امروز : دوشنبه 12 ژوئن 2023
تاریخ : 2023/06/12 - 9:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان

غفاری بخشدار بخش مرکزی مرند سرزده از روستای درق بازدید کرد

پایگاه خبری جوان فردا – مرند     بخشدار مرکزی مرند: دولت سیزدهم به همت خودیاری اهالی روستا درصد برطرف کردن مشکلات حوزه روستایی و آبادانی آن است. به گزارش  خبرنگار جوان فردا  حسین غفاری، بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرند با حضور در روستای درق این شهرستان از نزدیک مشکلات این روستا را بررسی کرد.   […]

پایگاه خبری جوان فردا – مرند 

 

 بخشدار مرکزی مرند: دولت سیزدهم به همت خودیاری اهالی روستا درصد برطرف کردن مشکلات حوزه روستایی و آبادانی آن است.
به گزارش  خبرنگار جوان فردا  حسین غفاری، بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرند با حضور در روستای درق این شهرستان از نزدیک مشکلات این روستا را بررسی کرد.

 
وی افزود:تکمیل و نیرو رسانی مخزن ذخیره آب، تعویض تیرهای مخابرات، روشنایی معابر و افزایش ضریب مخابراتی رادیویی جهت آنتن دهی تلفن های همراه و تلفن ثابت و لکه گیری آسفالت جاده دسترسی روستا و جلوگیری از تخریب آن در مسیرهایی که با فرسایش آبی مواجه هستند از مواردی هستند که برای حل این مشکلات برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرند گفت: در صورت خودیاری اهالی، اجرای بازنگری طرح هادی روستا تسریع می شود.
حسین غفاری افزود:اهالی روستاها با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت روستایی میتوانند نسبت به نوسازی و مقاوم سازی مساکن اقدام کنند.
وی گفت: شورای اسلامی و دهیاری روستا موظف است نسبت به اطلاع رسانی دریافت اسناد جدید املاک مسکونی روستا به اهالی اقدام کند.
بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرند در ادامه افزود: اسناد تک برگ روستایی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای مساکن روستایی صادر می شود که می تواند گره گشایی مشکل تضمین های بانکی برای اهالی روستاها دریافت انواع تسهیلات باشد.

ارسال دیدگاه