امروز : سه شنبه 1 آگوست 2017
تاریخ : 2017/08/01 - 4:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نعمت زاده امام جمعه مرند: اولین وآخرین سخنرانی که عبادت است خطبه های نماز جمعه است

جوان فرا : امام جمعه مرند در جلسه شورای اداری : نماز جمعه یک فریضه دینی و یک قدرت حکومتی برزگی است که باید از تربیون این نماز مشکلات مردم مطرح شود …

 جلسه شورای اداری شهرستان مرند با حضور کلیه مسئولین  ادارات وسازمانها وائمه جمعه مرند ویامچی به ریاست نماینده عالی دولت ومعاون استاندار و فرماندار ویژه مرند برگزار شد.

photo_2017-07-27_06-37-59

 

به گزارش اجوان فردا  : حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده در سومین جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به اینکه مسئله فرهنگ باید به مهمترین مسئله برای مسئولین در این شهرستان قرار گیرد گفت : در حال حاضر برخی مسایل و آسیب های اجتماعی در بین قشر جوان به دلیل عدم توجه مسئولین به فعالیت های فرهنگی در جامعه است که باید انان نسبت به این امر بیشتر از گذشته توجه کنند.

وی با بیان اینکه در طول سال می بایست برنامه های فرهنگی متفاوت در جامعه برگزار شود گفت : یکی از راه های مقابله با فرهنگ خارجی و گسترش فرهنگ دینی اسلامی برگزاری برنامه های گوناگون فرهنگی در قالب برگزاری مسابقات و سایر فعالیت های هنری است که توسط مسئولین ذیربط باید انجام پذیرد.

امام جمعه مرند در ادامه با اهمیت دانستن برگزاری نماز جمعه در شهرهای کشور افزود : در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه، مردم با شرکت گسترده علاوه بر نشان دادن اتحاد و یکدلی ،ائمه جمعه هر شهر با بیان مسایل و مشکلات هر شهر و نحوه حل انان ، آرامش در بین مردم را فراهم می سازند.

 حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده در این جلسه با اشاره به اینکه مسئله فرهنگ باید به مهمترین مسئله برای مسئولین در این شهرستان قرار گیرد گفت : در حال حاضر برخی مسایل و آسیب های اجتماعی در بین قشر جوان به دلیل عدم توجه مسئولین به فعالیت های فرهنگی در جامعه است که باید انان نسبت به این امر بیشتر از گذشته توجه کنند.

وی با بیان اینکه در طول سال می بایست برنامه های فرهنگی متفاوت در جامعه برگزار شود گفت : یکی از راه های مقابله با فرهنگ خارجی و گسترش فرهنگ دینی اسلامی برگزاری برنامه های گوناگون فرهنگی در قالب برگزاری مسابقات و سایر فعالیت های هنری است که توسط مسئولین ذیربط باید انجام پذیرد.

امام جمعه مرند در ادامه با اهمیت دانستن برگزاری نماز جمعه در شهرهای کشور افزود : در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه، مردم با شرکت گسترده علاوه بر نشان دادن اتحاد و یکدلی ،ائمه جمعه هر شهر با بیان مسایل و مشکلات هر شهر و نحوه حل آنان، آرامش در بین مردم را فراهم می سازند.

 معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در این جلسه شورای اداری با تاکید بر لزوم اجرایی موضوع پدافند غیر عامل در ساخت و سازهای شهری گفت : در تمامی ساخت و سازهایی که توسط دستگاه های دولتی در قالب پروژه های دولتی ساخته می شوند ملزم به اجرای موضوع پدافند غیر عامل هستند که در غیر این صورت پایان کاربه پروزه های عدم رعایت این موضوع به هیچ دستگاه دولتی صادر نخواهد شد.

راستگو با بیان اینکه در سال جاری باید میزان اشتغال زایی برای جوانان در راس فعالیت دستگاه های دولتی قرار گیرد افزود : براساس سند تدبیر و توسعه شهرستان مرند در طی سال جاری مدیران ادارات با شناسایی ظرفیت های اشتغال در بخش های دولتی و غیر دولتی باید درصدد تحقق اشتغال جوانان شهرستان به صورت جدی اقدام کنند.

وی در ادامه گفت : با نزدیک شدن به هفته دولت آن دسته از پروژه هایی که کاملا آماده بهره برداری هستند افتتاح و آن دسته از پروژه هایی که بعد از کلنگ زنی آماده شروع عملیات هستند کلنگ زنی خواهند شد.

نماینده عالی دولت همچنین با اشاره بهوجود ۸ واحد دانش بنیان در این شهرستان از کلیه مسئولین ادارات و نهادهای دولتی خواست با حمایت قاطع خودشان صنایع این شهرستان را به سمت غلمی سوق داده شود

راستگو با اشاره به اهمیت رویداد تبریز ۲۰۱۸ گفت : این رویداد تاریخی فرصت مناسبی برای شناساندن ظرفیت های و پتانسیل های گردشگری و آثار تاریخی شهرستان است که باید از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کرد.خاطر نشان کرد بر اساس این رویداد مهم ۱۰ در صد از کلیه اعتبارات تملک دارئیهای ادارات نسبت به امر اختصاص یافته در جذب این اعتبارات نهایت سعی و تلاش کنند

 فرمانده سپاه ناحیه مرند در این جلسه با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع در دهه کرامت در این شهرستان گفت : طبق اعلام کارگروه بررسی نحوه و میزان اجرای سپاه پاسداران استان در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و کمک به محرمین در سطح استان ، سپاه ناحیه مرند در بین ۱۸ ناحیه در استان با برگزاری برنامه های متنوع در زمینه های کمک به محرومین ،برنامه های فرهنگی برای جوانان و محرومیت زدایی از مناطق محروم شهرستان به عنوان ناحیه برتر شناخته شد.

سرهنگ قهرمانزاده افزود : سپاه ناحیه مرند در سال جاری با شناسایی سه محله محروم این شهرستان با کمک دستگاه های دولتی درصدد محرومیت زدایی در این مناطق است.

photo_2017-07-27_06-37-59

photo_2017-07-27_07-32-46

photo_2017-07-27_06-37-59

photo_2017-07-27_06-38-03

photo_2017-07-27_06-38-06

photo_2017-07-27_06-38-10

photo_2017-07-27_06-37-54

ارسال دیدگاه