امروز : یکشنبه 17 سپتامبر 2023
تاریخ : 2023/09/17 - 19:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برداشت‌هایی از موضع رهبر انقلاب راجع به اغتشاشات ۱۴۰۱

💠برداشت‌هایی از موضع رهبر انقلاب راجع به اغتشاشات ۱۴۰۱   1⃣ اغتشاش “ظاهر” و “باطنی” دارد ظاهرش این است که تعدادی نوجوان و جوان در میدان هستند و باطنش این است که «آمریکا» این صحنه را در قالب #جنگ_ترکیبی طراحی و کارگردانی کرده است بسیاری از تحلیل ها در این مدت فقط چشم به ظاهر […]

💠برداشت‌هایی از موضع رهبر انقلاب راجع به اغتشاشات ۱۴۰۱

 

1⃣ اغتشاش “ظاهر” و “باطنی” دارد ظاهرش این است که تعدادی نوجوان و جوان در میدان هستند و باطنش این است که «آمریکا» این صحنه را در قالب #جنگ_ترکیبی طراحی و کارگردانی کرده است
بسیاری از تحلیل ها در این مدت فقط چشم به ظاهر داشتند و باطن را انکار میکردند؛ در حالی که باید دست‌های پشت پرده را دید و بازی سازان نامرئی را شناخت

۲⃣ این نوجوان‌ها و جوان‌ها بچه‌های خود ما هستند و ما با این‌ها بحثی نداریم؛ چراکه دشمن نیستند و خصومت ندارند نسل جوان ضدانقلاب نیستند و سودای حکومت دیگر در سر ندارند. این نسل همان نسل انقلاب است و خود را ذیل تاریخ انقلاب تعریف می.کند. البته روشن است که #انقلابی‌گری درجات و مراتب مختلف دارد.

۳⃣ یکی از دلایل حضور این تعداد از نوجوانان‌ها و جوان‌ها در میدان، هیجان و احساسات است؛ آنها اسیر #فضاسازی_رسانه‌ای شدند و تصور کردند که حقی تضییع شده است. باید برای تخلیه شدن هیجان‌های انباشته که اقتضای این سن و دوره زندگی است چاره ای اندیشید.

۴⃣ دلیل دیگر بی‌دقتی در فهم مسائل است یعنی نتوانستند آنچنان که باید «راست» را از «دروغ» و «حق» را از «باطل» بشناسند و به وفهم واقعیت دست پیدا کنند. امکان شناخت حقیقت وجود دارد و حقیقت گم گشته و دور از دسترس نیست، تنها باید تلاش کرد و نسبت به کشف حقیقت اهتمام ورزید.

۵⃣ در این میان کسانی نیز بودند که از دشمن خط گرفتند و با «نیت» و «نقشه» و «فهم» وارد شدند و جنایت‌ها آفریدند. این «نیروهای سازمان‌دهی» شده را نیز نباید نسل جوان دانست، اینان «برآیند» و «نماینده» نسل جوان نیستند و نباید حال و وضع اینان را به همۀ جوانان تعمیم داد و تصور کرد که نسل جوان در برابر انقلاب قرار گرفته است.

۶⃣ پادزهر دروغ پردازی‌های عظیم در شبکه‌های اجتماعی #جهاد_تبیین است و این نیز به معنی راه اندازی جنبش تولید محتوای معطوف به حقیقت است. جهاد تبیین یعنی «آشکارسازی حقیقت» با «گفتن و نوشتن» تحقق می‌یابد نه رویکردهای شعاری و مناسکی و تشریفاتی. باید “ذهن” را با تولید و بازتولید «حقیقت» روشن کرد.

۷⃣ باید تولید محتوای معطوف به حقیقت “پیش‌دستانه” باشد، نه اینکه پس از تخریبگری ذهنی دشمن آغاز شود و بخواهد ساختارشکنی ذهنی را «جبران» و “علاج کند”.
نباید جامعه را در “خلاء شناختی” نگاه داشت، تا در اثر تولید محتوای جبهه دشمن ذهن‌ها و فکرها “صورت‌بندی” شوند و آنگاه ما ناچار باشیم که بافته‌ها و ساخته‌ها را واسازی کنیم و حقیقت را بنمایانیم.
باید ابتکار عمل را به دست بگیریم و #روایتِ_اوّل را از آن خویش کنیم.
هر گونه تأخیر و انفعال در مقام روایت پردازی هزینه‌های گزاف بر ما تحمیل خواهد کرد.

۹۷بخشی از نوجوان‌ها و جوان‌ها را که با دشمن هم صدایی می‌کنند، باید «تفهیم» و «ارشاد» کرد؛ زیرا گرفتار غفلت و «نفهمیدن» شده‌اند و مخالفت‌شان عامدانه نیست. باید زنجیره تواصی به حق و “بصیرت” را قوت بخشید و در پی گفتگوی اجتماعی و روشنگریِ میدانی بود.

۹⃣ هدف دشمن از این طرح “همراه‌سازی مردم” با خود بود؛ یعنی تلاش کرد خواسته‌های خودش از “زبان مردم” گفته شود و مردم چیزی را تکرار کنند که او می‌خواهد، این که جامعه با حاکمیت خودش «بیگانه» شود و صدای دشمن را تکرار و طنین انداز ،کند چیزی جز فروپاشی از درون نیست

🔟 باید پیامی که در اثر خواسته‌ها و شعارها و رفتارهای نوجوانان و جوانان ما به دشمن فرستاده می‌شود پیام مقاومت باشد نه پیام ضعف».
شکستن، عقب نشستن، وادادن ما دشمن را جسور و فعّال میکند و به دشمنی بیشتر برمی‌انگیزاند.
#سواد_رسانه

ارسال دیدگاه