یلدا «آموزش مجازی» را به تعطیل کشاند/ «شاد» تهران ۲ روز تعطیل شد

در راستای نگرانی از دورهمی شب یلدا و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آموزش و پرورش شهر تهران تصمیم گرفت طرح همیاری دانش‌آموزان با پرستاران و عدم استفاده از تبلت و تلفن همراه در روزهای ۳۰ آذر و ۱ دی را اجرایی کند.

به گزارش جوان فردا به نقل از خبرگزاری  فارس ـ گروه تعلیم و تربیت: به رغم اجرای محدودیت های کرونایی و سخت گیری های زیاد اما همچنان کرونا می تازد هرچند که این روزها آمار ابتلا و مرگ و میر با رعایت پروتکل ها کمتر شده است اما اگر حواسمان نباشد و کمی هم تعلل کنیم، دوباره کرونا جان می گیرد.

یکی از نگرانی های مسؤولان وزارت بهداشت در همین راستا، شب یلدا و دورهمی‌ها و شب نشینی های حاصل از آن است که اگر دستورالعمل ها رعایت نشود، موجب می شود که دوباره شاهد سیر صعودی در ابتلا به کرونا باشیم.

در همین راستا، آموزش و پرورش شهر تهران تصمیم گرفته است تا طرح دو روز «بدون تبلت، تلفن همراه و رایانه» را اجرا کند؛ مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در این خصوص، اظهار کرد: «در راستای فرهنگسازی و صیانت از سلامت جسمی و روحی و روانی فرهنگیان و دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های فضای مجازی و تحکیم روابط خانواده و همچنین همکاری با کادر درمانی در ایام کرونا و تقارن شب یلدا با ایام ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، در آموزش و پرورش شهر تهران، روزهای یکشنبه ۳۰ آذر و دوشنبه یک دی را به عنوان روزهای بدون تلفن همراه و تبلت و رایانه و روز همیاری با پرستاران در نظر گرفتیم».

وی ادامه داد: «انتظارمان این است که دانش‌آموزان در این دو روز و یک شب با مراقبت از عدم برگزاری شب نشینی‌‌ها و دورهمی‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گزارشی را از روند این برنامه‌ها تهیه کنند و به صورت تصویری برای معلمان شان در روز سه شنبه صبح اعلام کنند. این دستورالعمل شامل همه مدارس دولتی و غیردولتی می شود و برای همه لازم الاجراست و در ارزیابی مدیران و مؤسسان لحاظ خواهد شد».

با این حساب، «شاد» که تاکنون در این ایام تعطیلی نداشته است، حالا دو روز برای دانش آموزان پایتخت تعطیل شد. البته معلوم نیست که بچه ها در این دو روز که تعطیل هستند از صبح تا شب چه کار خواهند کرد؟ اصلا برنامه‌ای برای فعالیت آنها در این دو روز پیش‌بینی شده است؟

درست است که آموزش و پرورش تهران اعلام کرده که روز بدون تلفن همراه، تبلت و رایانه، ولی به نظر می آید فقط آموزش و درس تعطیل است و بچه ها راحت تر در فضای مجازی به گشت و گذار می پردازند.