امروز : دوشنبه 4 آوریل 2022
تاریخ : 2022/04/04 - 15:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نخستین زن سیاهپوست، به صندلی دیوان عالی ایالات متحده نزدیک‌تر شد

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به قنل از آسوشیتدپرس دو تن از سناتورهای جمهوری خواه که در رأی گیری قبلی، مخالف حضور جکسون به عنوان عضو دیوان عالی ایالات متحده بودند، امروز اعلام کردند نظرشان نسبت به این انتصاب، مثبت شده است. میت رامنی و مورکوفسکی گفته‌اند، فرد مورد نظر رییس جمهوری را […]

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به قنل از آسوشیتدپرس دو تن از سناتورهای جمهوری خواه که در رأی گیری قبلی، مخالف حضور جکسون به عنوان عضو دیوان عالی ایالات متحده بودند، امروز اعلام کردند نظرشان نسبت به این انتصاب، مثبت شده است.

میت رامنی و مورکوفسکی گفته‌اند، فرد مورد نظر رییس جمهوری را تایید خواهند کرد.

با اعلام حمایت این دو سناتور جمهوری‌خواه، میزان آرای موافق و مخالف جکسون در سنا مساوی شده و او به عنوان عضو دادگاه عالی آمریکا، برگزیده خواهد شد.

عضویت در دیوان عالی ایالات متحده یک شغل دائم العمر در بالاترین سطح دستگاه قضایی آمریکا است که طی دو قرن گذشته به طور سنتی در انحصار مردان سفیدپوست بوده و هرگز یک قاضی آفریقایی‌تبار زن، در این سمت خدمت نکرده است.

قاضی جکسون در مورد موضوع جنجالی سقط جنین که در روند تایید نامزدهای اخیر دیوان عالی مورد اختلاف بوده است نیز با اشاره  به نظرات دو قاضی محافظه‌کار دیگر دیوان عالی به تصمیم دادگاه عالی در سال ۱۹۷۳ استناد کرد. این اشاره ناظر به حکم صادرشده موسوم به «رو در برابر وید» است که از حق زن برای خاتمه بارداری و سقط جنین پشتیبانی می‌کند. او گفت که این یک موضوع حل شده است که بارها توسط دادگاه تایید و به آن استناد شده است.

او در صورت تایید سنا، جانشین استفان بریِر، قاضی لیبرالی می‌شود که پس از سه دهه عضویت در دیوان عالی به دلیل بازنشستگی و در سن ۸۳ سالگی از سمت خود کنار می‌رود.

ارسال دیدگاه