امروز : چهار شنبه 23 ژانویه 2019
تاریخ : 2019/01/23 - 19:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرماندار مرند :هنرمندان تئاتر مشکلات جامعه را بیان کنند

به گزارش جوان فردا به نقل از به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند داود گرشاسبی روز دوشنبه در آئین رونمایی از پوستر پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر جوان مرند با بیان اینکه هنر ابزار ساخت انسان است، خاطرنشان کرد: هنر باید از منظر باورهای انسانی فرهنگ ساز بوده و در جهت اصلاح و تعالی انسان باشد. وی افزود: […]

به گزارش جوان فردا به نقل از  روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند داود گرشاسبی روز دوشنبه در آئین رونمایی از پوستر پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر جوان مرند با بیان اینکه هنر ابزار ساخت انسان است، خاطرنشان کرد: هنر باید از منظر باورهای انسانی فرهنگ ساز بوده و در جهت اصلاح و تعالی انسان باشد.


وی افزود: با توجه به اینکه وجود آسیب های اجتماعی در کنار دیگر عوامل به نوع باورها برمی گردد، هنرمندان باید در تمام سطوح جامعه عمل باورسازی را انجام دهند.
فرماندار شهرستان ویژه مرند با بیان اینکه مهمترین خروجی باورسازی و رفتارسازی، اصلاح جامعه است، اظهار داشت: هنر هنرمند این است که انسانی را که آفریده شده از طریق هنر به مسیر عقلانی آورده و خدایی کند.
وی خاطرنشان کرد: خلاء ذهنی که تحت عنوان ناتو فرهنگی و شبیخون فرهنگی وجود دارد موجب بی هویتی و دوری از داشته ها و در نهایت روی آوردن جوانان به اعتیاد و سایر آسیب ها می شود.
گرشاسبی ادامه داد: انتظار ما از هنرمندان این است که در حوزه های مرتبط با خود، ضعف ها و خلاء ها را جهت در امان ماندن جوانان از آسیب های اجتماعی مرتفع کنند.
وی با بیان اینکه نقص های موجود را باید با تعامل و همسویی برطرف کنیم ، اظهار داشت: نقد در هنر و تئاتر باید سازنده بوده و در کنار آن پیشنهاد و راهکار ارائه شود و نیز خروجی همه اجراها باید حل بخشی از مشکلات جامعه باشد.

ارسال دیدگاه