امروز : شنبه 10 ژوئن 2023
تاریخ : 2023/06/10 - 16:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اولین برد ایران در لیگ ملت های والیبال مقابل تیم آسیایی رقم خورد

شاگردان بهروز عطایی در دو بازی قبلی خود در این رقابت ها در مقابل ژاپن و لهستان تن به شکست داده اند و حالا برای زنده نگه داشتن شانس صعود خود به دور نهایی مسابقات، چاره ای جز جبران این شکست ها در مقابل تیم ملی چین ندارند. چین هم پیش از تقابل با ایران، […]

شاگردان بهروز عطایی در دو بازی قبلی خود در این رقابت ها در مقابل ژاپن و لهستان تن به شکست داده اند و حالا برای زنده نگه داشتن شانس صعود خود به دور نهایی مسابقات، چاره ای جز جبران این شکست ها در مقابل تیم ملی چین ندارند. چین هم پیش از تقابل با ایران، توانسته بود بلغارستان را شکست دهد اما مقابل صربستان و فرانسه بازی را واگذار کرد.

ایران که در این مسابقه با لباس سفید مقابل چین قرمزپوش به زمین رفته است، بازی را با ترکیب سید محمد موسوی، محمد ولی‌زاده، محمد جواد معنوی‌نژاد، پوریا حسین‌خانزاده، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد.

ست اول؛ ایران ۲۳-۲۵ چین

در این ست، ایران بازی را بهتر آغاز کرد و توانست در لحظات ابتدایی بازی، از حریف خود پیشی بگیرد. امین اسماعیل نژاد در این ست نمایش کم اشتباهی از خود نشان داد و اکثر امتیازات ایران از آبشارهای این بازیکن به دست آمد. با این حال و در شرایطی که ایران با فاصله امتیازی مناسبی از چین پیش بود، در لحظات پایانی ست چینی ها امتیازات از دست رفته را جبران کردند و توانستند با استفاده از سرویس های مستقیم و دفاع روی تور موفق، درنهایت نتیجه این ست را به نفع خود رقم بزنند و از ایران جلو بیفتند.

ست دوم؛ ایران ۲۵-۱۵ چین

در این ست دیگر خبری از دستکم گرفتن چین نبود و والیبالیست های تیم ملی ایران، از همان لحظات ابتدایی کار را با انرژی و انگیزه بالایی دنبال کردند و با ارائه نمایشی بدون اشتباه، توانستند این دست را با اختلاف ۱۰ امتیاز به سود خود به پایان برسانند و کار را به تساوی بکشند.

ست سوم؛ ایران ۲۵-۲۰ چین

ایران در این ست هم اجازه عرض اندام به چینی ها نداد و همان نمایش خوب ست های قبلی خود را تکرار کرد. شاگردان بهروز عطایی که تقریبا در تمامی فاکتورهای بازی از حریف خود سرتر بودند، توانستند این ست را هم با نتیجه ای خوب به نفع خود به پایان برسانند و از حریف پیشی بگیرند.

ست چهارم؛ ایران ۲۵-۱۴ چین

نمایش مقتدرانه شاگردان بهروز عطایی در این دست هم ادامه داشت و ستاره های والیبال ایران، به چینی ها اجازه نفس کشیدن در این ست هم ندادند و در نهایت توانستند با اختلاف امتیازی معنادار این ست را هم به نفع خود به پایان برسانند و با کسب برتری ۳-۱، به نخستین برد خود در رقابت های لیگ ملت ها برسند.

تیم ملی والیبال ایران فردا در چهارمین دیدار خود در این رقابت ها، از ساعت ۷:۱۰ به مصاف تیم ملی اسلوونی خواهد رفت.

تیم نتیجه نتیجه تیم تاریخ ساعت
ایران ۰ ۳ ژاپن سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴:۱۰
ایران ۲ ۳ لهستان پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۲:۳۰
ایران ۳ ۱ چین شنبه ۲۰ خرداد ۱۰:۱۰
ایران     اسلوونی یکشنبه ۲۱ خرداد ۷:۱۰
ایران     آلمان سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۴:۳۰
ایران     ایتالیا چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴:۳۰
ایران     آمریکا جمعه ۲ تیر ۱۸
ایران     هلند شنبه ۳ تیر ۱۸:۳۰
ایران     فرانسه چهارشنبه ۱۴ تیر ۱
ایران     بلغارستان جمعه ۱۶ تیر ۵
ایران     آرژانتین یکشنبه ۱۸ تیر ۱:۳۰
ارسال دیدگاه