اگر در مرند زلرله رخ دهد چه خواهیم کرد

نامه سرگشاده مطالبه گرانه جمعی از رسانه های معتبر مجوز دار به معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرن

علیهذا جهت ایجاد تمهیدات لازم جهت جلوگیری از تلفات انسانی و مالی پیشنهاد میشود هرچه سریعتر دستور فرمائید اولا جلو ساخت و سازهای غیر مجاز در نقاط مختلف شهرستان بخصوص شهر مرند گرفته شود ثانیاً ممانعت از برداشت آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق بدون مجوز شناسائی و جلوگیری شود.

نامه سرگشاده جمعی از رسانه های معتبر مجوز دار به معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند

 

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر داود عباسی معاون محترم استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند

با سلام و احترام

«إِنَّ اللَّهَ یُمْسِکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ أَنْ تَزُولا وَ لَئِنْ زالَتا إِنْ أَمْسَکَهُما مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ إِنَّهُ کانَ حَلیماً غَفُوراً»
همچنانکه مستحضرید افت شدید سطح آبهای زیر زمینی در شهرستان مرند و با توجه باینکه وقوع زلزله سخت و سهمگین در طول تاریخ درمرند اتفاق افتاده است . لذا باید وقوع زلزله را پیش بینی کرد .
ساخت و سازهای غیر مجاز و تخلف انبوه سازانی که چندین طبقه اضافه بر مجوز بدون در نظر گرفتن نظریه کارشناسی از نظام مهندسی و شهرداری بر نگرانی تلفات در صورت وقوع زلزله افزوده است .
علیهذا جهت ایجاد تمهیدات لازم جهت جلوگیری از تلفات انسانی و مالی پیشنهاد میشود هرچه سریعتر دستور فرمائید اولا جلو ساخت و سازهای غیر مجاز در نقاط مختلف شهرستان بخصوص شهر مرند گرفته شود
ثانیاً ممانعت از برداشت آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق بدون مجوز شناسائی و جلوگیری شود.
اگر اقدام‌به موقع انجام‌نگیرد بزودی آژیر خطر زلزله خوی در مرند به صدا در خواهد آمد..
اگر امروز یک زلزله ۷/۸ رشته یقه مرند را بگیرد مسئولین و مسئولین ستاد بحران و دیگر روسا برای مردم چه پاسخی خواهند داشت.بیایید قبل از وقوع بحران زلزله پیش بینی های لازم را به عمل آوریم

این نامه سرگشاده بزودی تکمیل و انتشار خواهد یافت