امروز : دوشنبه 26 ژوئن 2023
تاریخ : 2023/06/26 - 15:06 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیسی: اقدامات نیروهای فرامنطقه‌ای در قفقاز تهدیدی برای کشورهای منطقه است

پایگاه خبری جوان فرداغ _ مرند  به گزارش جوان فردا به نقل از ایرنا ،آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از حاکمیت ملی روسیه حمایت می‌کند. آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه حضور نیروهای فرامنطقه‌ای را تهدیدی برای همه کشورهای منطقه […]

پایگاه خبری جوان فرداغ _ مرند 

به گزارش جوان فردا به نقل از ایرنا ،آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از حاکمیت ملی روسیه حمایت می‌کند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه حضور نیروهای فرامنطقه‌ای را تهدیدی برای همه کشورهای منطقه می‌دانیم، افزود: با حساسیت و جدیت تحولات در منطقه قفقاز را دنبال می‌کنیم و معتقدیم مناقشات در قفقاز باید با نقش‌آفرینی کشورهای منطقه حل و فصل شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان، با ارائه گزارشی از شورش مسلحانه اخیر در این کشور، اظهار داشت: روسیه در مقابل این شورش با قدرت عمل کرد.

پوتین همچنین با اشاره به شرایط در قفقاز، بر تبعات منفی اقدامات نیروهای فرامنطقه‌ای در این تحولات و لزوم حل و فصل مشکلات فی‌ مابین از طریق همکاری و هماهنگی کشورهای همسایه تاکید کرد.

روسای جمهور ایران و روسیه همچنین با مرور روابط دوجانبه اقتصادی و تجاری بر اجرای سریع توافقات تاکید کرده و مدل همکاری تهران- مسکو در حوزه کریدور شمال- جنوب را نمونه‌ای موفق برای تعامل دو کشور عنوان کردند که قابل تعمیم به سایر حوزه‌ها می‌باشد.

تقویت روند آستانه در خصوص سوریه از دیگر محورهای مورد تاکید طرفین بود.

ارسال دیدگاه