امروز : شنبه 16 ژانویه 2021
تاریخ : 2021/01/16 - 8:16 ذخیره فایل ارسال به دوستان

طرح خطرناک آمریکا در غرب عراق از طریق هدف قرار دادن «حشد شعبی»

یک منبع آگاه عراقی امروز شنبه از طرح آمریکا برای احیای داعش در صحرای الانبار و الجزیره در غرب عراق خبر داد و حملات اخیر آمریکا به نوار مرزی میان عراق و سوریه را با هدف تسهیل تحرکات داعش دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir به نقل از   خبرگزاری تسنیم به نقل از المعلومه، این منبع بیان کرد: هواپیماهای اسرائیلی و آمریکایی طی روزهای گذشته حملات جدیدی به نیروهای ارتش سوریه و متحدان آن انجام دادند و به طور خاص و مرموزی مراکز فرماندهی دیده بانی مرزی و مراکز امنیتی فرماندهی سوریه در این مناطق را هدف قرار دادند.

 

منبع عراقی اعلام کرد: هدف از این حملات، عقب نشستن نیروها از این مناطق و ایجاد خلاء در نوار مرزی عراق با سوریه است.

این منبع افزود: فرماندهی نظامی آمریکا به دنبال تشدید حملات علیه حشد شعبی به عنوان مقدمه‌ای برای حملات نظامی به نیروهای حافظ امنیت در نوار مرزی عراق با سوریه است و این اگر انجام شود یک روزنه امنیتی بزرگ و فرصت بزرگی برای داعش برای جابجایی و استقرار مجدد در صحرای الانبار و الجزیره تا الثرثار ایجاد می‌شود.

منبع عراقی بیان کرد: آمریکایی‌ها خدمات بزرگی به داعش انجام و فرصت بازسازی و افزایش تحرکات به آن داده اند و این عراق را وارد بحران امنیتی جدیدی خواهد کرد.

این منبع تاکید کرد: گزارش‌های اطلاعاتی حاکی از آن است که نظامیان آمریکایی و شبه نظامیان قسد مورد حمایت آن اقدام به انتقال بیش از ۱۲ هزار داعشی از داخل اردوگاه «الهول» کرده‌اند که بیشتر آنها را سرکرده‌های داعشی از کشورهای عربی و بین المللی تشکیل می‌دهند.

ارسال دیدگاه