امروز : شنبه 10 ژوئن 2023
تاریخ : 2023/06/10 - 16:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فشار شدید ارتش اوکراین بر روس ها برای اخراج شان

به گزارش  javanefarda.ir .به نظر می رسد که ضد حمله بزرگی که قرار بود اوکراین آن را برای اخراج اشغالگران روس از سرزمین هایش آغاز کند، در عمل آغاز شده است. این ضد حمله از دو روز پیش و با حمله شدید ارتش اوکراین به مواضع نیروهای روسی در منطقه زاپوروژیا آغاز شد. در همین […]

به گزارش  javanefarda.ir .به نظر می رسد که ضد حمله بزرگی که قرار بود اوکراین آن را برای اخراج اشغالگران روس از سرزمین هایش آغاز کند، در عمل آغاز شده است.

این ضد حمله از دو روز پیش و با حمله شدید ارتش اوکراین به مواضع نیروهای روسی در منطقه زاپوروژیا آغاز شد.

در همین زمینه «ولادیمیر روگوف» رئیس جنبش«ما با روسیه» گفت که نیروهای روسی حمله جدید نیروهای اوکراینی در منطقه زاپوروژیا را دفع کرند.

روگوف در کانال تلگرامی اش گفت که یگان هایی از ارتش اوکراین نیمه شب گذشته حمله شدید و جدیدی را به ارتش روسیه انجام دادند و ارتش روسیه با این حمله مقابله کرده است.

وی گفت که تحرکات نیروهای اوکراینی با گلوله اباران شدید سلاح های سنگین مقدمه چینی شد و پس از آن زره پوش ها و یگان های نظامی اوکراینی برای انجام حمله جدید شروع به حرکت در خط تماس کردند.

این مسئول وابسته به روسیه گفت که به نظر می رسد که حمله اصلی به مواضع ارتش روسیه امروز انجام شود.

ولادیمیر روگوف، که از مقامات گماشته کرملین در استان زاپوریژیا است روز گذشته نیز اعلام کرد که «نبرد فعال» در اوایل صبح روز جمعه در منطقه زاپوریژیا در جنوب اوکراین در جریان بود.

اندیشکده آمریکایی «مطالعات جنگ» روز پنجشنبه اعلام کرد که براساس مجموعه‌ای از اطلاعات دریافتی و بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیده که عملیات ضدتهاجمی اوکراین آغاز شده است.

آقای روگوف در تلگرام گفت: «در حال حاضر نبردهای فعال در منطقه بین اورخوو و توکماک در سطح خط مقدم فعلی، بین نیروهای روسیه و اوکراین از سر گرفته شده است.»

وی جزییات بیشتری ارائه نکرد اما به گفته الکساندر اسلادکوف، خبرنگار تلویزیون عمومی روسیه که یک کانال تلگرامی دارد، «توپخانه» روسیه و اوکراین فعال هستند و نیروهای کی‌یف در حال حاضر در حال حمله هستند.

وی صبح روز گذشته در تلگرام گفت که نبردی طولانی و سخت در جریان است.

ارتش اوکراین در بولتن روزانه خود که صبح جمعه منتشر شد، گزارشی از این درگیری‌ها ارائه نکرد.

فرماندهی اوکراین درباره نبرد زاپوریژیا نوشت: «دشمن در حالت دفاعی باقی می‌ماند.»

با این حال ارتش اوکراین اعلام کرد که چهار موشک، ده پهپاد و بیش از ۲۰ موشک شلیک شده از سوی روسیه که «تاسیسات نظامی و زیرساخت‌های حیاتی» را هدف قرار داده بودند منهدم کرده است.

در همین حال، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور  روسیه روز گذشته گفت که نیروهای اوکراینی در عمل ضد حمله خود را آغاز کردند و تأکید کرد که اهداف تعیین شده کی یف در هیچ کدام از مناطق محقق نمی شود

سه شهروند روس در جریان سقوط یک پهپاد زخمی شدند

مقامات روسیه می گویند که در اثر سقوط یک پهپاد در شهر ورونژ سه نفر بدلیل شکستن شیشه ساختمان‌ها پس از سقوط یک پهپاد زخمی شده‌اند.

الکساندر گوسف، فرماندار شهر ورونژ، در جنوب غربی روسیه و هم مرز با اوکراین، می گوید دست کم سه نفر در جریان سقوط یک پهپاد زخمی شده‌اند. این پهپاد بر روی یک ساختمان اداری فرود آمد. همچنین سقف ساختمان و ۲ خودرو در این حادثه آسیب دیده‌اند.

شکستن شیشه ساختمان دلیل اصلی جراحت سه شهروند روس است. به‌گفته فرماندار ورونژ هدف این پهپاد یک پایگاه هوایی در این منطقه بوده اما پیش از برخورد به هدف، ارتباط الکترونیکی با اپراتور را ازدست داده و سقوط کرده است.

این شهر در حدود ۲۵۰ کیلومتری شمال منطقه لوهانسک در شرق اوکراین قرار دارد. لوهانسک تحت اشغال نیروهای هوادار روسیه قرار دارد.

مقامات اوکراینی به طور کلی هرگونه نقش داشتن در چنین حملاتی را رد کرده‌اند.

وب‌سایت ریاست‌جمهوری اوکراین روز جمعه بیانیه‌ ای ویدیویی از ولودیمیر زلنسکی منتشر کرد، وی در این ویدئو  اعلام کرد که نیروهای اوکراین در جبهه‌ای به درازای هزار کیلومتر در شرق اوکراین در حال تلاش برای بازپس‌گیری مناطق اشغال شده هستند.

به گفته دفتر ریاست جمهوری، طی شبانه روز گذشته در سراسر اوکراین، در مجموع دست کم ۴ غیرنظامی کشته و ۴۱ نفر در اثر حملات روسیه زخمی شده‌اند.

ارسال دیدگاه