رونق اقتصادی وتولیدی در آذربایجان شرقی

جوان فردا : معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل طرح رونق تولید برای استان سهمیه منظور شده است.

۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سهمیه آذربایجان شرقی از تسهیلات رونق تولید
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل طرح رونق تولید برای استان سهمیه منظور شده است.
به گزارش جوان فردا به نقل از دیار آذربایجان ، علی نواداد عصر سه شنبه در جلسه هماهنگی با مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان، اظهارکرد: در مجموع ۱۳ هزار و ۲۰۰میلیارد ریال سهمیه در قالب ۲ طرح رونق تولید و نوسازی ابلاغ شده است که از این میان ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال مربوط به طرح رونق تولید و ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال مربوط به طرح نوسازی است.

۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سهمیه آذربایجان شرقی از تسهیلات رونق تولید

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته آذربایجان شرقی در کشور از نظر تعداد تسهیلات رتبه ۵، از نظر مبلغ تسهیلات رتبه ۳ و از نظر بودجه تخصیصی رتبه ۴ را کسب کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه همیشه با این دیدگاه که نباید دقت فدای سرعت شود پیش رفته و با همین روش نیز ادامه خواهیم داد؛ ادامه داد: تعامل با بانک‌ها رویکرد اساسی است تا مشکلات واحدهای دارای مشکل حل شده و چرخه اقتصادی استان رونق یابد.

نواداد با تأکید بر اینکه اعطای وام با عنوان طرح رونق تولید در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در قالب شعار سال است، گفت: به یقین اقتصاد مقاومتی مقوله‌ای نیست که فقط در یک سال به آن عمل کنیم بلکه هر سال باید الگوی عملی کشور قرار گیرد.

ثبت نام واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات رونق تولید از روز یکشنبه ۲۸ خرداد شروع شده و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب به نشانی behinyab.ir برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کنند.
در سال گذشته ۷۰۶ واحد تولیدی استان افزون بر ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کردند .

همچنین علاوه بر تسهیلات یاد شده در سال ۹۵ از محل پرداخت مستقیم بانک ها و استمهال بدهی واحد های تولیدی در مجموع ۱۰ هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۵۸۴ واحد تولیدی استان آذربایجان شرقی پرداخت شد.
در استان ۳٫۵ میلیون نفری آذربایجان شرقی حدود چهار هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی فعال وجود دارد.

انتهای پیام/