امروز : پنجشنبه 31 آگوست 2023
تاریخ : 2023/08/31 - 10:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اطلاعیه مرحله جدید کالابرگ الکترونیک (حمایت از دهک‌های چهار و پنج)

اطلاعیه مرحله جدید کالابرگ الکترونیک (حمایت از دهک‌های چهار و پنج) گام بلند اجرای طرح ملی کالابرگ، کمک هزینه کالابرگی به پنج دهک تخصیص یافت. در مرحله جدید و بزرگ طرح کالابرگ الکترونیکی که از روز پنجشنبه دوم شهریورماه ۱۴۰۲ آغاز شد، علاوه بر دهک‌های یکم تا سوم، کلیه خانوارهای دهک‌های چهارم و پنجم مشمول […]

اطلاعیه مرحله جدید کالابرگ الکترونیک (حمایت از دهک‌های چهار و پنج)


گام بلند اجرای طرح ملی کالابرگ، کمک هزینه کالابرگی به پنج دهک تخصیص یافت.
در مرحله جدید و بزرگ طرح کالابرگ الکترونیکی که از روز پنجشنبه دوم شهریورماه ۱۴۰۲ آغاز شد، علاوه بر دهک‌های یکم تا سوم، کلیه خانوارهای دهک‌های چهارم و پنجم مشمول افزایش یارانه شدند. در این طرح یارانه افراد حداقل به میزان ۱۲۰ هزار تومان افزایش یافته و در صورت افزایش احتمالی قیمت اقلام سبد، این مبلغ نیز دوباره افزایش خواهد یافت به طوری که قیمت سبد مبنا تا پایان سال برای خانوار ثابت بماند.
استفاده از این طرح کاملا اختیاری بوده و شرط تخصیص افزایش اعتبار و تثبیت قیمت، استفاده حداقل ۲۰۰ هزار تومان از یارانه(۳۰۰هزار تومانی) خود برای خرید کالابرگ می‌باشد، که پس از خرید ۲۰۰ هزارتومانی، امکان استفاده ۱۲۰ هزار تومان واریزی جدید برای آنها فراهم می‌شود.
در این طرح یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین های لازم برای هر فرد (منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران) با قیمت های مبنا و برآورد تورم احتمالی تا پایان سال انتخاب شده است، به طوری که علاوه بر افزایش یارانه ۱۲۰ هزار تومانی، قیمت مبنا تا انتهای سال ثابت مانده و مابه التفاوت قیمت روز با قیمت مبنا توسط دولت (از محل یارانه فعلی و یارانه جدید) جبران می‌شود.
به موجب این طرح، اعتبار کالابرگ برای همه یارانه‌بگیران از یک ماه قبل واریز می‌شود اما برای دهک‌های چهارم و پنجم علاوه بر اعتبار موجود (۳۰۰ هزار تومان)، مبلغ ۱۲۰ هزار تومان نیز واریز می‌شود و در صورت افزایش احتمالی قیمت سبد مبنا نیز مبلغ یارانه بدون سقف افزایش یافته به طوری که پرداختی خانوار ثابت بماند.
۱۱ قلم کالای اساسی شامل برنج ، گوشت قرمز، حبوبات، شیر کم چرب، پنیر، ماست دبه ۲.۵ کیلویی،‌ مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی و قند و شکر جهت عرضه به خانوارها پیش‌بینی شده است که این اقلام با حجم مشخص شده و قیمت میانگین سال ۱۴۰۱ عرضه خواهد شد.
ردیف عنوان کالا واحد مقدار قیمت مبنا هزینه خرید سبد مبنا
همه خانوارهای مشمول طرح کالابرگ می‌توانند برای اطلاع از فروشگاه‌های متصل به سامانه و باقیمانده اعتبار خود، برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» به نشانی http://shoma.sfara.ir را نصب و یا کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* را شماره‌گیری کنند.
تمام شعبات ۱۰ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ جانبو، افق کوروش، دیلی مارکت، مینو مارت، رفاه، هفت، گندم طلایی کوروش، هایپر فامیلی، اتکا، وال مارکت و بیش از ۱۱۱.۸۵۹فروشگاه خرد و در مجموع ۱۲۲ هزار پایانه در سطح شهر و روستا متصل و در حال ارائه خدمت کالابرگ الکترونیکی می‌باشند.

.

ارسال دیدگاه