امروز : چهار شنبه 14 ژوئن 2023
تاریخ : 2023/06/14 - 9:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مخبر: دارایی‌های بلوکه شده ایران در برخی کشور‌ها آزاد شده؛ در برخی کشور‌ها نیز در حال آزادسازی است

پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir – مرند به گزارش پایگاه خبری جوان فردا    مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تورم گفت: اساسا از اول دولت یکی از برنامه‌های جدی ما کنترل تورم بود. در شهریور که دولت را تحویل گرفتیم تورم ماهانه ۵۹.۶ درصد بود […]

پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir – مرند

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا    مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تورم گفت: اساسا از اول دولت یکی از برنامه‌های جدی ما کنترل تورم بود. در شهریور که دولت را تحویل گرفتیم تورم ماهانه ۵۹.۶ درصد بود که با کنترل ما به تورم ماهانه ۴۰ درصد رسیدیم و کل تورم سال ۴۶ درصد شد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ که مشکلات زیادی داشتیم. هم جنگ اوکراین، هم حذف ارز ترجیحی و هم قضایای اغتشاشات بود و با همه این مسائل موفق شدیم تورم سالانه را طوری به نتیجه برسانیم که نسبت به سال ۱۴۰۰ که هیچکدام از این‌ها نبود افزایش چندانی شاهد نباشیم و همان حدود ۴۶ درصد باقی بماند.

مخبر تأکید کرد: از اول امسال هم فروردین و هم اردیبهشت، هم تورم تولیدکننده و مصرف‌کننده شروع به کاهش کرد و در خرداد این کاهش بیشتر می‌شود.

وی افزود: پول های بلوکه شده در برخی کشورها آزاد شده و مقدمات آزادسازی از برخی کشورها نیز آغاز شده است.

ارسال دیدگاه