امروز : شنبه 20 ژانویه 2024
تاریخ : 2024/01/20 - 5:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایجاد فرصت های متعدد اشتغال با سرمایه گذاری های جدید در ارس

به گزارش javanefarda.ir ، دکتر مجید کیانی در مراسم ابلاغ حکم وزیر کار به مدیر واحد کار و خدمات اشتغال این سازمان اظهار داشت: توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد توسط مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور پیگیری می‌شود که تکلیف ریاست محترم جمهور برای این مناطق است. وی ادامه […]

به گزارش javanefarda.ir ، دکتر مجید کیانی در مراسم ابلاغ حکم وزیر کار به مدیر واحد کار و خدمات اشتغال این سازمان اظهار داشت: توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد توسط مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور پیگیری می‌شود که تکلیف ریاست محترم جمهور برای این مناطق است.

وی ادامه داد: مناطق آزاد به دلیل وجود مشوق‌ها اعم از تسهیلات گمرکی و مالیاتی و ارزانی زمین، انرژی و… بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌اند.

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان ساخت: در ۹ ماهه اول سال ۱۴۰۲ تولیدات منطقه آزاد ارس به ارزش ۱۵۲ میلیون دلار صادر شده که این مقدار در مدت مشابه سال قبل ۱۲۳ میلیون دلار بوده و نشانگر رونق تولید و صادرات در منطقه است.

وی یادآور شد: قبل از برگزاری نمایشگاه‌ها و معرفی تولیدات ارس، این محصولات جایی در فروشگاه‌های کشورهای همسایه نداشت و با انعقاد قراردادهای فروش توسط شرکت‌های منطقه در نمایشگاه‌ها، صادرات محصولات ارس افزایش یافت که این امر منجر به افزایش درآمد واحدها و عدم وقوع مشکل در پرداخت حقوق کارگران خواهد شد.

کیانی با بیان اینکه طرح‌های سرمایه‌گذاری جدید نیازمند نیروی کار است، تصریح کرد: باید آموزش‌های لازم برای فرزندان و دانش‌آموزان صورت پذیرد و از آموزش مهارت در کنار واحدهای تولیدی استفاده گردد.

گفتنی است؛ طی مراسمی با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حکم انتصاب حجت نژادعلی با امضاء وزیر و با استناد به پیشنهاد رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان به وی ابلاغ و او ضمن اخذ تفویض به‌عنوان مدیر واحد کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد ارس منصوب گردید.‌

گزارش تصویری این برنامه را از اینجا مشاهده کنید.

ارسال دیدگاه