امروز : پنجشنبه 17 نوامبر 2016
تاریخ : 2016/11/17 - 5:26 ذخیره فایل ارسال به دوستان

می‌گویند جوانان مشکل جامعه ما هستند!

جوان فردا: خطاب به دلواپسان: اینقدر آب در هاون نکوبید

n00120528-b

روحانی: من به عهدهای خود که از روز اول اعلام کردم پایبندم
می‌گویند جوانان مشکل جامعه ما هستند!
خطاب به دلواپسان: اینقدر آب در هاون نکوبید
کد مطلب : ۱۲۰۵۲۸
به گزارش خبرنگار جوان فردا  javanefarda.ir گروه سیاسی: رئیس جمهور با اشاره به اینکه قدم‌های اول برای مهار تورم بی‌مهار و خطرناک را برداشته‌ایم گفت: آن روز که کار را شروع کردیم و گفتیم روزی باید به تورمی تک‌رقمی برسیم،‌ عده‌ای لبخند تمسخر زدند و گفتند تورم تک‌رقمی؟ چه آرزوهایی!
می‌گویند جوانان مشکل جامعه ما هستند!
دکتر حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم کرج، افزود: بعضی‌ها در واکنش به این هدف ما می‌گفتند آرزو بر جوانان عیب نیست، اما شما ملت باقدرت، شما کارآفرینان، کارگزاران،‌ دانشگاهیان، صنعتگران و مردم شهرهای مختلف دست به دست هم دادید تا اسب تورم را مهار کردیم. وی در ادامه افزود: ما توانستیم تورم را یک‌رقمی کنیم و این افتخار از آن ملت ایران است.

روحانی همچنین با اشاره به اینکه ما دشمنانی مثل فقر، بیکاری، رکود، خشکسالی، تورم و مشکلات زیست‌محیطی از جمله گردوغبار، آلودگی هوا، آب و زمین و همچنین خصم خارجی را داریم،‌ تصریح کرد: از همه بدتر گاهی هوای نفس عده‌ای هم با به عنوان بدترین دشمن انسانیت با دروغ، تزویر، بداخلاقی و تهمت با جامعه دشمنی می‌کند. با این وجود انسجام و وحدت، استعداد ایرانی، رهبری شجاع و آگاه، اتحاد قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح و تلاش برای ‌آبادانی کشور در کنار ماست و ما به وسیله همین عوامل از دوران استبداد و استعمار، جنگ هشت‌ساله و ۱۲ سال تحریم با قدرت عبور کردیم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه برخی به ما می‌گفتند از تورم می‌تون گذشت اما رکود مشکل بزرگی است که به راحتی قابل عبور نخواهد بود، اظهار کرد: امروز یک موج خوبی در کشور شاهد هستیم اما عده‌ای می خواهند مردم را به سمت یأس دعوت کنند ولی مردم ما بیدار و آگاهند و آمارها نیز با ما سخن می‌گویند. وی ادامه داد: در هشت ماهه اول امسال ۴۹ و ۶دهم درصد تسهیلات بانکی برای بخش صنعت، کشاورزی و خدمات برای حرکت به سمت توسعه در نظر گرفته‌ایم که نسبت به مدت مشابه پارسال نیز بیشتر شده است و در همین زمینه نزدیک به ۵۰ درصد تسهیلات بانکی بیشتری را در هشت ماه اول امسال به ۱۵ هزار واحد صنعتی متوسط و کوچک نیز پرداخت کرده‌ایم.

روحانی با تأکید بر اینکه در همه استان‌ها حرکت به سمت توسعه آغاز شده است،‌ اظهار کرد: وعده‌ای که ما امسال به مردم داده‌ایم شکستن رکود و خاموشی اقتصاد، شروع رونق اقتصادی و رشد ۵ درصدی اقتصاد تا پایان امسال است. ما به وعده‌مان عمل خواهیم کرد و در این زمینه به کمک شما مردم نیز نیازمندیم. رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه ما در برابر همه مشکلاتی که در پیش رو داریم باید به مقابله و جلوگیری از آنها بپردازیم، اظهار کرد: برخی مشکلات را می‌توان یکساله و دوساله حل کرد، حل ‌برخی از مشکلات سه یا چهار سال زمان می‌خواهد و برخی دیگر نیز به زمان بیشتری نیاز دارند اما ما نباید ناامید و خسته شویم. ما باید دست در دست هم راه را ادامه دهیم.

روحانی با اشاره به مشکل آلودگی هوا در کلان‌شهرها، گفت: مشکل آلودگی هوا که این روزها دامن ما را گرفته است هر ساله در همین ایام به خاطر وارونگی هوا به وجود می‌آید اما همه تلاش می‌کنند که به این مشکل فائق آییم. وی افزود: ممکن است بگویند دولت در سه سال گذشته برای آلودگی هوا چه کرده است، ما در این سه سال برخی آلودگی‌ها از جمله آلودگی هوا را مورد بررسی قرار دادیم و در این زمینه باید با عوامل آلوده کننده هوا مقابله کرده و آنها را مهار کنیم که هر سال نیز در این زمینه جلسه داشته‌ایم و امروز هم اولین دستور در هیأت دولت موضوع آلودگی هوا در کلان‌شهرها بود تا دستورات لازم در این زمینه صادر شود.

رئیس جمهوری با بیان اینکه ما در سه سال گذشته سوخت مایع بسیاری از صنایع و نیروگاه‌ها را به سوخت گاز بدل کرده‌ایم، اظهار کرد: ما در طول سه سال گذشته اولین کاری که کردیم این بود که بسیاری از صنایع‌مان را که با سوخت مایع کار می‌کردند، به سوخت گاز تغییر دهیم که این کار را انجام داده‌ایم اما هنوز یکی دو ماه در فصل سرما نیز نیروگاه‌های ما با سوخت مایع کار می‌کنند اما امسال،‌ سال آخری است که این اتفاق می‌افتد و در سال آتی هیچ مشکلی برای استفاده از گاز برای نیروگاه‌ها و صنایعمان نخواهیم داشت.

روحانی افزود: ما در زمینه نفت و گاز حرکت بسیار خوبی داشته‌ایم و اخیراً نیز در منطقه غرب کارون چند پروژه نفت افتتاح شد و تولید ۴۵ هزار بشکه نفت هم امروز به ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است و این کار بزرگی است که صنعت نفت کشور انجام داده است. وی با بیان اینکه امسال شاهد افتتاح فازهای جدید گاز در منطقه عسلویه خواهیم بود،‌ گفت: ما بنزین یورو۴ را به جایگاه‌های سوخت در کلانشهرها آورده‌ایم و این امر را ادامه می‌دهیم و در اوایل سال آینده نیز وضعیت بنزین ما بهتر از گذشته خواهد شد و دیگر نیازی به واردات بنزین نخواهیم داشت.

روحانی ادامه داد: ما بخشی از بنزین‌مان را از اواخر سال آینده صادر خواهیم کرد و این در حالی است که پیش از این واردکننده بنزین بوده‌ایم. در زمینه سوخت گازوئیل نیز از امسال صدور این سوخت فسیلی را آغاز کرده‌ایم. رئیس جمهوری با بیان اینکه علت اصلی بسیاری از آلودگی‌ها ماشین‌های فرسوده هستند، اظهار کرد: ماشین‌های فرسوده‌ای که بیشتر آنها جزو وسایل حمل و نقل عمومی به شمار می‌آیند فرسوده شده‌اند و باید از چرخه حمل و نقل خارج شوند که این تصمیم جدی ما از آغاز این دولت بوده است و اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به این آمارها، اظهار کرد: درسال ۹۲، ۶۶ هزارو ۱۹۹ خودروی فرسوده را از چرخه حمل و نقل خارج کردیم که در سال ۹۳ این میزان به ۳۳۶ هزارو ۸۰ خودرو افزایش یافت که از این نظر بهترین سال بوده است. همچنین در سال ۹۴ که البته وضع بودجه ما چندان مناسب نبود نیز ۲۵۶ هزارو ۳۴۴ خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل خارج شد و در سال اخیر نیز ۱۵۱ هزارو ۳۵۴ خودروی فرسوده از چرخه خارج شد و در نهایت تاکنون و در سه سال گذشته ۸۰۹ هزارو ۶ خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل خارج شده و خودروهای نو به شهروندان تحویل داده شده است که در سال آینده نیز این گام‌ها را پیگیری خواهیم کرد.

روحانی با تأکید بر اینکه مسأله آلودگی هوا تنها به دست دولت حل و فصل نمی‌شود، اظهار کرد: در این زمینه باید مردم،‌ پلیس و همه نیروها به کار گرفته شوند. وی افزود: اقدام بعدی ما در زمینه مقابله با آلودگی هوا مسأله تحول در ساخت خودروهای داخلی است که یکی از مشکلات امروز ماست چرا که این خودروها هم مصرفشان بالاست و هم آلودگی ایجاد می‌کنند که در این زمینه قدم‌های متعددی برداشته‌ایم و کار را برای ساخت اتومبیل‌هایی با کیفیت یورو۵ و یورو۶ آغاز کرده‌ایم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه برخی‌ها می‌پرسند بعد از برجام چه تحولاتی به وجود ‌آمده است،‌ اظهار کرد: در پاسخ به این پرسش می‌توان گفت یکی از اقدامات بزرگی که در ماه‌های اخیر انجام داده‌ایم این بوده است که با شرکت توتال فرانسه قرارداد منعقد کرده‌ایم که حجم آن نیز ۵ میلیارد دلار است. اما در عین حال برخی‌ها و بعضی سایت‌ها و نشریات می‌گویند اینها همه‌اش حرف است و سرمایه‌ای وارد نمی‌شود. اما به قول آذری‌ها بیر بیر!

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه تولید مشترک خودرو یکی از قراردادهایی است که پس از برجام بسته شده است، اظهار کرد: ایران خودرو و پژو سه نوع خودروی جدید با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون یورو تولید می‌کنند که آخر امسال به بازار می‌آید. در این پروژه تولید ۲۰۰ هزار خودرو در سال در نظر گرفته شده است که در ابتدا ۴۰ درصد تولید توسط ایرانی‌ها و ۶۰ درصد توسط فرانسوی‌ها انجام می‌شود و در ادامه این درصد برای ایران به ۷۰ و برای فرانسوی‌ها به ۳۰ درصد می‌رسد. این خودروها دارای استاندارد یورو ۵ و ۶ هستند. همچنین سایپا و سیتروئن نیز با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی، ۱۵۰ هزار خودرو تولید می‌کنند.

وی در ادامه افزود: در زمینه مبارزه با آلودگی قدم‌های بزرگی برداشتیم و قدم‌های بزرگ دیگری باید برداریم. ما دنبال تولید موتور برقی هستیم که البته این موتور برای مردم گران در می‌آید و در حال حاضر به دنبال حل این مشکل هستیم. دولت، سازمان محیط زیست و نیروی انتظامی و همه دست به دست هم داده‌ایم تا ان‌شاءالله در برابر غول آلودگی هوا پیروز شویم.

روحانی با اشاره به مشکل اشتغال برای جوانان، اظهار کرد: در مخیله بعضی‌ها این است که جوانان مشکل جامعه ما هستند که این خطای بزرگی است زیرا جوانان سرمایه بزرگ ما هستند. بعضی‌ها متاسفانه نسبت به جوانان اظهار بدبینی می‌کنند. در روز تاسوعا که برای مسابقه فوتبال مناسب نبود بعضی‌ها غصه می‌خوردند که اگر گل بزنیم چه اتفاقی می‌افتد اما این جوانان متدین و عاشق امام حسین (ع)و ایران دیدیم چگونه و با چه زیبایی در ورزشگاه آزادی هم تشویق کردند، هم به دین احترام گذاشتند و هم علاقه خود را به ورزش ایران نشان دادند. اینقدر به جوانان بدبین نباشید و به آنها میدان دهید. باید برای جوانان میدان فعالیت فراهم کنیم.

رییس‌جمهور همچنین با بیان اینکه لایحه دو فوریتی تقدیم مجلس کرده‌ایم تا مجوز برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای اشتغال روستاییان را دریافت کنیم، گفت: ان‌شاءالله نمایندگان با این لایحه موافقت کنند. وی با اشاره به رابطه دولت و مجلس، خاطرنشان کرد: ما با مجلس قبلی کار می‌کردیم اما مجلس دهم ما را دلگرم کرده است. رای به سه وزیر پیشنهادی به ما دلگرمی داد و پیام بزرگی هم به ما داد که این مجلس می‌خواهد در کنار دولت برای خدمت به ملت کار کند و تابع پرونده‌سازی‌های غلط و نابجا و شایعه‌سازی نیست و پست‌ها را بر مبنای لیاقت در اختیار افراد قرار می‌دهد. برای ما هم اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدالگرا فرقی نمی‌کند و همه یکی هستند.

روحانی در ادامه تاکید کرد: ما همانطور که رهبر انقلاب گفتند به عهدمان در روابط خارجی عمل می‌کنیم اما کسی فکر نکند که می‌شود با ملت، رهبری یا نیروهای مسلح شوخی کند. همه پیروزی‌های ما در عرصه روابط خارجی در سایه مقاومت و حمایت و انسجام و وحدت مردم و رهنمودهای رهبری بوده است. وی بیان کرد: من به عهدهای خود که از روز اول اعلام کردم پایبندم. یکی از این عهدها این بوده که در هر مساله‌ای با نظر کارشناسان متخصص عمل کنم که این کار را انجام می‌دهیم. ما دولت شعار نیستیم بلکه دولت عملیم.

رییس‌جمهور خطاب به برخی رسانه‌ها، گفت: اینقدر آب در هاون نکوبید. شما قادر نیستید مردم را ناامید کرده و بین دولت و ملت، بین سه قوا، بین دولت و نیروهای مسلح و بین اقوام و مذاهب اختلاف بیندازید. ما همه دست به دست هم می‌دهیم و برای آبادانی ایران تلاش می‌کنیم. روحانی با اشاره به مشکلات استان کرج، تصریح کرد: می‌دانم ترافیک تعطیلات چه زحمتی برای کرج دارد. خود من یک بار ۱۵ ساعت در این ترافیک بودم اولین هفته‌ای که من رییس‌جمهور شدم وزارت راه و بنیاد مستضعفان را صدا کردم و گفتم آزادراه شمال چه وقت درست می‌شود؟ همه تلاش من هم این بود که امسال قسمت اول آزادراه شمال یعنی از تهران به گچسر را افتتاح کنیم اما این کار سال آینده صورت می‌گیرد. من مدام وزیر و معاون اول را به سر پروژه می‌فرستم و خودم به زودی به این پروژه سر می‌زنم. اتصال اتوبان همت به کرج نیز در سال آینده عملیاتی می‌شود.

وی در ادامه افزود: ۴۲۸ میلیارد تومان برای بخش حمل و نقل استان کرج اعتبار در نظر گرفته‌ایم که ۱۶۸ میلیارد برای قطار شهری و ۷۰ میلیارد نیز برای اتصال همت به کرج اختصاص داده‌ایم. همچنین تا پایان امسال تعداد تخت‌های بیمارستان استان کرج از ۹۶۰ تخت به ۱۳۵۰ تخت می‌رسانیم و تا پایان دولت نیز این تعداد را به ۲۱۰۰ می‌رسانیم. همچنین گازرسانی شهری در این استان تا پااین دولت به ۹۹ درصد و گازرسانی روستایی به ۸۱ درصد می‌رسد. رییس‌جمهور در پایان گفت: در این سفر ۴۰ طرح و پروژه با اعتبار ۹۹۵ میلیارد تومان تصویب کرده‌ایم که در سال ۹۵ و ۹۶ اجرایی می‌شود.

ارسال دیدگاه