امروز : جمعه 16 نوامبر 2018
تاریخ : 2018/11/16 - 10:53 ذخیره فایل ارسال به دوستان

امام جمعه مرند : امریکا شکست را احساس کرده است.

جوان فردا :
امام جمعه مرند : وی خاطرنشان کرد که امام حسن عسکری(ع) برغم دشمنی هیات حاکم با اهلبیت پیامبر(ص) و تعقیب و پیگرد حکومت نسبت به آنان و پیروان شان، همواره مورد توجه عموم مردم بود. محبت و ولایت مردم نسبت به آن بزرگوار روز به روز سرعت بیشتر پیدا می کرد.

امریکا شکست را احساس کرده است.

به گزارش خبرنگار جوان فردا از مرند
نماز عبادی سیاسی نماز جمعه در مرند به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا علی نعمت زاده امام جمعه مرند در حسینیه امام خمینی ره مرند با حضور مردم ولایت مدار مرند برگزار شد


امام جمعه مرند گفت باید دقت شود همیشه در طول تاریخ دشمنان حق و حقیقت و دین اسلام و دین محمدی با ترفندهای شکننده یرعلیه دین محمدی توطئه کرده اند در زمان امام حسن عسگری این توطئه ها به اوج خود رسیده بود . وظیفه امام حسن عسگری خیلی سخت بود
نعمت زاده افزود حضرت امام حسن عسکری(ع)، یازدهمین پیشوای شیعیان جهان، مثل اجداد بزرگوارش از نظر علم و عمل، رهبری، مجاهدت و خیرخواهی امت جدش رسول اکرم(ص) در زمان خود درخشید. در مدت امامت، آنحضرت در سخت ترین شرایط و ناگوارترین روزهایی که بر اهلبیت رسالت می گذشت متحمل مسئولیت های بزرگی شد؛ زیرا حاکمان عباسی که حریص ترین مردم برای حفظ و نگهداری حکومت و قدرت بودند، دیگر می‌دانستند که مهدی اهلبیت پیامبر(ص) از فرزندان امام علی و امام حسن(ع) است؛ لذا آنان دائماً مترصد بودند؛ تا آنحضرت را به چنگ بیاورند.
آنان مانند سایر مردم، منتظر روزی بودند که او را ببینند؛ اما نه به منظور اینکه می خواستند، زمام امور حکومت را به او بسپارند؛ بلکه به این هدف که شاید بتوانند این آخرین امید مستضعفان روی زمین را نابود کنند؛ اما با تمام تلاش و پیگیری حاکمان عباسی، مشیت خداوند(ج) بر این قرار گرفت؛ تا آخرین ذخیره الهی، زنده بماند و روزی زمین را پر از عدل و داد نماید.
به گفته به امام جمعه مرند، امام حسن عسکری(ع) حفظ وجود آخرین حجت خدا را وظیفه خود دانسته و تمام نیروی خود را در این خصوص، متمرکز ساخته بود.
وی در رابطه با شخصیت والای امام حسن عسکری(ع) گفت:”آنحضرت استاد دانشمندان، الگوی عابدان و رهبر مبارزان سیاسی و عقیدتی زمان خود بود”.
وی خاطرنشان کرد که امام حسن عسکری(ع) برغم دشمنی هیات حاکم با اهلبیت پیامبر(ص) و تعقیب و پیگرد حکومت نسبت به آنان و پیروان شان، همواره مورد توجه عموم مردم بود. محبت و ولایت مردم نسبت به آن بزرگوار روز به روز سرعت بیشتر پیدا می کرد.
امام جمعه مرند افزود اگر کسی دید یکی خلاف می کند تملق نکنند باید جلو خلاف و خلاف گر ایستاد و جلوگیری کرد .
نعمت زاده گفت چه فرقی بین نماز خواندن در کربلا و کعبه و اینجا است ؟
نماز اگر بخاطر وظیفه باشد فرقی ندارد اگر نماز برای عبادت خدا باشد چه در کربلا خوانده شود و چه در مصلی مرند تفاوتی ندارد .
نعمت زاده اشاره به تو طئه های دشمنان و امریکا نمود و افزود دشمن می خواهد فشار اقتصادی را زیاد کند ولی با همت شما مردم در سایه و لطف و مرحمت خداو ند دشمن احساس شکست کرده است باید کار آفرینان ایرانی و کارگران و کار کنان در امر تولید و اشتغالزائی کمر همت ببندند با اضافه کار کردن در مقابل دشمنان بایستند با تن پروری پیروزی حاصل نمیشود
نعمت زاده اشاره به پیروزی جبهه مقاومت نمود و گفت اسرائیل از جبهه مقاومت شکست خورده است و زلزله سخت در کابینه اسرائیل دیده میشود وهمچنین شکست جمهوری خواهان در انتخابات امریکا نشان از این است که دشمن شکست را قبول کرده است .
نعمت زاده گفت از دستگاه قضائی تشکر میکنیم که دو نفر از مفسدین فی الارض و مفاسد اقتصادی را محکوم به اعدام کردند و این اعدام آرام بخش در جامعه بود .ولی این اول کار است باید این رسیدگی تسریع گردد .

ارسال دیدگاه