امروز : شنبه 10 ژوئن 2023
تاریخ : 2023/06/10 - 17:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس جمهور: احیای دریاچه ارومیه به قوت دنبال می‌شود/ کارخانه ماشین‌سازی ‌از بحران خارج شد

رئیس جمهور با بیان اینکه طرح جامع احیای دریاچه تهیه شده است و اجرای تونل کانی سیب بخشی از طرح بود، گفت: باید کارهای دیگری انجام شود و احیای آن به قوت دنبال می‌شود. به گزارش  پایگاه خبری جوان فردا به نقل از تسنیم  از تبریزز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری پایان سفر خود […]

رئیس جمهور با بیان اینکه طرح جامع احیای دریاچه تهیه شده است و اجرای تونل کانی سیب بخشی از طرح بود، گفت: باید کارهای دیگری انجام شود و احیای آن به قوت دنبال می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری جوان فردا به نقل از تسنیم  از تبریزز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری پایان سفر خود به آذربایجان شرقی به کار شبانه روزی احیای دریاچه اشاره کرد و گفت: این طرح فازهای بعدی دارد و امیدوارم سال آینده شاهد بهره برداری از فاز بعدی باشیم. کار احیای دریاچه رها نمی شود، زنده نگه داشتن امید اصل است و حرکت دولت باید ایجا امید و رفع مشکلات مردم باشد.

رئیس جمهور سفر به آذربایجان شرقی متفاوت دانست و گفت: امیدوارم در سفرهای بعدی به شهرستان های بیشتری سفر کنم در دور اول سفرهای استانی نیازهای فوری را بررسی کردیم و نیمی از مصوبات سفر به اذربایجان شرقی اجرا شده و بقیه در حال اجراست .

آیت اله رئسی با اشاره به اینکه امروز مسیر جدید راه اهن تبریز – تهران بهره برداری شد و خانواده شهدا عازم مشهد شدند، آبرسانی به میانه را یکی دیگر طرح های مهم این استان عنوان کرد و گفت: این طرح پس از ۲۰ سال بهره برداری شد و آب گوارا با اجرای ۴۹ کیلومتر خط و تصفیه خانه به میانه رسید .

وی با اعلام اینکه بیش از ۲۰۰ روستای استان آبرسانی شد، گفت: تلاش در بخش های مختلف استان ادامه دارد و کار به سامان رسیدن طرح های نیمه تمام برای مردم منطقه از جمله دریاچه ارومیه امید بخش است.

وی رفع بیکاری را از اولایت های دولت عنوان کرد و گفت: هر چند برخی واحدهای تولیدی استان نیاز به کارگر دارند ولی در حوزه اشتغال تحصیل کرده ها نیاز به کار بیشتری است .

رئیس جمهور با بیان اینکه در اجتماعات استان نشانه های امیدواری مردم را شاهد بودم، از اصحاب رسانه خواست در تبیین شرایط موجود و ایجاد امید و همچنان بیان تاخیر در اجرای طرح ها نقش خود را ایفا کنند و کمک حال دولت باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه از ابتدای شروع کار دولت با ناترازی برق مواجه بودیم و در این مدت هفت هزار مگاوات برق تولید و به شبکه تزریق شد، گفت: همچنان ۱۵ هزار مگاوات کم داریم و باید تولید برق تا ۳۵ هزار مگاوات افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه در آذربایجان شرقی تولید ۱۵۰۰ مگاوات برق در حال اقدام است، اظهارکرد: تامین زیرساخت برای تولید از اولویت های دولت است و در این استان هم باید نیاز برق واحدهای تولیدی تامین شود .

رئیس جمهور در خصوص فرسوده بودن کارخانه ماشین سازی و اقدامت قابل اجرا برای نوسازی این واحد گفت: ماشین سازی تبریز مادر صنایع کشور است و من در زمانی که در قوه قضائیه بودم در این واحد حضور یافتم و در ۲ سال گذشته تغییراتی صورت گرفت و اکنون تحولاتی خوبی مشاهده می شود و مهمترین نقطه روحیه خوب کارکنان این شرکت است .

وی اظهارکرد: این شرکت از بحران خارج شده است اما تجهیزات این واحد باید نوسازی شود و چه دولت اداره کند چه بخش خصوصی دیگر دچار بحران نخواهد شد .

وی احیای ۲۲۰ واحد صنعتی و به گفته استاندار آذربایجان شرقی ۵۰۰ واحدی صنعتی، معدنی و کشاورزی در استان را کار ارزشمندی دانست وگفت: باید زمینه برای توسعه فراهم شود و تسهیلات اختصاص یابد .

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه ستاد احیای کارخانه های راکد در ریاست جمهوری تشکیل شده و در استان هم فعال است، گفت: برنامه دولت احیای واحدهای راکد و نیمه فعال است.

وی در خصوص اجرای فاز سوم خط آهن خاوران – ایستگاه قدیم تبریز هم گفت: هر چند کار سختی است اما ما مصمم به اجرای آن هستیم تا مسیر ترانزیتی با کشورهای همسایه برقرار شود .

ارسال دیدگاه