امروز : چهار شنبه 12 اکتبر 2022
تاریخ : 2022/10/12 - 16:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بوی انتفاضه مسلحانه از کرانه باختری می‌آید

  بوی انتفاضه مسلحانه از کرانه باختری می‌آید اخیرا نیروهای وابسته به حماس و جهاد اسلامی با نیروهای وابسته به شاخه نظامی فتح در کرانه باختری متحد شده‌اند و بر عملیات‌های مقاومتی افزوده‌اند. کرانه باختری طی ماه سپتامبر شاهد ۸۳۳ عملیات مقاومت در تمامی انواع آن بوده اما مورد قابل توجه در مقاومت کنونی در […]

 

بوی انتفاضه مسلحانه از کرانه باختری می‌آید

اخیرا نیروهای وابسته به حماس و جهاد اسلامی با نیروهای وابسته به شاخه نظامی فتح در کرانه باختری متحد شده‌اند و بر عملیات‌های مقاومتی افزوده‌اند.

کرانه باختری طی ماه سپتامبر شاهد ۸۳۳ عملیات مقاومت در تمامی انواع آن بوده اما مورد قابل توجه در مقاومت کنونی در کرانه باختری، ادغام رزمندگان وابسته به جهاد اسلامی و حماس با رزمندگان کتائب «شهداء الاقصی» وابسته به جنبش فتح است؛ از بارزترین گروه‌های مسلح مذکور «کتیبه جنین»، «عرین الاسود» و «مخیم بلاطه» هستند.

در همین ارتباط «صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد، عرین الاسود شامل رزمندگانی از تمامی گروه‌های فلسطینی است و هدف آن مقاومت علیه اشغالگر است. وی همچنین تأکید کرد که بشارت‌های انتفاضه جدید در کرانه باختری دیده شده و از جمله نشانه‌های آن وحدت مبارزه در میدان است.

«حسن خریشه» از نمایندگان شورای قانونگذاری  فلسطین هم در این زمینه گفت، وضعیت در کرانه باختری به سمت انتفاضه مسلحانه پیش می‌رود و در نتیجه افزایش عملیات‌های مقاومتی، رژیم صهیونیستی دچار نگرانی و دستپاچگی شده است.

ارسال دیدگاه