امروز : چهار شنبه 16 مارس 2022
تاریخ : 2022/03/16 - 17:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان

لاوروف: ما خواهان خلع سلاح و ریشه کن کردن نازیسم در اوکراین هستیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از  ایسنا،  لاوروف در این نشست خبری بر لزوم خلع سلاح و ریشه کن کردن نازیسم در اوکراین تاکید کرد و گفت: ما خواهان خلع سلاح و ریشه‌کن کردن نازیسم در اوکراین هستیم تا همه مردم آنجا بتوانند در صلح زندگی کنند. وزیر امور خارجه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از  ایسنا،  لاوروف در این نشست خبری بر لزوم خلع سلاح و ریشه کن کردن نازیسم در اوکراین تاکید کرد و گفت: ما خواهان خلع سلاح و ریشه‌کن کردن نازیسم در اوکراین هستیم تا همه مردم آنجا بتوانند در صلح زندگی کنند.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: ما از رویکرد عمل‌گرایانه و متعادل آنکارا در قبال اوکراین و عدم پیوستن آن به تحریم‌های غرب علیه روسیه قدردانی می‌کنیم.

مولود چاووش اوغلو هم گفت که ویرانی‌ها و تراژدی انسانی در اوکراین در حال تشدید است و باید به آن پایان داد.

وزیر خارجه ترکیه افزود: آنکارا مسئولیت خود در قبال کاهش تنش در اوکراین و فرصت دادن به دیپلماسی را به جای آورده است.

چاووش‌اوغلو تصریح کرد: به تلاش‌هایمان با اولویت دادن به دیپلماسی ادامه خواهیم داد. اگر اوکراین و روسیه به ترکیه اعتماد نداشتند امکان انجام چنین تلاش‌هایی وجود نداشت.

وی ادامه داد: ما باید به آنچه در اوکراین رخ می‌دهد، پایان دهیم و جلوی خون و اشک را بگیریم، هیچ برنده‌ای از جنگ و هیچ بازنده‌ای از صلح وجود ندارد.

ارسال دیدگاه