امروز : یکشنبه 30 اکتبر 2022
تاریخ : 2022/10/30 - 18:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدرسه دخترانه با ۳۵۰۰ مترمربع زیربنا در چهار طبقه در مرند افتتاح شد

هزینه کردن مال و ثروت در راه تعلیم و تربیت، مصداق جهاد در راه خداست/ به وجود انسان‌های خیّر افتخار می‌کنیم دکتر خرم  گفت: خیّران مدرسه‌ساز همانند شهدا که جان خود را در راه اعتلای ارزش‌های اسلامی و انسانی فدا کرده‌اند، مال خود را در این راه هزینه می‌کنند و باید به وجود چنین انسان‌هایی […]

هزینه کردن مال و ثروت در راه تعلیم و تربیت، مصداق جهاد در راه خداست/ به وجود انسان‌های خیّر افتخار می‌کنیم

دکتر خرم  گفت: خیّران مدرسه‌ساز همانند شهدا که جان خود را در راه اعتلای ارزش‌های اسلامی و انسانی فدا کرده‌اند، مال خود را در این راه هزینه می‌کنند و باید به وجود چنین انسان‌هایی افتخار کنیم.

به گزارش  خبرنگار پایگاه رسمی جوان فردا ، عابدین خرّم ظهر امروز در مراسم افتتاح هنرستان دخترانه خیرساز مرحومه فاطمه ابراهیمی در شهرستان مرند،  فضاهای آموزشی و سرمایه‌گذاری در حوزه تعلیم و تربیت را مصداق جهاد در راه خدا عنوان کرد و اظهار کرد: هزینه کردن مال و ثروت در راه آموزش و پرورش انسان‌ها کار بسیار باارزشی است.

وی با بیان اینکه محیط‌های آموزشی در کنار خانواده و جامعه از مراکز تربیت انسان‌ها هستند، افزود: مدارس و دانشگاه‌ها محل تربیت انسان‌هایی هستند که در اوج جوانی، جان خود را در راه اعتلای ارزش‌های دینی و دفاع از امنیت مردم فدا می‌کنند.

خرّم ادامه داد: خیّران نیک‌اندیش ما هم مال خود را در این راه هزینه می‌کنند؛ آنها به امر خداوند لبیک گفته‌اند و خداوند نیز مشتری آنهاست و این توفیق الهی نصیب هر کسی نمی‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی شاهچراغ به‌ویژه دانش‌آموزان و کودکانی که در این حادثه دردناک جان خود را از دست دادند، گفت: این حادثه نشان داد که اگر قدر و قیمت وحدت و یکپارچگی و همدلی موجود در کشور را ندانیم و امنیت مردم مخدوش شود، دشمن از این شرایط سوءاستفاده کرده و با ورود به صفوف متحد مردم، خون بی‌گناهان را به زمین می‌ریزد.

وی خاطرنشان کرد: ناامنی و خون‌ریزی در مکتب ما قابل قبول نیست و این حرکت‌ها مردود است.

دکتر خرم  در پایان از خیّران مدرسه‌ساز استان به‌ویژه خانواده حاجعلیزاده که بانی هنرستان دخترانه در شهرستان مرند شده‌اند تقدیر کردند

هنرستان دخترانه ۱۸ کلاسه مرحومه فاطمه ابراهیمی در زیربنای ۳۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

متن از غفاری

ارسال دیدگاه