امروز : دوشنبه 20 فوریه 2017
تاریخ : 2017/02/20 - 19:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هر فردی که دلداده انقلاب است، قطعا نام بسیجی را باید بر او نهاد،

به گزارش خبرنگار جوان فردا JAVANEFARDA.IR ،مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین سازمان بسیج با حضور سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج، حجت الاسلام تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه و سردار فضلی جانشین رییس سازمان بسیج و جمعی از معاونین سازمان در سالن ۵ آذر برگزار شد.

سردار غیب‌پرور در مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین بسیج:خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: هر شهیدی که به زمین می‌افتد و قطره خونش جاری می‌شود، مسئولیت من و شما در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌شود.
به گزارش خبرنگار جوان فردا JAVANEFARDA.IR   به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین سازمان بسیج با حضور سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج، حجت الاسلام تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه و سردار فضلی جانشین رییس سازمان بسیج و جمعی از معاونین سازمان در سالن ۵ آذر برگزار شد.
سردار غیب پرور در این مراسم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: وجود نازنین این خانم، اقیانوسی از عبرت هاست و درس های زیادی برای ما شیعیان مخصوصا ما بسیجیان و پاسداران دارد تا به بهترین نحو ممکن بتوانیم با الگو گرفتن از این بانوی نمونه اسلام، از حریم ولایت و انقلاب اسلامی دفاع کنیم.
وی ادامه داد: هیچ شکی نیست که اولین مدافع حریم ولایت، حضرت زهرا(س) بودند و به بهترین نحو ممکن از ولایت حضرت علی (ع) دفاع کردند و باید گفت که ائمه اطهار(ع)، کهکشانانی هستند که از سوی خدا برای نجات و رستگاری انسان ها آمده اند و شهیدان به پیروی از ائمه اطهار(ع) و امام خمینی (ره) راه حق را در پیش گرفتند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: هر زمانی یادی از شهدا می کنیم به یاد دوستانی می افتیم که سر یک سفره با آنها نشسته بودیم اما آنها ارادتشان به ائمه اطهار(ع) را اثبات کرده و جانشان را تقدیم اسلام کردند؛ شهیدانی که کماکان راه مبارکشان زنده است و در فاصله هزار ۲ کیلومتر آن طرف تر از ما، جوانانی در حال جهاد با تکفیری ها و کافران برای زنده نگه داشتن راه قرآن هستند و باید گفت که این جوانان با الگو گیری از شهدای دفاع مقدس و برای زنده نگه داشتن اسلام جانشان را تقدیم می کنند.
وی در این رابطه ادامه داد: یقینا هر شهیدی که به زمین می افتد و قطره خونش جاری می شود، مسئولیت من و شما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقه سنگین تر می کند و به راستی ما چقدر به حرف اینان گوش میدهیم و در تداوم راه شهیدان تلاش کرده ایم؟
سردار غیب پرور با اشاره به اینکه همه ما دائما سر کلاس امتحان هستیم و خداوند بندگانش را مدام امتحان می کند،گفت: ما راه سختی را تا اینجا طی کردیم و عمر هر کدام از ما حاکی از فراز و نشیب های زیادی است و در میان شما بارها بودند کسانی که تا مرز شهادت رفته اند اما زند مانده اند و این زنده ماندن نعمت است اما دغدغه این است که ادامه راه، چه خواهد شد؟
ریس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به اینکه پاسداری از انقلاب اسلامی، رسالت بزرگ و سختی است،افزود: می بایست برای دفاع از حریم انقلاب اسلامی و ولایت فقیه سنگ تمام گذاشت و بحمدالله تا به امروز بسیج کارهای خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه بسیج، یکی از ارکان مهم انقلاب اسلامی است، گفت: امام خامنه ای عزیز فرموده اند که بسیج از سوی خدا به امام خمینی(ره) الهام شده است و این خدا بود که اندیشه تشکیل بسیج را به دل امام(ره) انداخت و واقعا بیان چنین عبارتی از سوی رهبرانقلاب،نشان دهنده اثرگذاری بیش از پیش بسیج در پاسداری از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی است.

سردار غیب پرور خاطر نشان کرد: بسیج، راه برون رفت از نظامات غیردینی به سوی نظامات دینی است و می توان هر چیز غیردینی را با اکسیر بسیج، دینی کرد.

وی با اشاره به اینکه نوکری در شجره طیبه بسیج، افتخار و شایستگی می خواهد، تصریح کرد: طبق اظهارات رهبرانقلاب، بسیج نیازمند پیش روندگی بیش از پیش،برنامه ریزی و نگاه های انقلابی و به روز بودن است و باید گفت که حیات بسیج در سیر تحولی آن خلاصه می شود.

رییس سازمان بسیج مستضفعین در ادامه ابراز داشت: هر فردی که دلداده انقلاب است، قطعا نام بسیجی را باید بر او نهاد، چرا که بسیجی به تشکیل پرونده و داشتن کارت بسیج نیست، بلکه هر فردی که قلبش در گرو محبت رهبرانقلاب و ولایت فقیه می تپد، یک بسیجی است و با این تعریف ارائه شده، همه مردم ما بسیجی هستند.

سردار غیب پرور با بیان اینکه در ادوار گذشته، تلاش های زیادی در بسیج صورت گرفته است و از این به بعد هم باید شاهد تلاش های مضاعفی باشیم، گفت: در جلسه امروز، به ظاهر تعدادی از دوستان از مسئولیت خارج می شوند اما در دل همه آنها نور بسیج تلالو دارد و تعدادی از برداران هم تشریف می آورند.

وی با تقدیر و تشکر از عملکرد سردار فرجیان زاده در معاونت هماهنگ کننده سازمان بسیج گفت: برادر فرجیان زاده، آزاده ای هستند که سالها در خدمت بسیج بودند و امروز تکریم می شوند و از زحماتشان تشکر می کنم و سردار نوش آبادی به عنوان معاون هماهنگ کننده بسیج معرفی می شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: بنده در این مراسم از زحمات سردار حسینعلی یوسفعلیزاده که ریاست بازسی سازمان بسیج را برعهده داشتند، تقدیرمی کنم و این امانت را به سردار محمدسلیمانی یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و فرمانده سابق سپاه چهار محال و بختیاری واگذار می نمایم.

سردار غیب پرور در ادامه با تقدیر از زحمات سردار مهدی معینی؛ مسئولیت معاونت اجرایی سازمان بسیج را بر عهده سردار استاد حسینی فرمانده سابق سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز واگذار نمود و گفت: در سال ۹۶ می بایست با یک نگاه جدیدتر در مباحث مرتبط با بسیج ورود کنیم و به عنوان مثال، واگذار کردن مسئولیت برنامه نویسی به سپاه های استانی، یکی از کارهایی بود که باعث جنب و جوش بیشتر در استانهای کشور شده است.

وی ادامه داد: ما از معاونین و اقشار بسیج در جهت پیشبرد اهداف بسیج، چند انتظار داریم که می توان به وظیفه خط دهی و هدایت رده های استانی،کادر سازی و محول کردن امورات به جوانان،وسیع سازی نظارت وبازرسی به عملکرد رده های بسیج استانی،تاکید بر مسجد محوری شدن اقدامات بسیج و … اشاره کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در پایان خاطر نشان کرد: فعالیت بسیج بر اساس مسجد محوری از اهمیت بالایی برخوردار است و حتی دفتر مقام معظم رهبری هم از سیاست بسیج در جهت رجوع به مسجد و مسجد محوری عمل کردن، رضایت داشتند و امیدوارم که همه ما به عنوان بسیجیان و پاسداران کشور، در قالب یک تیم متحد و منسجم اقدام کنیم و در سایه این تلاش ها، رضایت امام زمان(ع) و امام خامنه ای عزیز را کسب کنیم.

ارسال دیدگاه