هسته‌ای بردارد.