امروز : شنبه 3 ژوئن 2023
تاریخ : 2023/06/03 - 13:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تحقق سیاست های جوانی جمعیت، نیازمند فرهنگ سازی و تقویت باورها و اعتقادات در جامعه است.

تحقق سیاست های جوانی جمعیت، نیازمند فرهنگ سازی و تقویت باورها و اعتقادات در جامعه است. فرماندار شهرستان جلفا بر فرهنگ سازی در حوزه فرزندآوری و تحقق سیاست‌های جوانی جمعیت تأکید کرد. به گزارش  جوان فردا به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان جلفا ، عطاپور در جلسه ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت […]

تحقق سیاست های جوانی جمعیت، نیازمند فرهنگ سازی و تقویت باورها و اعتقادات در جامعه است.

فرماندار شهرستان جلفا بر فرهنگ سازی در حوزه فرزندآوری و تحقق سیاست‌های جوانی جمعیت تأکید کرد.

به گزارش  جوان فردا به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان جلفا ، عطاپور در جلسه ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اظهار کرد: موضوع جوانی جمعیت بیش از هر چیز نیاز به فرهنگسازی دارد و با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه، یک ذهنیتی در مردم به وجود آمده که فرزند بیشتر مشکلات معیشتی بیشتری را به خانواده تحمیل می‌کند.

وی به تغییر باورها و بهبود ذهنیت مردم نسبت به مسئله فرزندآوری تأکید کرد و گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان به تکلیف های قانونی و وظیفه های خود در موضوع جوانی جمعیت و حمایت از خانواده عمل کنند.

فرماندار جلفا اظهار داشت: این ذهنیت که فرزند بیشتر باعث به وجود آمدن مشکلات اقتصادی می‌شود یک باور غلط است، بلکه اگر مدیریت شود یک نیروی جوان باعث پیشبرد امور و ایجاد نشاط در جامعه می‌شود و باید کاری کنیم این نشاط در جامعه پایدار باشد.

وی با اشاره به اینکه حضور فرزندان در خانواده خیر و برکت به همراه دارد، بیان کرد: باید با تقویت باورها و اعتقادات مذهبی و پیاده سازی فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه برنامه جوانی جمعیت با قوت پیش برود.

عطاپور افزود: ستاد جوانی جمعیت شهرستان وظایف و تکالیف دستگاه ها را احصا و سریع ابلاغ کند تا ادارات بر اساس آن به اجرای سیاست های دولت سیزدهم در موضوع جوانی جمعیت بپردازند.

وی با بیان اینکه تامین اعتبارات مربوط به تسهیلات بانکی حمایت از خانواده را پیگیری می کنیم، اظهار کرد: بانک های عامل پرداخت وام های ازدواج و فرزندآوری را تسهیل کنند.

فرماندار جلفا با تاکید بر استفاده مطلوب از ظرفیت حوزه های علمیه، آموزش و پرورش و علما یادآور شد: برای دستیابی به اهداف حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیازمند نهضت اطلاع رسانی و بسیج همگانی در راستای آگاه سازی مردم هستیم از این رو دستگاه های فرهنگی و آموزشی شهرستان در این بخش نیز فعالانه عمل کنند.

عطاپور ادامه داد: همچنین باید از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات، علما و نخبگان، دانشگاه ها و کارشناسان در راستای سیاست های جوانی جمعیت استفاده کرد.

وی اضافه کرد: ایجاد تسهیلات برای ازدواج جوانان، تدوام حمایت دولت از زوج های نابارور، تسهیلات مشاغل خانگی برای بانوان و مشوق های ویژه برای کارمندان زن شاغل در ادارات، شناسایی‌ نقاط ضعف قانون جوانی جمعیت ها و اشکال های موجود در اجرای آن می تواند در تحقق سیاست جوانی جمعیت کمک کند.

ارسال دیدگاه