امروز : جمعه 4 دسامبر 2015
تاریخ : 2015/12/04 - 4:59 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خداوند تصمیم گرفته عقل را از حاکمان ترکیه بگیرد و به این ترتیب، آن ها را مجازات کند

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین می‌گوید ترکیه از سرنگون کردن هواپیمای روسی پشیمان خواهد شد.

۸۱۸۵۶۹۳۰-۷۰۳۳۵۲۵۲

پوتین: خداوند تصمیم گرفته عقل را از حاکمان ترکیه بگیرد و به این ترتیب، آن ها را مجازات کند

به گزارش خبرنگارجوان فردا به نقل ازدولت بهار: رئیس جمهور روسیه تصریح کرد: «اگر کسی فکر می‌کند که پس از ارتکاب جنایت جنگی خائنانه، کشتن مردم ما، تنها تحریم‌هایی بر واردات گوجه فرنگی یا برخی محدودیت‌ها در زمینه ساخت و ساز و دیگر صنایع بر آنها اعمال می‌شود، آنها به شدت در اشتباه هستند.»

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین می‌گوید ترکیه از سرنگون کردن هواپیمای روسی پشیمان خواهد شد.

ولادیمیر پوتین روز پنج شنبه در سخنرانی سالانه خود در مجلس دومای روسیه تصریح کرد ترکیه از اقدام خود در ساقط کردن جنگنده روسی در نزدیکی مرزهای سوریه بیش از پیش پیشمان خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه با تاکید بر لزوم خاتمه دادن به حمایت از گروه‌های تروریستی، تصریح کرد مسکو از اقدام آنکارا در «همکاری با تروریست‌ها» چشم پوشی نخواهد کرد.

پوتین خطاب به کشورهای غربی گفت: «نباید استانداردهای دو گانه‌ای را در قبال ترور اتخاد کنید. واضح است که خدا تصمیم گرفته عقل و خرد هیأت حاکمه ترکیه را از آن ها بگیرد و به این ترتیب، آن ها را مجازات کند»

وی در ادامه بدون نام بردن از امریکا، واشنگتن را به حمایت از تغییر رژیم در عراق، سوریه و لیبی و تبدیل این کشورها به «منطقه بحران و بی نظمی که همه جهان را تهدید می‌کند»، متهم کرد.

پوتین همچنین ترکیه را متهم کرد که به «تروریست‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق فروش نفت دزدیده شده از سوریه، درآمد کسب کنند.»

وی درباره تجارت نفت ترکیه با داعش گفت: «تروریست‌ها از طریق این پول مزدوران را به خدمت می‌گیرند، سلاح می‌خرند و حملات تروریستی وحشیانه‌ای با هدف شهروندان ما و همچنین شهروندان فرانسه، لبنان، مالی و دیگر کشورها انجام می‌دهند.»

وی همچنین اقدام ترکیه در سرنگون کردن بمب افکن روسی در مناطق مرزی سوریه را «جنایت جنگی خائنانه» عنوان کرد.

وی تصریح کرد: «اگر کسی فکر می‌کند که پس از ارتکاب جنایت جنگی خائنانه، کشتن مردم ما، تنها تحریم‌هایی بر واردات گوجه فرنگی یا برخی محدودیت‌ها در زمینه ساخت و ساز و دیگر صنایع بر آنها اعمال می‌شود، آنها به شدت در اشتباه هستند.»

اظهارات پوتین در حالی مطرح شد که قرار است وزرای امور خارجه روسیه و ترکیه روز پنج شنبه در حاشیه برگزاری نشست سازمان امنیت و همکاری در شهر بلگراد پایتخت صربستان با یکدیگر دیدار کنند؛ این اولین دیدار مقامات دو کشور ترکیه و روسیه در پی هدف قرار دادن بمب افکن روسیه در تاریخ سوم آذر از سوی جنگنده‌های ترکیه است.

در پی این اقدام ترکیه، مسکو تحریم‌هایی اقتصادی علیه آنکارا صادر کرد.

اردوغان: به روحانی گفتم هزینه سنگینی خواهید پرداخت!

رئیس جمهور ترکیه، مدعی شد: روسیه برخی اعضای خانواده مرا متهم کرده و من با رئیس جمهور ایران در این باره صحبت کردم که شما در این اشتباه شرکت می کنید و هزینه سنگینی خواهید پرداخت.

وی در ادامه ادعای خود افزود: ایرانی ها پس از ۱۰ روز این صحبت ها را از رسانه های خود حذف کردند.

رئیس جمهور ترکیه در بخش دیگری از نطق رادیو و تلویزیونی خود افزود: من گفته بودم که اگر رئیس جمهور روسیه ثابت کند که ترکیه از داعش نفت می خرد من از سمت خودم کناره گیری می کنم ما اسنادی داریم که این اتهامات را تکذیب می کند اما اگر ما اسنادی را ارایه کردیم آیا ولادیمیر پوتین از سمت خود کناره گیری خواهد کرد؟

رجب طیب اردوغان بیان کرد: یک سوری با گذرنامه روس از داعش نفت می خرد و به دولت سوریه می فروشد و یکی از قهرمانان شطرنج روسیه نیز در این شبکه خرید نفت مشارکت دارد. ما مدارکی داریم و ارایه خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه