۹۵۸ روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف/ استقرار ۸۰ دستگاه ماشین آلات در آزاد راه تبریز- زنجان

مدیر کل راه شهرسازی کلیه ادارت را به امداد طلبید

برف

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی خبر داد
۹۵۸ روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف/ استقرار ۸۰ دستگاه ماشین آلات در آزاد راه تبریز- زنجان

برف

به گزارش جوان فردا به نقل از خبر فارسی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی از مسدود شدن راه ارتباطی ۹۵۸ روستای استان خبر داد.
خبرگزاری فارس: ۹۵۸ روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف/ استقرار ۸۰ دستگاه ماشین آلات در آزاد راه تبریز- زنجان

توحید اخلاقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: برف و کولاک در استان راه روستایی ۹۵۸ روستا در استان را مسدود کرده است.

وی افزود: راه ارتباطی ۱۲۵ روستا در مراغه، ۶۰ روستا در میانه، ۳۰ روستا در مرند، ۸۵ روستا در کلیبر، ۳۵ روستا در جلفا، ۸۰ روستا در هشترود، ۵۰ روستا در هریس، ۱۰۰ روستا در ورزقان، ۱۰ روستا در سراب، ۱۵۵ روستا در چاراویماق و ۹۰ روستا در بستان‌آباد و تعدادی نیز در اسکو، آذرشهر و آذرشهر مسدود شده است.

اخلاقی اضافه کرد: با تلاش همکاران راهداری، عملیات بازگشایی راه‌های روستایی مسدود شده از اول وقت امروز در این مناطق آغاز شده است.

وی با اشاره به استقرار بیش از یک هزار و ۱۰۰ راهدار در قالب ۷۵ گروه راهداری ثابت و سیار در محورهای مواصلاتی استان، افزود: همکاران راهداری به صورت شبانه روزی در تمام محورهای اصلی، فرعی و روستایی تلاش می‌کنند تا سفر راحتی را برای رانندگان در این فصل فراهم کنند.

اخلاقی افزود: در حال حاضر علاوه بر ۸۱۲ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک اداره کل راه و شهرسازی استان، ۲۶۵ دستگاه ماشین آلات متعلق به بخش خصوصی در محورهای مواصلاتی استان به ویژه آزادراه پیامبراعظم (ص) مستقر شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه راهدارخانه‌های این اداره کل برای ارائه خدمات به مسافران و رانندگان تجهیز شده است، اضافه کرد: ۸۰ دستگاه انواع ماشین آلات پیمانکاران طرف قرارداد با این اداره کل نیز برای راهداری زمستانی در آزاد راه تبریز- زنجان مستقر شده است.

اخلاقی با قدردانی از همکاری سایر دستگاه‌ها مانند پلیس راه، هلال احمر و اورژانس در ارائه خدمات به مسافران گفت: طرح زمستانی راهداری از ۱۵ آذر امسال شروع شده است و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.