امروز : چهار شنبه 2 آگوست 2017
تاریخ : 2017/08/02 - 14:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمریکا دنبال خروج از برجام با هزینه ایران است، اما این فرصت را در اختیارش نمی‌گذاریم/برای هر تهدیدی سلاح دفاعی متعارف طراحی و تولید می‌کنیم

جوان فردا:دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تصریح کرد آمریکا دنبال خروج از برجام با هزینه ایران است ولی به طور قطع این فرصت را به او نخواهیم داد که البته این به مفهوم حفظ برجام با هر هزینه‌ای نیست.

 به گزارش جوان فردا به نقل از خبرگزاری فارس:

آمریکا دنبال خروج از برجام با هزینه ایران است، اما این فرصت را در اختیارش نمی‌گذاریم/برای هر تهدیدی سلاح دفاعی متعارف طراحی و تولید می‌کنیم

خبرگزاری فارس: آمریکا دنبال خروج از برجام با هزینه ایران است، اما این فرصت را در اختیارش نمی‌گذاریم/برای هر تهدیدی سلاح دفاعی متعارف طراحی و تولید می‌کنیم
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تصریح کرد آمریکا دنبال خروج از برجام با هزینه ایران است ولی به طور قطع این فرصت را به او نخواهیم داد که البته این به مفهوم حفظ برجام با هر هزینه‌ای نیست.

 علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌وگو با روزنامه همشهری گفت: تنها با اتکا به قدرت و توانمندی‌های ملی می‌توان با سیاست‌های استکباری آمریکا مقابله کرد و منطق هزینه – فایده این کشور برای پیگیری سیاست‌های ضد ایرانی را تغییر داد.

علی شمخانی با اشاره به بی تاثیر بودن برجام در کاهش دشمنی آمریکا با ملت ایران افزود: ذات سیاست خارجی آمریکا اعمال نفوذ و فشار به منظور تسلیم‌سازی و تحقیر کشورهای مخالف خود است و در این مسیر تمامی ابزارهای نامشروع و شیطانی را نیز به خدمت می‌گیرد.

وی فقدان هوشمندی و ابتکار در مجموعه هیأت حاکمه جدید آمریکا را فرصتی مناسب پیش روی دستگاه دیپلماسی کشور برشمرد و با قابل پیش بینی عنوان کردن رفتار امروز آمریکا در قبال برجام اظهار داشت: مجموعه‌ای از اقدامات در حوزه‌های تقنینی، فنی، هسته‌ای، اقتصادی، سیاسی، دفاعی و نظامی از سوی هیأت نظارت بر برجام تعیین شده که به صورت موازی و هماهنگ دنبال می‌شوند.

شمخانی تحریم چند شخص و شرکت را بی تاثیر بر استمرار مسیر توسعه و رشد کشوری با مشخصات جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و اظهار داشت: هر بار که آمریکا در حوزه‌های غیر هسته‌ای تحریمی علیه اشخاص و نهادهای ما وضع کرده، در همان حوزه یک دستاورد جدید را به بهره‌برداری رسانده‌ایم که بخشی از آن‌ها رسانه‌ای نیز نشده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: آمریکا به دنبال خروج از برجام با هزینه ایران است که قطعا این فرصت از سوی ما در اختیار این کشور قرار داده نخواهد شد.البته این به مفهوم حفظ برجام با هر هزینه‌ای نیست.

شمخانی ارزش برجام به عنوان یک توافق بین‌المللی را در گرو احترام و اجرا ی آن از سوی همه طرف‌ها و ایجاد منافع یک سان برای امضاء کنندگان آن عنوان و خاطرنشان کرد: در حوزه سیاسی نیز عملا ۵ کشور در برابر آمریکا قرار گرفته‌اند و همه آنها تصریحا و یا تلویحا آمریکا را ناقض برجام می‌دانند که این نیز دستاوردی سیاسی برای ایران با صرف کمترین هزینه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از دلایل عصبانیت آمریکا از شرایط فعلی را عدم توفیق این کشور در برای تغییر سیاست‌های اصولی ایران در منطقه در شرایط پسا برجام برجام دانست و افزود: از نظر جمهوری اسلامی ایران برای مهار گاو خشمگین باید انرژی او را به مسیر دلخواه هدایت کرد تا بدون صرف هزینه اضافی و آسیب دیدن بتوان به هدف مورد انتظار رسید.

شمخانی توسعه توان دفاعی بویژه برنامه‌های متعارف موشکی ایران را غیر قابل مذاکره واز حقوق مسلم کشورمان عنوان کرد و اظهار داشت: قدرت دفاعی ایران تاکنون در برابر بسیاری از تهدیدات بازدارنده بوده و در چارچوب دکترین دفاعی کشور برای هر نوع تهدیدی سلاح دفاعی متعارف لازم را طراحی و تولید خواهیم کرد. وی توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران را کاملا بومی و متناسب با تهدیدات بالقوه کشور ذکر کرد و اظهار داشت: ضربه موشکی سپاه به تروریست‌های تکفیری در سوریه نشان داد که نیروهای مسلح ایران متکی بر ظرفیت‌های داخلی در بالاترین سطح آمادگی برای پاسخگویی به هرگونه شیطنت و اقدام نا امن کننده علیه کشورمان هستند.

ارسال دیدگاه