امروز : شنبه 17 سپتامبر 2016
تاریخ : 2016/09/17 - 19:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تَکرار دروغ حسین شریعتمداری درباره خاتمی

گروه سیاسی: حسین شریعتمداری، مدیر مسوول روزنامه‌ای که با بیت المال اداره می‌شود، برای چند صدمین بار ادعای دروغ دیدار سیدمحمد خاتمی با جورج سوروس را تکرار کرد؛ ادعایی که علی رغم پاسخ به آن همچنان تکرار می‌شود.

%d8%b4%d8%b1%db%8c%d8%b9%d8%aa%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%ba

ادعای دروغ دیدار خاتمی با جورج سوروس
تَکرار دروغ حسین شریعتمداری درباره خاتمی
کد مطلب : ۱۱۶۳۰۸
گروه سیاسی: حسین شریعتمداری، مدیر مسوول روزنامه‌ای که با بیت المال اداره می‌شود، برای چند صدمین بار ادعای دروغ دیدار سیدمحمد خاتمی با جورج سوروس را تکرار کرد؛ ادعایی که علی رغم پاسخ به آن همچنان تکرار می‌شود.
تَکرار دروغ حسین شریعتمداری درباره خاتمی
به گزارش انصاف نیوز، شریعتمداری در یادداشتی که در آن برای توجیه عذرخواهی سعید مرتضوی، به اصطلاح «فرار رو به جلو» کرده است، مدعی شد: «آقای خاتمی حداقل ۲ بار با جرج سوروس، سرمایه‌دار صهیونیست آمریکایی ملاقات پنهانی داشته است. جرج سوروس دشمن تابلودار اسلام و انقلاب اسلامی است که دشمنی و کینه خود علیه ایران اسلامی را بارها به صراحت اعلام کرده است. آقای خاتمی باید برای ملت توضیح بدهد که در ملاقات پنهان با جرج سوروس در پی چه بوده است؟ و یا جرج سوروس از ملاقات با آقای خاتمی چه انتظاری داشته است؟ آنچه مشخص است اینکه، اولاً؛ ملاقات یاد شده قبل از فتنه ۸۸ صورت پذیرفته و ثانیاً؛ جرج سوروس حمایت و دخالت خود در فتنه را نفی نمی‌کند».

خبرنگار سایت اصولگرای تابناک در واشنگتن، مهر ۸۸:
شواهد اثبات می کند خبر دیدار خاتمی و سوروس از اساس جعلی است

پس از این که اولین بار در دولت احمدی نژاد خبرگزاری ایرنا در سال ۸۸ چنین ادعایی را مطرح کرده بود، سایت اصولگرای تابناک که وابسته به «محسن رضایی» است، در دوم مهرماه سال ۱۳۸۸ به نقل از خبرنگار خود در واشنگتن ضمن بررسی جزییات ادعا و گزارش تماس ها و پیگیری های خود، نوشت: شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که خبر منتشره از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) وابسته به دولت [احمدی نژاد]، که در آن مدعی شده بود آقای جورج سوروس ـ که در ایران به تئوریسین انقلاب های مخملی معروف شده است ـ در سالن اجتماعات هتل ترومپ (Trump International Hotel) در شهر نیویورک! در جمع مدیران و فعالان تعدادی از سازمان های غیردولتی از دیدار خود با آقای خاتمی در سال ۲۰۰۶ سخن گفته است، غیر واقعی بوده و بیشتر به خبری تخیلی ساخته ذهن خبرنگار این خبرگزاری شباهت دراد.

البته به نظر می رسد با توجه به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر اثبات نشدن ارتباط چهره های معترض در حوادث اخیر با خارج از کشور، تلاش های رسانه رسمی و یا نزدیک به دولت [احمدی نژاد] برای یافتن این ارتباط به هر قیمتی، ولو از دست دادن وجهه خود، به دنبال انتشار اخبار نادرست کمی تامل برانگیز باشد. به هر حال حتی در صورت احتمال ارتباط برخی جریان های داخلی با چنین اشخاصی، استفاده از این روش ها برای اثبات آن تنها به نارضایتی بیشتر مردم بدل خواهد شد.

بنا بر این انتظار می رود در شرایطی که رهبری انقلاب گروه های مختلف را به پرهیز از دروغ و تهمت دعوت کرده اند رسانه های مانند خبرگزاری جمهوری اسلامی، فارس و روزنامه کیهان که با هزینه بیت المال امورات خود را می گذرانند و همچنین سایت های دولتی دیگر از انتشار خبرهای بدون منبع و پایه محکم که اسباب ترویج فضای دروغ و تهمت را در جامعه فراهم ساخته و به تخریب شخصیت ها و سرمایه های نظام منجر می شود دوری کنند. [تابناک / ۲ مهرماه ۱۳۸۸]

پاسخ خاتمی به اتهام دیدار با سوروس و دریافت پول ازشاه عربستان
سایت الف که صاحب امتیاز آن «احمد توکلی» است هم در سال ۹۲ در خبری با این تیتر نوشت: سید محمد خاتمی در پاسخ به سوالی از سوی ماهنامه اندیشه پویا درباره ی ادعای کیهان درباره ملاقات با جرج سوروس و دریافت کمک های مالی برای موسسه بین المللی گفت و گوی تمدن ها، گفت:

شان من بالاتر از خیلی کسانی است که آنها می گویند با آنها ملاقات کرده ام. باید افتخار بدهیم که اینها بیایند وقت ملاقات بگیرند و صحبت بکنند اما من وقت ملاقات ندادم. صحبت هم نکردیم. به دروغ می نویسند فلانی برای ایران نسخه نوشته و با خاتمی مذاکره کرده که بیاید آن را در ایران پیاده کند. می گویند می خواهم نسخه کسی را در ایران اجرا کنم که نه او را دیده ام و نه با او صحبت کرده ام! من برای این انقلاب خون دل خورده ام. من روحانی ام. سابقه ام در انقلاب مشخص است. من می خواهم جمهوری اسلامی الگو باشد تا مسلمان و غیر مسلمانِ آن بگویند من می توانم در اینجا زندگی کنم، کار کنم و پیشرفت داشته باشم. من می خواهم حقوق بشر، روابط مطلوب با جهان، توسعه، زندگی آبرومند و امن در ایران تضمین شود.

متهم هستیم که میلیاردها دلار از این و آن کمک مالی دریافت کرده ایم. در حالی که من یک ریال از کسی نگرفتم. حتی احتیاط هایی کردم. الان آقای کلینتون هر جا بخواهد برای سخنرانی برود قبل از آن ۳۰۰ هزار دلار به حساب او می ریزند. آقای گورباچف هر جا بخواهد سخنرانی کند ۵۰ هزار دلار می گیرد. ماندلا در دوران ریاست جمهوری من به منطقه آمد. به عربستان و کویت و امارات رفت. از هر کدام ۸ تا ۱۴ میلیون دلار گرفت. به ایران هم آمد. با کمال افتخار یک میلیون دلار گرفت و در نهایت با ۳۰ یا ۴۰ میلیون دلار بنیاد ماندلا را برای کمک به بیماران ایدز راه اندازی کرد. چه اشکالی داشت من هم این کار بکنم و بروم ۴۰ – ۳۰ میلیون دلار برای سرمایه گذاری در این کار بگیرم. اما من این کار را نکردم.

پرسش انصاف نیوز: آیا حسین شریعتمداری هم روزی مانند سعید مرتضوی به خاطر دروغ هایی که تاکنون گفته است عذرخواهی خواهد کرد؟ آیا عذرخواهی او هم قبل از صدور رای محکمه ای خواهد بود که برای رسیدگی به اتهاماتش روزی شاید برگزار شود؟

ارسال دیدگاه