امروز : دوشنبه 17 ژانویه 2022
تاریخ : 2022/01/17 - 15:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اخطار ایران به آمریکا: شاید پلن B ما برای طرف‌های مذاکره جذابیت نداشته باشد!

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از جماران؛ خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری امروز گفت: بسیاری از جداول در وین آماده و بخشی از پرانتزها پاکسازی شده است *مذاکره‌کنندگان ارشد برای تنفسی به پایتخت‌ها بازگشته بودند. تمرکز جلسات بر روی چهار متن اصلی بود و در این مدت […]

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از جماران؛ خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری امروز گفت: بسیاری از جداول در وین آماده و بخشی از پرانتزها پاکسازی شده است

*مذاکره‌کنندگان ارشد برای تنفسی به پایتخت‌ها بازگشته بودند. تمرکز جلسات بر روی چهار متن اصلی بود و در این مدت جلسات کارشناسی قطع نبود.

*آنچه باقی مانده، موضوعات کلیدی است که تصمیمات خاص سیاسی را می‌طلبد و واشنگتن باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند.

*ایران آمادگی گشایش سفارت خود را در عربستان دارد

*تمرکز بر آغاز فعالیت نمایندگی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده است و دیپلمات‌های ما ویزا گرفتند که این امکان سنجی انجام شود.

خطیب زاده: رئیسی و پوتین ملاقات مفصلی باهم خواهند داشت

*همسایه گرایی سیاست قطعی دولت است.

*در حوزه خلیج فارس سفرهای وزیر امروز خارجه و سایر اقدامات همه در راستای ایجاد ترتیبات فراگیر در این منطقه به صورت چند جانبه است. این اقدامات به عنوان قدم اول برای ایجاد رابطه با ۸ کشور خلیج فارس است.

*سفر رئیس‌جمهور به دعوت رئیس جمهور روسیه انجام می‌شود و سفر مهمی است.

*رئیس‌جمهور ملاقات مفصلی با همتای خود خواهد داشت و موضوعات مختلفی در حوزه‌‌های فرهنگی، سیاسی ، تکنولوژیکی در دستورکار است.

سعید خطیب زاده

شاید پلن B ما برای طرف‌های مذاکراه جذابیت نداشته باشد

به وزیر امور خارجه آمریکا توصیه می کنم تمام تلاش خود را به کار ببرد که پلن A به نتیجه برسد، زیرا پلن B برای هیچ کشوری جذابیت ندارد.

هر کشوری برای خود پلن B دارد و شاید پلن B ما برای آنها جذابیت نداشته باشد.

اگر امروز برجام زنده است به خاطر ایران است نه آمریکا، نظام بین الملل دچار فراموشی درباره اقدامات آمریکا نیست.

تا زمانی که در رفتار آمریکا تغییری نبینیم، نمی توانیم بگوییم که توافق پایدار را در دست داریم.

تکمیل می شود…

ارسال دیدگاه