طرح خطرناک آمریکا در غرب عراق از طریق هدف قرار دادن «حشد شعبی»

یک منبع آگاه عراقی امروز شنبه از طرح آمریکا برای احیای داعش در صحرای الانبار و الجزیره در غرب عراق خبر داد و حملات اخیر آمریکا به نوار مرزی میان عراق و سوریه را با هدف تسهیل تحرکات داعش دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir به نقل از   خبرگزاری تسنیم به نقل از المعلومه، این منبع بیان کرد: هواپیماهای اسرائیلی و آمریکایی طی روزهای گذشته حملات جدیدی به نیروهای ارتش سوریه و متحدان آن انجام دادند و به طور خاص و مرموزی مراکز فرماندهی دیده بانی مرزی و مراکز امنیتی فرماندهی سوریه در این مناطق را هدف قرار دادند.

 

منبع عراقی اعلام کرد: هدف از این حملات، عقب نشستن نیروها از این مناطق و ایجاد خلاء در نوار مرزی عراق با سوریه است.

این منبع افزود: فرماندهی نظامی آمریکا به دنبال تشدید حملات علیه حشد شعبی به عنوان مقدمه‌ای برای حملات نظامی به نیروهای حافظ امنیت در نوار مرزی عراق با سوریه است و این اگر انجام شود یک روزنه امنیتی بزرگ و فرصت بزرگی برای داعش برای جابجایی و استقرار مجدد در صحرای الانبار و الجزیره تا الثرثار ایجاد می‌شود.

منبع عراقی بیان کرد: آمریکایی‌ها خدمات بزرگی به داعش انجام و فرصت بازسازی و افزایش تحرکات به آن داده اند و این عراق را وارد بحران امنیتی جدیدی خواهد کرد.

این منبع تاکید کرد: گزارش‌های اطلاعاتی حاکی از آن است که نظامیان آمریکایی و شبه نظامیان قسد مورد حمایت آن اقدام به انتقال بیش از ۱۲ هزار داعشی از داخل اردوگاه «الهول» کرده‌اند که بیشتر آنها را سرکرده‌های داعشی از کشورهای عربی و بین المللی تشکیل می‌دهند.