امروز : یکشنبه 19 فوریه 2017
تاریخ : 2017/02/19 - 14:33 ذخیره فایل ارسال به دوستان

عملیات آزادسازی غرب موصل از بامداد امروز در بخش جنوبی غرب موصل با فرمان حیدرالعبادی آغاز شده است. عملیاتی که پیش‌بینی می‌شود بسیار دشوار باشد.

به گزارش جوان فردا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عملیات آزادسازی غرب موصل پس از هفته‌ها بامداد امروز (یکشنبه ۱ اسفند) با فرمان «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل عراق آغاز شد.

آخرین خبرها از عملیات غرب موصلآزادی ۷ روستا در محور غربی موصل/ تفاوت ماهوی عملیات غرب موصل با قسمت شرقی/ محاصره ۸۵۰ هزار غیر نظامی از سوی داعش

آزادی ۷ روستا در محور غربی موصل/ تفاوت ماهوی عملیات غرب موصل با قسمت شرقی/ محاصره ۸۵۰ هزار غیر نظامی از سوی داعش


عملیات آزادسازی غرب موصل از بامداد امروز در بخش جنوبی غرب موصل با فرمان حیدرالعبادی آغاز شده است. عملیاتی که پیش‌بینی می‌شود بسیار دشوار باشد.
به گزارش جوان فردا  به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عملیات آزادسازی غرب موصل پس از هفته‌ها بامداد امروز (یکشنبه ۱ اسفند) با فرمان «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل عراق آغاز شد.

نیروهای شرکت کننده در این عملیات، از جمله پلیس فدرال و نهاد مبارزه با تروریسم از بخش جنوبی غرب موصل و از منطقه «حمام العلیل» حرکت خود را به سوی روستاهای اطراف شهر آغاز کردند.

در ساعات بامدادی امروز نیز پیش از آغاز عملیات، جنگنده‌ها و توپخانه ارتش عراق مواضع تروریست‌های داعش را هدف قرار گرفتند.

نمایی از حرکت نیروهای عراقی به سمت غرب موصل در صبح امروز

آغاز عملیات غرب موصل، به گفته کارشناسان نظامی تجربه یک جنگ تمام عیار شهری است؛ «حسن سبعاوی» عضو شورای استانداری نینوی در این باره گفته است که عملیات غرب موصل با عملیاتی که در قسمت شرقی صورت گرفت تفاوت ماهوی دارد. او دلیل این سخن را ترکیب جغرافیایی و وجود انبوه کوچه‌های تنگ و باریک و محله‌های قدیمی ذکر کرد.

او در این باره به پایگاه خبری المعلومه گفته است که بین ۸۵۰ هزار تا یک میلیون غیر نظامی در بخش غربی موصل از سوی تروریست‌های داعش محاصره شده و نتوانسته‌اند از شهر خارج شوند که این مسأله نیز به دشواری عملیات می‌افزاید؛ مخصوصا اینکه فرماندهان و رهبران نظامی بر عدم وجود تلفات غیر نظامی بسیار تأکید کرده‌اند و العبادی نیز در فرمان آغاز عملیات اعلام کرده است که وظیفه نیروهای عراقی پیش از آزادی خاک و زمین، آزادی انسان است.

برنامه نجات کودکان سازمان ملل نیز اعلام کرده است که بیش از ۳۵۰ هزار کودک در غرب موصل حضور دارند.

ارسال دیدگاه